Smradovi
…a Vrdoljak se smije kako je sve “dobro prošlo” Partija hdzsdp šuti jer oni “uzimaju” na drugim stranama! Sad je i mafijaški prirepak namiren pa će bit malo mira do nove prilike….
Hoćemo se prisjetiti kako je netko obećao da cijena struje neće rasti.
Mislim koji su to nesposobni lažovi. Oni svaki problem rješavaju s podizanjem cijena i poreza.
Ljudima smo isisali sav novac i ušteđevinu.
Nema problema. Uvesti ćemo porez na nekretnine. Pa moraju negdje stanovati.
Nema problema. Pa moraju negdje nešto jesti. Podići ćemo PDV na usluge ugostiteljstva i PDV na hranu.
Nakon svega ovoga moraju oboljeti.
Nema problema. Dignuti ćemo zdravstveno osiguranje za 300% da im možemo promijeniti pelene.
Neće platiti.
Nema problema. Povećati ćemo porez na lijesove, pogrebe i grobno mjesto.
uvesti ćemo porez na nekretnine dva na dva. Ovisno o dubini između 30-40%.
Ako im se ne sviđa neka umru izvan Hrvatske.
Na kraju krajeva koji ku.rac bi ostavili nešto svojoj djeci (ako su nešto zaradili sigurno su bili crveni komunisti).
Ajmo im uvesti porez od 90% na nasljedstvo, pa neka si sami u kapitalizmu zarade.
Naravno ovo sve se ne odnosi na branitelje jer oni se sigurno nisu borili za ovakvu Hrvatsku gdje se Hrvatima sve uzima.
na kraju krajeva ova Hrvatska je nastala 1991. Sve prije toga je komunizam i to PRAVIM Hrvatima ne treba.
Ovi koji nisu pravi tak i onak nisu nikad ništa imali.
Sjećate se lijepih poticaja za kupnju automobila na struju, hladnjaka na struju, perilica, štednjaka………..
Ajmo malo poticati Teslu (ukro čovjek ime pa neka Hrvati daju novce kad ne znaju koristiti svoje genije) da se razvija na naš račun.
Neka mi Fond samo spomene još neki poticaj……………………
Mogli su kreteni izgraditi nuklearku u Slavoniji i termoelektranu na ugljen u Plominu.
Mogli su imati čistu i puno jeftiniju energiju.
Uostalom što će struja Hrvatima. Ja u Zagrebu još nemam vodovoda i kanalizacije.
Hrvata tako i onako u Hrvatskoj neće biti, a turisti neka se snalaze sami u mraku.
Ili neka RENT-aju hidrocentralu na žarulju.
Naši političari su majstori kamuflaže. Obnovljivi izvori energije su jednostavno nerentabilni i zato su potrebne subvencije. U Njemačkoj su oko 7 centi po KW/h, što je oko 52 lipe. Pošto mi našu kvotu još nismo ni blizu ispunili, bilo solarnu, bilo s vjetroparkovima, znači, da je ovo samo prvi ali nedovoljni korak , od iduće godine naknada se MORA podići za najmanje još 7-8 lipa. Jer sa ovim korakom se samo ublažava gubitak u poslovanju s električnom energijom iz obnovljivih izvora. I što je najgore, pošto kiše ne padaju u Dalmaciji, nema vode u akumulacijama, pa se tretuntno preko 50% potreba za energijom uvozi. A Dalmacija ne želi konvencionalna postrojenja, recimo plin.
mi našu “kvotu jesmo ispunili ODAVNO. ali genijalci su uspjeli hidroelektrane knjižiti kao neobnovljive izvore energije. a za 2 mjeseca klima uređaja po Dalmaciji se ne isplati nešto posebno graditi
Zašto ne smanje mrežarinu koja nije bila smanjivana nikada i na osnovu koje cijeli HEP i ima dobre rezultate. HEP ODS je jedina firma u HEP-u koja zarađuje novce,a jedina ne bi trebala zarađivati ništa jer bi samo trebali osiguravati i unaprijeđivati sustav. Svi ostali djelovi HEP-a su vođeni neprofesionalno i diletantski te samim time nisu ni profitablini. 80% ako ne i više zarade društva dolazi od HEP ODS i HOPS. Proizvodnja, Opskrba, Trade, Plin svi rade za k…c ,a to sve će se vidjeti prema rezultatima ove godine kada je hidro situacija bila nikakva. KAd smo već kod rezultata gdje su isti i zašto ih skrivate? Možda radi HEP-ovog izlaska na burzu?
Znači, Dalmaciji ne treba nikakva druga industrija, nego “dva miseca minjat lancune”!? I to samo kod onih, koji imaju apartmane. Što se mrežarine tiče, treba investirati u infrastrukturu. Ima krajeva u Hrvatskoj, gdje, čim mali zagrmi, nestane struje, a napon je na 180V, umjesto 230V. O prstenastom napajanju da i ne govorim.
naknada za OIE nije ništa drugo nego još jedan parafiskalni namet, tj POREZ koji se sada povečava za 300+%…ajmo sada o POREZU na nekretnine i svim drugim porezima dok nam cijele obitelji emigriraju a Hrvatska bilježi najdramatičniji pad plaća čiji je udio pao s 43 posto na 37 posto prosjeka zapadne Europe.