VDKT (Viadukt d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska VDKT (Viadukt d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


Na dan 22.10.07god. cjena 1 dionice je bila 4.836,30 kn

nakon toga bio je DOKAP kojim je povećan broj dionica za duplo tako da je taj podatak irelevantan

Čuvajte hlače da ne odu i gaće!

Kolega vaša tvrdnja nema smisla…
Dali ste ikad ćuli za uspjesan dokap…
Iza dokapa na VDKT cjena je tek skoćila

Prvi ce biti posljednj a posljednji prvi


Marže će se kod dobrih firmi (što VDKT je) povećati na početku ovog ciklusa.
Danas su svi inputi (osim energije) jeftiniji nego 2006. – 2008.
Radna snaga je jeftinija i dostupnija, korupcija i reketarenje je jeftinije, itd.
Građevinari su trenutno lean and mean, marže moraju biti bolje.

Onda u redu,i ovo je nešto,samo mi nemojte govoriti da se manim kalkulacija,jer profitabilnost je stari Viaduktov problem i u najboljem vremenima bila vrlo niska.Jer uz ovakav NPM i sa tri milijarde kuna prihoda dobit ne bi bila bog zna kakva.
A šta se tiče poslova dobivenih vani:"U posljednjih nekoliko godina kriza je uzrokovala situaciju u kojoj građevinske tvrtke konkuriraju na natječajima s dampinškim cijenama samo kako bi ih dobile, rekao je Trajko Trpevski, generalni direktor u Betonu. S druge strane, na stranim tržištima još uvijek je rizično raditi i vrlo lako se može zaglaviti ako ulagač ne plaća."
Ne treba zaboraviti ni da ako primjerice VDKT dobije taj posao u Bosni dio kolača mora dijeliti i sa domaćim građevinarima u konzorciju.
U doba kad se u regiji trže građevinari sa P/S 0.22,P/E 4 i ROE 10% i puno manje zaduženi,meni nije argument:"VDKT vrijedi kupiti jer neće propasti a onaj drugi hoće"
Ali ne dajte se ometati.Hrvati su poznati po svojoj ljubavi prema građevinarima.
A ljubav je često ne samo slijepa nego i retardirana i u kolicima.:)

"Only dead fish swim with the stream"


U doba kad se u regiji trže građevinari sa P/S 0.22, P/E 4 i ROE 10% i puno manje zaduženi

koji je to?

Vrijednost VDKT dionice sada iznosi oko 1500 kn (ne lupam bez veze, samo toliko) i to bez posla s ZLZ i pola mld kuna. Uz to steći će vlasnički udjel 4 do 6 posto u novom društvu ZLZ, puši preko 100 mil kn na pelješkom mostu, Libija se otvara, tvrtka nije zadužena. Krizu je platilo čak oko 1000 otpuštenih radnika, ali sada će ponovo tražiti 500 novih ili starih od prije. E sad, pitanje je kada će doseći ili hoće li tu fair vrijednost, ovisi o tržištu, a dionica je teška. Puno je malih dioničara koji je ne rasprodavaju, stalno kapa neka dividenda. VDKT nikada nije bila široko popularna dionica, vjerojatno neće ni sada, ali oni koji su u njoj kao ja neka uživaju narednih dana i mjeseci bez obzira na korekcije

Kolega Bigfoot meni se cini da vi sami ne vjerujete u svoje rijeci nego ste dosli
kako bi sto jeftinije uletili u ovu dionicu za koju znate da vrijedi puno više….

Niste vi jedini to se odmah vidi po stilu pisanja do nedavno ovdje nitko nije postao
a sada odjednom sve neki uvjerivaći da 3 miljarde poslova nista ne znace..
dajte takve prozirne filozofije ostavite nekom drugom

Cjeli Hrvatski new deal je težak miljardu i nesto
Viadukt je trenutno dobio dvaputa vise poslova nego ih Hrvatska nudi za sve građevinare zajedno…

a to po kojoj marzi oni rade to niko ne zna a narocito ne vi kolega ..takovih filozofa je puna INGRA …po vasoj filozofiji najbolje da pricekamo nekoliko godina da ti poslovi zavrse pa onda vidimo koliko je VDKT zaradio na njima pa onda tek kupujemo dionicu

Ovdje ne pricamo o bajkama nego o ogromnim dobivenim poslovima a to je cista realnost
a vidjecemo uskoro jos dobivenih poslova i to svi vec jasno vide….

