VDKT (Viadukt d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska VDKT (Viadukt d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Viaduktova zemljišta pod instrumentima osiguranja:
1. Građevinsko zemljište RADNIČKA – Katastarski ured: Grad Zagreb, Katastarska općina: Žitnjak; Katastarska čestica: 823/1
2. Građevinsko zemljište KRANJČEVIĆEVA – Katarstarski ured: Grad Zagreb; Katastarska općina: Trešnjevka; Katastarska čestica 788
3. Građevinsko zemljište POJATNO – Katastarski ured: Zaprešić, Katastarska općina: Pojatno; Katastarska čestica: 701/1

ITD.

Samo se priča o trganju nekoć velikog građevinara, nitko ni ne pomišlja na nastavak poslovanja i spas firme!


Samo se priča o trganju nekoć velikog građevinara, nitko ni ne pomišlja na nastavak poslovanja i spas firme!

Žalosno da se ide sahraniti ovakvu firmu


Samo se priča o trganju nekoć velikog građevinara, nitko ni ne pomišlja na nastavak poslovanja i spas firme!

Do “jucer” veliki građevinar, a danas, odjednom sve nestalo-likvidnost, radnici, mehanizacija,ugovoreni poslovi, pokretnine, nekretnine, potraživanja ………Tko se igra miša i mačke


Samo se priča o trganju nekoć velikog građevinara, nitko ni ne pomišlja na nastavak poslovanja i spas firme!

Slažem se Invest, ni meni nije jasno zašto se takva firma na vrijeme nije pokušala spasiti, vjerojatno se moglo nešto učiniti da se htjelo. Ali očito su u igri neki drugi interesi. Sada je prekasno.


.. nije zapelo na isplatama plaće ……nego na otpremninama…………..cijela brigada visokokadroviranih
koji su cijele godine grijali stolice u Upravi Viadukta , sad zajebavaju za isplate….
Ne vjerujem da radnik nije dobio svoju plaću…..

Pitajte sud da li kuži -kako se obračunavaju otpremnine – oporezivi i neoporezivi dijelovi..
KOJI RADNICI NISU DOBILI PLAĆE?…………..i KOJI DIO isplata , za koje se misli da JE PLAĆA ?

Koliko je uhljeba tamo grijalo stolice?

O čemu ti pričaš? Zadnje plaća je bila za 02. mjesec



Samo se priča o trganju nekoć velikog građevinara, nitko ni ne pomišlja na nastavak poslovanja i spas firme!

Žalosno da se ide sahraniti ovakvu firmu
[/quote]
kada se iz firme isisa “život” normalno da slijedi “sahrana”

Hvala na informaciji. Krivo sam napisao za Radničku 206 – zgrade su oko 8200 m2, a ukupno je zemljište 33200 m2.

@invest – Meni je nejasan (da je bar samo jedan) moment iz ovog predljetnog perioda. VDKT je u blokadi, Mikulić je otišao, razgovara se o prodaji udjela u ZLZ na koji se banke, barem u tom momentu, nisu uspjele upisati ili ga staviti pod kontrolu. Zašto nisu prodali taj udio (bilo je kupaca), namirili bi radnike i dio dobavljača i mogli su raditi dalje? Ako je to bilo pitanje cijene, nisu bili baš u dobroj pregovaračkoj poziciji no kad kuća gori, gasiš je svim sredstvima. Iako je problem kad krene blokada, najčešće svi onda blokiraju subjekt i teško se iščupati. Prošlo je par mjeseci i gdje su sada – situacija je još gora nego prije.

Gledaj, dio u ZLZ nije bilo moguce prodati kad je i on boo pkd zaloznim pravom za vec posuden i potrosen novac.
Sto se tice Libije tu je jos gora situacija.
Firmu je bilo moguce spasiti a s restrukturirala i fokapitalizirala sredinom 2016. Sad je naravno prekaano.
Zasto se nije spasavala? E to treba pitati bivsi rukovodeci kadar koji je odgovoran za propast i pritom se to ne odnosi samo na CEO koji se bezbrizno sunca i kupa u Vodicama vec i na Nadzorni odbor i siri rukovodecj kadar iz Kranjceviceve 2. No koga briga u ovoj drzavi za neciju odgovornost..

Oćito nekome paše takva situacija….
Dali ga potkopavaju iznutra….dali ga potkopavaju izvana
bilo je jasnih znakova i jednog i drugog…hoce li ga jeftino preuzet ili raskomadat pa podjelit..ocita je jedna stvar ..
a ta je da se nista od toga nije desilo slucajno…
sve to vise manje lici na unaprjed isplaniranu igru
a igrac je uvjek 2 koraka ispred nas
i svaki njegov sljedeci potez apsolutno ne mozemo predvidjet

Prvi ce biti posljednj a posljednji prvi

@invest – Potegnuli ste pravu riječ a to je odgovornost.
U ovoj situaciji nema se što puno za učiniti. Mogu prodati dionice s velikim gubitkom do kraja tekuće godine i smanjit si poreznu osnovicu za porez na kap dobit, no to je slaba utjeha. Zapravo mi je svejedno uz toliki gubitak hoću li izgubiti i još malo, tako da ih radije držim kao lutriju.
Ono što sam se nadao jest da će netko od managementa napraviti veću grešku ili kriminalni potez za koju bi ga se moglo goniti kao fizičku osobu na sudu i tražiti obeštećenje na izgubljenoj vrijednosti dionica. Institut kamata je jedna od dobrih stvari kada imate dionice koje ne vrijede ništa. Napravio sam to s MGMA i dobio nazad i više nego što je bilo uloženo, no trajalo je.
Ovdje se samo smjenjuju direktori a ništa ne rade, barem javno u smislu krupnih poteza. Bilo je nekih neobičnih situacija kada recimo predsjednik NO proda dionice a onda cijena padne za par dana. Burza je par puta traljavo reagirala na ove objave o novim činjenicama. I sama uprava je jednom rekla da nema novih činjenica a onda se vidi dan poslije da se neki bitni moment dogodio. No to sve skupa nije municija za tužbu. Pogotovo što HANFA nije u niti jednom momentu dala svoju preporuku u vezi nekog momenta za VDKT.
Možda mi je nešto i promaklo a da je iz prethodnih godina dok je još stara garnitura bila na čelu.

New Report

Close