VDKT (Viadukt d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska VDKT (Viadukt d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


Lažni 330H razbijen i provaljen.

Kolege, nemam namjeru kupiti dionice VDKT i nemam ih…..ali sugestija mala svima koji su danas kupovali..koliko ste već u minusu a kako li će sve skupa izgledati u veljači…nemam lošu namjeru ali ipak razmišljam malo unaprijed….
Sorry!

Ja sam u plusu, kad je već referiran moj post, najava povećanja prihoda za 200% meni dovoljna za mirno čekanje razvoja u 2017. Iste crnjak priče su bile i na Tehnici na 220 kuna, i uvijek se pojave odgovarači od kupnje, koji kao nemaju i ne misle imat dionicu.

Evo odgovora koji su planovi VDKT za 2017. Invest kaze da se ocekuje “drastican pad prihoda” a on je blizak upravi. Direktor pak tvrdi nesto sasvim suprotno.
Meni je i dalje indikativno cim netko nesto pozitivno napise o tvrtci (u ovom slucaju osobni navodi direktora) odmah desetorica to zaliju nulama i minusima.

http://www.zse.hr/userdocsimages/novosti/I4hKyEJS6Lm1YrflQiF7Ow==.pdf

Ovi su izgleda ozbiljni.

35,5 milja eura. Svaki dan jedan posao

..., a na kraju, Revolucija pojede svoje najbolje sinove.

Nema Investa??

..., a na kraju, Revolucija pojede svoje najbolje sinove.

ima, ima, kako ne…
ja govorim o financijama, ne o poslovima.
oni su i dalje u velikim dugovima i gubicima..


ima, ima, kako ne…
ja govorim o financijama, ne o poslovima.
oni su i dalje u velikim dugovima i gubicima..

Ha-ha-ha, kako ide kupnja, koliko još fond mora skupit.

Ma jeli moguće da se iza erste skrbničkog krije xy???????!!!!!!
U kojiko se informacija pokaže točnom ovdje bi mogao biti novi korf…
O bože…ako je istina….nemogu vjerovati..
Molim da se ovo moje pisanje ne shvati kao nagovor na kupnju ili prodaju bilo kakvih dionica a pogotovo vdkt

A BALVANA!!! :) :) :)

Evo kažu da da….molim da se ne shavti kao nagovor na kupnju iliprodaju dionica viadukta…
Moguće je da ovdje pogubite sav novac koji ste uložili.
Posjedujem određenu količinu dionica naravno i ovo je jako rizična dionica koju nebih preporučio novim investitiorima bez iskustva.
Ne kupujten ili prodajite na ničiji nagovor.
Ovo je samo moje mišljenje

A BALVANA!!! :) :) :)

danas kupio 66 dionica po 306(ujutro),nagovorilo me
prve u životu

sretno svima na pučini,čujemo se posli 11.12.2018.

I dobro si napravio….i ja sam juče nešto kupio….zadnjih dana sam počeo lagano nakon dugo godina skupljati vdkt…malo više…i nešto sitno thnk…ali čini mi se da ću od thnk odustati jer je pretjerano nelikvidna a i nemože se ništa kupiti bez da se cijena snažno digne..
Vdkt mi se od graađevinara trenutno čini kao best buy…
tim više ako se ostvario ovo…

Viadukt u 2017. očekuje 2 milijarde kuna prihoda i 2500 radnika

Viadukt ulazi u turizam, energetiku i visokogradnju s projektima koje financiraju privatni investitori.
Ovo je daleko najteža godina za zagrebački Viadukt u zadnjih deset godina, ali je kraj godine donio promjenu u trendu tako da u 2017. ulazimo s više ugovorenih poslova nego prije godinu dana.
Evidentne su naznake oporavka tržišta i najteža vremena su iza nas, poručuje predsjednik Uprave Viadukta Joško Mikulić. Kako doznajemo, u konkretnom slučaju posrijedi je više od milijardu kuna tzv. prijelaznih ugovora za 2017., s time da glavnina tek slijedi u zimskim mjesecima, pa bi navedena svota kroz siječanj i veljaču trebala biti udvostručena. Novi poslovi procjenjuju se, naime, na još milijardu kuna. “Diverzificirali smo poslovanje te pored niskogradnje i infrastrukturnih javnih projekata ulazimo u energetiku, turizam i visokogradnju, odnosno u građevinske projekte s pretežitim dijelom investicijskih aktivnosti na privatnim investitorima”, otkriva Mikulić.
Riječ je o atraktivnim turističkim resortima od pet zvjezdica koje će Viadukt do godine graditi na Jadranu, ali i u kontinentalnoj Hrvatskoj u području zdravstvenog turizma, kao i o vrijednim poslovno-stambenim projektima. Ulazak naše najveće građevinske kompanije s 1700 radnika u visokogradnju donijet će konkurenciju Kamgradu i Tehnici koji u tom segmentu tradicionalno drže primat. Letvica je i u planu za zaposlenost, kao i kod prihoda, visoko postavljena. Mikulić najavljuje rast zapošljavanja i Viadukt će kaže brzo imati više od 2000 radnika, što je blizu zlatnih godina kad je imao dvije i pol tisuće radnika, no ne otkriva kako, s obzirom na našu boljku kroničnog manjka radnika u mnogim gospodarskim granama.
Također, mnogo očekuje i od velikih međunarodnih poslova, primarno riječ je o tržištima Irana i Iraka te Kamerunu, a u regiji to je Srbija, gdje Viadukt očekuje prve odgovore zbog visoke faze pregovora. Poslovi se tiču stanogradnje, izgradnje zračnih luka i industrijskih postrojenja, a na čekanju je više stotina milijuna eura, no rezultat će biti poznat u prvom polugodištu, kaže Mikulić. Sumirajući poslovanje u 2016. nakon nova dva dobivena posla (rekonstrukcija na Bina-Istri i brana za Hrvatske vode ukupne vrijednosti više od 120 mil. kuna), kaže da je krivac dugotrajno smanjenje investicijskih aktivnosti, a potom je politička okolnost pada Vlade.
S time je vezana paraliza sustava donošenja odluka u javnim poduzećima što im je skresalo ukupni prihod za oko 200 milijuna kuna, a poslovi se tiču prometne infrastrukture i vodnog gospodarstva koji se u najvećoj mjeri financiraju iz EU fondova. Primjerice, Viadukt je trenutno u procesu natječaja samo kod Hrvatskih voda za projekte ukupne vrijednosti milijardu i 60 milijuna kuna, ali više od godinu dana se ne donose odluke po tim natječajima.
P/S 0,19 3/16
P/B 0,40 3/16
BVPS 771,35 3/16
Poslovni prihodi
2016 2015
869,72 M 3/16 825,91 M
Neto dobit sveob. 135,85 M 3/16
Kapital i rezerve 352,36 M 3/16
Novac/share 22,51 3/16
Zadrž. dobit i rez. 215,32 M 3/16
Aktiva 981,85 M 3/16 899,45 M/2015 708,88 M/2014

A BALVANA!!! :) :) :)

New Report

Close