VDKT (Viadukt d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska VDKT (Viadukt d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Usto … potrajat će.
Zakonom je propisano da će se završno ročište odrediti najkasnije u roku od godinu i pol dana od održanoga prvog, izvještajnog ročišta. Prema novom Zakonu stečajevi bi trebali biti ubrzani i više se ne bi smjele ponavljati stečajevi koji traju desetak godina.

Viadukt su po kratkom postupku sredili,, ako likvidiraju i zatvore kompaniju bit će više nego očito da su to političari namjerno napravili da zametnu svaki trag tokova novca od farbanja tunela i milion dodatnih radova koje su radili do sada :)))

nije vrag da im je voda došla tako do grla????

ne znam što oni koji kupuju dionice VDKT u stečaju očekuju da će na kraju dobiti? ako računate na neke tobožnje vrijednosti koje navodno postoje, lijepo vam je kolega “kirurgrad” objasnio da oni realno mogu računati na max 40 mil.kuna, ali je to nedovoljno i kad se sve zbroji i oduzme, kapital je negativan
osim toga, gdje je kod nas proveden stečaj pa da je nešto preostalo za dioničare? sjetimo se đakovštine koja je imala BV preko 350 kn, a cijena dionice je bila također tu negdje oko 10 kn, a kad je završen stečaj ispalo je da nema dosta niti za platiti dugove, a kamo li da je ostala i lipa za dioničare
zato tko ovo sada kupuje taj igra na kartu “zadnjeg magarca” tj. da će kupljene dionice po 10 kuna uspjeti uvaliti nekome po 1-2 kuna skuplje i to je to…samo vodite računa da je velika vjerojatnost da će kroz neko vrijeme vjerojatno ukinuti namiru dionica VDKT kroz SKDD, a potom i delistirati dionice sa ZSE
kako god, sretno….

Ignore: KressoM, delux

Ima dana za prolijevanje zlonamernih komentara. Zasad se još ništa ne zna kako će to završiti. Najvažnije pitanje je da li kupovati dionice po 10 kuna?

… rezultirat će prestankom postojanja stečajnoga dužnika (VDKT) pravne osobe, osim ako se vjerovnici stečajnoga dužnika ne namire ili ne prihvate stečajni plan na kojega stečajni dužnik pristane.

@ avax

OK, ti nečeš kupovati dionice. Sve pet.
Ja još nisam siguran. Apetiti na rizik su mi umjereno veliki.

Činjenica je da imatelji očito jednostavno više neće prodavati. Radije će ih pustiti da propadnu. A ako je ovo dno …
Nažalost nitko od nas ne zna kolika je imovina, a koliki dugovi. Samo i neki približni podaci odredili bi smjer ove sad već zaista zanimljive cijene.
Koja naravno nije zanimljiva ako su dugovi veći od ukupne imovine.


da li na kraju VDKT sudjeluje u Pelješkom mostu ili ne sudjeluje? Zbunjena sam …

To se ne zna ….koja god firma da pobjedi trebat će domaće koperante
Viadukt ima teglenicu vrijednu 100 miljuna kuna koja je napravljena za izgradnju pelješkog mosta…takav alat je jako rijedak za naći..postoji vjerovatnost da će pobjednik na natjećaju itekako trebati pomoć Viadukta i teglenice za izgradnju mosta…jer da sami idu radit teglenicu utrošili bi 100 milja samo na to……Idealno bi im bilo preuzeti ili dokapitalizirati firmu jer bi teglenicu vrednu 100 miljuna dobili praktićki za đabe

Prvi ce biti posljednj a posljednji prvi

… a čak i da dođe do nekakve dokapitalizacije po 10 kuna. To je to, ovo na trenutnoj cijeni dionice.

A zašto dokapitalizacija ne bi išla po znatno višoj cjeni 50-100 kuna ne vidim razloga...nominalna cjena 300 book 730
to su samo lude teorije nekih o dokapitalizaciji na 10 kuna pa ne određuje cjena na burzi cjenu dokapitalizacije….bolje rećeno ako sada kupim za 35 tisuča kuna viadukta cjena ode na 33 kune oće li onda dokapitalizacija biti po 33 kune..stoga ne vidim nikakvog razloga za dokapitalizaciju po tako smješnoj cjeni tipa 10 kuna

Prvi ce biti posljednj a posljednji prvi


… a čak i da dođe do nekakve dokapitalizacije po 10 kuna. To je to, ovo na trenutnoj cijeni dionice.

ja sam pisao prije više mjeseci o dokapitalizacji VDKT po 10 kn kao zadnjoj šansi za spas VDKT pa su me ovdje masovno pljuvali da drukam jer da hoću srušiti cijenu…. međutim, sad nakon što je račun blokiran i otvoren stečaj, a ugovoreni poslovi de facto propali zbog odlaska radnika i blokade računa, dokap je iluzija jer tko ima para puno bolje će proći da otkupi na dražbi strojeve koji ga zanimaju i to je to jer radnika tamo više gotovo ni nema, poslovi su i tako raskinuti ili u fazi raskidanja zbog pokrenutog stečaja firme
volio bih zbog vas unutra da dođe princ na bijelom konju i ponudi dokap po 10 kn, ali….

Ignore: KressoM, delux

Ne slažem se eto molim jedan primjer iz građevinskog sektora a imali smo dosta dokapitalizacija gdje je cjena dokapitalizacije bila 1,3% booka
mislim da je svugdje bila barem 20-30% booka znaci srazmjer preko 20x više

Prvi ce biti posljednj a posljednji prvi

@data
nemoj miješati normalne dokapitalizacije koje radi firma (npr. zbog širenja) sa dokapom iz očaja koji se radi jer je firma s nožem pod grlom tj. u stečaju…to je dan i noć jer u prvom slučaju sama firma postavlja uvjete, a u drugom je ponuda “uzmi ili nestani”
nema smisla dalje objašnjavati, tko je shvatio – shvatio, a tko nije niti neće
sretno

Ignore: KressoM, delux

New Report

Close