Viadukt je obavio svoje pokazao se izuzetno sposoban za razliku od većine i to je jedina istina ima posla za 2-3 godine unaprjed,sramota je da je bas on bio cjelo vrijeme kažnjen niskom cijenom dionice kao da je neka propala firma u stećaju..no sada pokazuje da je najsposobniji građevinar…
Cjena dionice je smjesna i to će biti ispravljeno vrlo uskoro.
.

Prvi ce biti posljednj a posljednji prvi

Kolega DATA čestitke na izvanrednim rezultatima Vadukta i rastu dionice.
Mislim da ovdje više neće biti padova, već se naziru bolja vremena za građevinare… [wink]


Vrijednost VDKT dionice sada iznosi oko 1500 kn (ne lupam bez veze, samo toliko) i to bez posla s ZLZ i pola mld kuna. Uz to steći će vlasnički udjel 4 do 6 posto u novom društvu ZLZ, puši preko 100 mil kn na pelješkom mostu, Libija se otvara, tvrtka nije zadužena. Krizu je platilo čak oko 1000 otpuštenih radnika, ali sada će ponovo tražiti 500 novih ili starih od prije. E sad, pitanje je kada će doseći ili hoće li tu fair vrijednost, ovisi o tržištu, a dionica je teška. Puno je malih dioničara koji je ne rasprodavaju, stalno kapa neka dividenda. VDKT nikada nije bila široko popularna dionica, vjerojatno neće ni sada, ali oni koji su u njoj kao ja neka uživaju narednih dana i mjeseci bez obzira na korekcije

Notorna izmišljotina !

Vrijednost dionice Viadukt iznosi ravno 150 kn prema bilanci dostupnoj na ZSE.hr

Dakle cijena od 250 kn koju preporučujete iznosi čak 170 % BOOK VALUE vrijednosti. Pored toga 2008. je od ukupnih prihoda u iznosu od 1.6 milijardi kuna dobit bila 5 kn po dionici.

Prema tome koji to argument imamo da će ove godine biti drukčije, i gdje točno bilježimo posao sa aerodromom ? U 2012. ili 2013. ?

Ili obje godine pa dupli obračun ? [huh] [proud]



U doba kad se u regiji trže građevinari sa P/S 0.22, P/E 4 i ROE 10% i puno manje zaduženi

koji je to?
[/quote]
Granit Skopje,u 2011 imaju rast dobiti i to nekonsolidirano,bez tvrtke kćeri i inozemstva,od 34%,prihoda 60%,casha i kratkotrajnih ulaganja nekih 12m eura,MCAP je 25M eura,dividenda…sve to na P/B 0.39.
Tko ne vjeruje neka provjeri.
Posluju vjerojatno bolje nego 2007 kad je cijena bila 6-7 puta veća.

"Only dead fish swim with the stream"

Kolega Data,došao sam zato jer me zanima ovaj ogroman rast građevinara i u interesu mi je da oni rastu baš zbog tog GRNT koji posjedujem.
Ne pada mi na pamet kupovati VDKT zbog svega što sam već pisao.
Samo sam htio dati malo drukčije mišljenje o Hr građevinarima jer vidim da se ovdje druka sve u 16…
Ali ne brinite,neću vas više uznemiravati,imam pametnijeg posla a VDKT me zbilja ne zanima vjerovali ili ne,svima poručujem da razmišljaju vlastitom glavom…
Pozdrav i sretno dobronamjernim forumašima.

"Only dead fish swim with the stream"

Bigfoot@

Ti mislis da si ti dobronamjeran ako tvrdis da je Vdkt na skup???

Jesi siguran?

Sto ako do kraja godine bude iznad 600 kn? Hoces mi platiti nadoknadu stete za propustenu dobit?

Jesi kompetentan za investicijske savjete?
Jesi ovlasten?

NOĆ je NAJMRACNIJA pred SVITANJE!!!!!!!!!!!!!!!

Ovdje na forumu nitko nije kompetentan niti ovlašten.

Obično laprdanje i gubljenje vremena.

Ali, u nedostatku dobrih vijesti prolazi i ovo…..

Ozbiljan investitor ne vjeruje da se obogatio ili da je osiromašio zbog dnevnih ili mjesečnih fluktuacija cijena.

New Report

Close