VDKT (Viadukt d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska VDKT (Viadukt d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Čini se da ide odbijanac čim se makne dražba uravnoteženja.
Ne treba smetnuti s uma da VDKT ozbiljno konkurira na Pelješcu. To je priča koja još nije ispričana.

@lojtra
na kojeg direktora misliš? pa vidiš da se smjenjuju svakih par dana 😉
inače, ne poznam nikoga u VDKT, ali povlačim logičke paralele s vrlo sličnom situacijom koja je bila sa PSN dalekovoda kad je nominala u postupku PSN najprije smanjena na 10 kn, a onda je proveden dokap i ulazak novog većinskog vlasnika…a gdje je cijena dionice DLKV danas, to vidiš i sam

Ignore: KressoM, delux

mislim da je model uvijek isti, izvuče se sve što je moguće iz firme, zatim se nekome preda štafeta po 10 kn, isti model bio zadnje na BD62, dok institucije spavaju, lopovi u državi vladaju, nemam ove dionice, ali vidim da mali dioničari uglavnom popuše, jer se firme opljačka i ostavi na cjedilu

Dalekovod dokap nominalna 100-dokap 10kn.Viadukt nominalna 300-dokap ???. Sve je ovo još jako vruće, firma je totalno obezvrjeđena. Kome se pogoduje preuzimanje ako do njega dođe ostaje za vidjeti. Do tada nemojte zaboraviti da na ovoj razini vuadukt vrijedi 25-30miliona kuna. Nevjerojatno



@lojtra

na kojeg direktora misliš? pa vidiš da se smjenjuju svakih par dana 😉
inače, ne poznam nikoga u VDKT, ali povlačim logičke paralele s vrlo sličnom situacijom koja je bila sa PSN dalekovoda kad je nominala u postupku PSN najprije smanjena na 10 kn, a onda je proveden dokap i ulazak novog većinskog vlasnika…a gdje je cijena dionice DLKV danas, to vidiš i sam

tamo su barem svi imali pravo na dokup i to je oglašeno na cijeni oko21-22 kn, tako da ……..

Plaće se isplaćuju, jer je ovršen račun sa plaćama i svi novci koji sjednu idu prvo na plaće

Mislim da usporedba PSN-a Dalekovoda i mogućeg PSN-a Viadukta ne drži vodu, a pogotovo nabacivanje s nominalom od 10 kn. Viadukt je u puno boljem stanju, počevši od financijskih udjela u ZLZ, zatim sporova s HC koji će biti isplaćeni u nekom dijelu pa do mosta Čiovo gdje će također biti isplaćen dio uloženih sredstava.
Problem je trenutačna nelikvidnost, jako loš moment u državi i slaba politička vlast, te raspršenost vlasništva. Pitanje je i strukture duga, o cca 150 mil kn o kojima se pisalo na formu. Banke žele imovinu koju mogu lako utržiti, a ne mehanizaciju i sl. Iz toga im je cilj da firma profunkcionira što prije. Dio duga su plaće što će se riješiti ili prodajom ili sredstvima koja će stići na račun. Ostaje pitanje dobavljača i generalno pitanje kome pogoduje da firma ne funkcionira, umjesto da proradi i što prije počne vraćati svoje dugove prema svima.

nalozima po 1 dionicu se non stop ruši ciljano cijena

Problem je u tome što pad jednog građevinarca bezrazložno povlači za sobom i ostale iz sektora. Psihologija krda.


nalozima po 1 dionicu se non stop ruši ciljano cijena
i tako od 400 kn jel da?

"Nikad čovjek ne može da kaže onoliko mudrosti koliko može da prešuti gluposti" top spameri 1 serislav 2 zorangutan 3 trial


nalozima po 1 dionicu se non stop ruši ciljano cijena

baš obrnuto, netko stavlja po 1 dionicu malo iznad + blokade tako da se pokušajem kupnje te 1 dionice zablokira trgovanje i iskrcavanje po kupnji

na ignore: retard "nabiduasku", plankovic, tizian, pific, barbosa....

http://zse.hr/default.aspx?id=77204

Društvo Viadukt d.d. na upit Zagrebačke burze dostavilo je očitovanje koje slijedi:” Vezano za vaš upit zbog čega je došlo do pada cijena dionica Viadukta d.d., očitujemo se slijedeće. Smatramo da je do pada cijene dionica došlo nakon objave članka u Večernjem listu, u kojem su objavljene informacije o Viaduktu d.d. da ide u predstečaj. Na te informacije smo se očitovali ranije, po vašem zahtjevu. Mi ne znamo za druge činjenice i okolnosti koje bi mogle utjecati na cijenu dionica.”

New Report

Close