VDKT (Viadukt d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska VDKT (Viadukt d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


Nažalost desilo se neoćekivano i podlo od HACA ..nakon godina dobrih vjesti..ali ovo je jako daleko od gotovog…

http://www.seebiz.eu/i-cetvrtog-srpanjskog-vikenda-hac-u-i-arz-u-rasli-prihodi-od-cestarina/ar-159955/
Vreća se puni pa bi shodno tome trebali i morali podmiriti dugove.

NIŠTA MI NEĆE OVI DAN POKVARIT

Info sa Čiovskog mosta…tamo radnika nema, niti radi Viadukt a niti drugi izvođači…ali po slobodnoj procjeni što usidrenog što parkiranih vozila jedno 100 Mkn Viaduktove opreme (ploveća dizalica, dvadesetak kamiona, cisterni za beton, valjaka…)…a most će biti gotov kad ono? ako bude u ljeto 2018. možemo slaviti…
Uz sve gore navedeno, 7-10 M€ za ZLZ, 10-40 M€ naknada za Libiju i 20 M€ za radničku, firma ide u stečaj? Opake neke igrice naših vrlih političara…

Ovdje ćemo dobiti većinskog vlasnika, pitanje samo kome se priprema teren.

@Zlatek: iznos dugovanja prema radnicima naveden je u članku iz Poslovnog:

Kraj radničkog dioničarstva, ali tko su veliki vjerovnici?

‘U kompaniji sa značajkom propalog radničkog dioničarstva i radnička potraživanja su visoka te, doznajemo, s razlikom plaća unazad nekoliko godina u skladu s pravima iz Kolektivnog ugovora premašuju 150 mil. kuna. A to nije konačni iznos.’

Ulazak vjerovnika u većinsko vlasništvo je odlično rješenje, bitno da Viadukt opstane. Imaju krcato ugovorenih poslova i dugovanja prema njima, da im je samo dio novca od Libije, HAC-a i ZLZ bio dostupan, ne bi se ovo događalo, ali neprijateljski preuzimatelji su znali postupak za dovođenje pred zid.

Na temelju čl. 43. stavak 4. Stečajnog zakona (NN 71/15) Financijska agencija do dana objave tablice osporenih tražbina nije zaprimila osporavanje tražbina koje je temeljem čl. 42. Stečajnog zakona vjerovnik mogao podnijeti nadležnoj jedinici Financijske agencije.

To je s jučerašnjim danom, odnosi se na Viadukt d.d. i potvrđuje da su tražbine puno puno veće od onih iznesenih u financijskom izvješću (bilanci).

@ nautilus
Da, vidio sam. Thx.
Uobičajeno smeće od naručenog članka.
Treba uvesti cenzuru.
Gdje je HANFA????
Kako se mogu u javnost plasirati takve neprovjerene brojke o dionici koja kotira na burzi???
Tvrtka objavi službeni izvještaj na burzi!
Ali si “novinarka” da za pravo da zna bolje i više od same firme!
I objavi 10 puta veću brojku (?)
I još kaže “i to nije sve”, kao u jeftinoj reklami…

Imam ADPL, ARNT, DLKV, HRDH, RIVP, SLRS, SUKC, TKPR, ULPL, VART Ovo nije savjet niti nagovor ni na kakvu akciju na tržištu kapitala.

@Invest
ako je tako da su brojke “veće od onih iznesenih u financijskom izvješću”, onda opet treba reagirati HANFA i/ili ZSE!
Pa dokle će se u ovoj državi muljati sa izvještajima na burzi?
Kaj Agrokor nije dosta?

Imam ADPL, ARNT, DLKV, HRDH, RIVP, SLRS, SUKC, TKPR, ULPL, VART Ovo nije savjet niti nagovor ni na kakvu akciju na tržištu kapitala.

Slažem se apsolutno, alim poznato je da ZSE i HANFA gotovo ništa ne rade po tom pitanju.
Mnoštvo je lažnih i friziranih izvještaja samo što su Agrokorova i Viaduktovo izišli na vidjelo.


Ulazak vjerovnika u većinsko vlasništvo je odlično rješenje, bitno da Viadukt opstane. Imaju krcato ugovorenih poslova i dugovanja prema njima, da im je samo dio novca od Libije, HAC-a i ZLZ bio dostupan, ne bi se ovo događalo, ali neprijateljski preuzimatelji su znali postupak za dovođenje pred zid.

Netko je poprilično kupio dionice u zadnji 15tak dana, polako ali sigurno preuzima vlasništvo po niskoj cijeni.Ima još 20tak dana da se puni .

Članak objavljen u 22h.,petak, dan za rasprodaju.Očekivala sam danas cijenu dinonice 20 kn.Treba im još jedan bombastičan članak

ovdje nema prodaje , čeka se konačni rasplet.

drastično smanjti doprinose na plaće i drastično smanjiti poreze. samo tako možemo dalje !

New Report

Close