VDKT (Viadukt d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska VDKT (Viadukt d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.



@invest
– Potegnuli ste pravu riječ a to je odgovornost.
U ovoj situaciji nema se što puno za učiniti. Mogu prodati dionice s velikim gubitkom do kraja tekuće godine i smanjit si poreznu osnovicu za porez na kap dobit, no to je slaba utjeha. Zapravo mi je svejedno uz toliki gubitak hoću li izgubiti i još malo, tako da ih radije držim kao lutriju.
Ono što sam se nadao jest da će netko od managementa napraviti veću grešku ili kriminalni potez za koju bi ga se moglo goniti kao fizičku osobu na sudu i tražiti obeštećenje na izgubljenoj vrijednosti dionica. Institut kamata je jedna od dobrih stvari kada imate dionice koje ne vrijede ništa. Napravio sam to s MGMA i dobio nazad i više nego što je bilo uloženo, no trajalo je.
Ovdje se samo smjenjuju direktori a ništa ne rade, barem javno u smislu krupnih poteza. Bilo je nekih neobičnih situacija kada recimo predsjednik NO proda dionice a onda cijena padne za par dana. Burza je par puta traljavo reagirala na ove objave o novim činjenicama. I sama uprava je jednom rekla da nema novih činjenica a onda se vidi dan poslije da se neki bitni moment dogodio. No to sve skupa nije municija za tužbu. Pogotovo što HANFA nije u niti jednom momentu dala svoju preporuku u vezi nekog momenta za VDKT.
Možda mi je nešto i promaklo a da je iz prethodnih godina dok je još stara garnitura bila na čelu.

itekako ima prostora za privatnu tuzbu.
pogledajte im lazna izvjesca, povledajte izjave koje su davali da niau upoznati s nicim a jakk dobro su znali sta se dogada-morali su znati, pojedini direktori su otvorili svoje firme dok su jos na odgovornim funkcijama u Viaduktu, obmanjivanje i netransparentnost..
ima jako puno toga no s tim se treba pozabavati u dokaznom postupku, ali dalo bi se jer su i to vrlo traljavo radili pa se moze uci u trag.
totalni nesposobni amatercine su to..

Kome su se kupovale vikendice u Istri i audiji,
Da bi sada takva firma nestala preko noći.
Ima jedna firma slicnog naziva koju su uništavali 15godina mislim da ce ove godine preći u vecinsko privatno vlasništvo .
Sve je to napravljeno na sličan način.
Viadukt je imao ubrzanu proceduru.


Kome su se kupovale vikendice u Istri i audiji,
Da bi sada takva firma nestala preko noći.
Ima jedna firma slicnog naziva koju su uništavali 15godina mislim da ce ove godine preći u vecinsko privatno vlasništvo .
Sve je to napravljeno na sličan način.
Viadukt je imao ubrzanu proceduru.

samo st ce viadukt za razliku od te firme prestati postojati..

Neki radnici su dobili place minimalce 2600 kn za 2 i 3 mjesec znaci trebamo dobiti razliku od toga i za 2 i 3 mjecec tako da kada ja dobijem svoje zarađene novce neka propada jos 100 godina


Neki radnici su dobili place minimalce 2600 kn za 2 i 3 mjesec znaci trebamo dobiti razliku od toga i za 2 i 3 mjecec tako da kada ja dobijem svoje zarađene novce neka propada jos 100 godina

Kad se proglasi stecaj radnici imaju prvenstvo za namiru svojih placa, tako se ne trebate brinuti za svoju zaradu.



Neki radnici su dobili place minimalce 2600 kn za 2 i 3 mjesec znaci trebamo dobiti razliku od toga i za 2 i 3 mjecec tako da kada ja dobijem svoje zarađene novce neka propada jos 100 godina

Kad se proglasi stecaj radnici imaju prvenstvo za namiru svojih placa, tako se ne trebate brinuti za svoju zaradu.
[/quote]

imaju pravo samo sto nema love..

Nema trenutno love na računu, ali ima potraživanja koja treba naplatiti…
I imovine koja se može unovčiti (npr. udjeli u ZLZ)…
Pa bi u stvarno bilo čudno da VDKT završi u stečaju …

Imam ADPL, ARNT, DLKV, HRDH, RIVP, SLRS, SUKC, TKPR, ULPL, VART Ovo nije savjet niti nagovor ni na kakvu akciju na tržištu kapitala.

@zlatek

ti jos ne vjerujes.
potrazivanja su sva napuhana.
a udjel u ZLZ je preuzela banka na osnovu hipotekarnog kredita.

sjećam se pri cijeni od 250 kn kad smo par nas pisali da ovdje prijeti slom i da bi jedini izlaz na kraju mogao biti dokap po 10 kn….sad je cijena na burzi 20 kn i taj dokap po 10 kn radi spasa firme je izgleda zadnja preostala slamka spasa

Ignore: KressoM, delux

Znači gotovo je.. Pa da, predugo traje ovo navodno spašavanje… “Strabag” je pobijedio 🙁
Žao mi je što sam bio uvjeren da sam dio lijepe priče. Imam jako mali udio jer sam uvijek nekako smatrao rizičnima dionice bez većinskog vlasnika. Tu svaki pes može prevladati 🙁

Osobno mislim da jedina nada eventualno preuzimanje ali otom potom.. šutnja/oživljavanje jednostavno predugo traje

Da je bilo imalo volje za spas nebi došlo do toga na čemu smo sad, nego bi bilježili rast i neku zaradu ovako sve je prepušteno slučaju


sjećam se pri cijeni od 250 kn kad smo par nas pisali da ovdje prijeti slom i da bi jedini izlaz na kraju mogao biti dokap po 10 kn….sad je cijena na burzi 20 kn i taj dokap po 10 kn radi spasa firme je izgleda zadnja preostala slamka spasa

Da a to nije bilo tako ni davno…

Ali ono što je zapanjujuće, da je Mikulić bivši šef Vijadukta u 2 mjesecu govorio sve u superlativima, hvalospjevima….. kao da će VDKT krenut gradit infrastrukturu na Jupiteru….. a nakon toga SLOM…
Pa ti imaj povjerenja u takve šefove…..Koliko je samo investitora kupaca navukao..

Trebalo bi poslati upit ERSTEU na temelju kojih procjena, projekcija…kupovali VDKT na 400 _440

NOVAC JE SAMO SREDSTVO POMOĆU KOJEG SE ZADOVOLJAVAJU POTREBE

New Report

Close