VDKT (Viadukt d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska VDKT (Viadukt d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


Jel dosta? [lol]

This time next year [thumbsup]


16.03.2012.Zračna luka Zagreb, 516,298.532,67 kuna bez PDV-a,
07.02.2012. kolektor u Puli 45,340.401,17 kuna bez PDV-a
27.01.2012. terminal za rasute terete u luci Ploče 406,492.091,20 kuna bez PDV-a.
14.12.2011 obavijest o nastavku izvođenja radova u Libiji

eto, bez libije, samo u ovoj godini do danas, milijarda i 50 miliona novih poslova

Na koliko godina je to sve?


RIJEKA Hrvatska Vlada pokrenut će do kraja ove godine svoj najveći projekt u cestogradnji

http://www.novilist.hr/Vijesti/Rijeka/Pocinje-izgradnja-autoceste-od-Krizisca-do-Zute-Lokve-tunel-Vratnik-spojit-ce-Primorje-i-Liku

baš me zanima ko bi mogao dobiti ovdje posla

Kandidati su : …..

Kolega Barbosa mislim da ovo isto spada pod ovu godinu

http://www.seebiz.eu/otvorene-ponude-za-dionicu-suhodol-tarcin-bh-kompanijama-u-konzorciju-s-viaduktom-posao-od-113-mil-eura/ar-23263/

Bh. kompanijama u konzorciju s Viaduktom posao od 113 mil. eura!

Evo jos miljarde samo ceka da se potvrdi

Prvi ce biti posljednj a posljednji prvi

ovo je moralo eksplodirati samo je bilo pitanje dana…
vrijednost dionice VDKT je bila značajno podcijenjena….
nažalost brisali su moje postove, ali nema veze bitno da nisu moj "dionički portfelj" he he
[thumbsup]

samo što nije...


Kolega trebali ste uracunat i lkpc I Llibiju ipak su to najveće stavke

16.03.2012.Zračna luka Zagreb, 516,298.532,67 kuna bez PDV-a,
07.02.2012. kolektor u Puli 45,340.401,17 kuna bez PDV-a
27.01.2012. terminal za rasute terete u luci Ploče 406,492.091,20 kuna bez PDV-a.
14.12.2011 obavijest o nastavku izvođenja radova u Libiji

eto, bez libije, samo u ovoj godini do danas, milijarda i 50 miliona novih poslova

[/quote]

Da, ali koliko ce od toga vidjeti mali dioničari dragi kolega ??

Da li VDKT dijeli dividendu možda 20 kn po dionici kad ju preporucate nama koji još uvijek nismo kupili da plaćamo vama koji možda sad prodajete preko 110 % p / b ??

Mislim stvarno, zasto ne napiste i kolika je sada tržišna kapitalizacija Viadukta u odnosu na prije mjesec i pol dana ?

Uostalom , aerodrom se tek počinje raditi iduce godine, dakle ovaj posao ne ide u ovogodisnje prihode, mislim da bi barem toliko morali znati o knjigovodstvu kad već ovako super znate marketing .
Moje mišljenje je da je ovo čisto pumpanje jer je već do 200 kn rasla zbog toga što se znalo da je Viadukt dobio aerodrom, svugdje se pričalo i pisalo o tome, a traderi su navukli ljude da sada kupuju i na 250 kn.
A možda Viadukt ne napravi ni 5 % dobiti od tog posla, dakle 25 000 000 kn, koliko je samo u petak narasla vrijednost čitavog d.d.-a na burzi

Ali normalno, o tome nitko ni riječi, važno je da se nekoga sada dobro "oženi" prije nego se vijest ohladi
[embarass] [cry]


Kolega Barbosa mislim da ovo isto spada pod ovu godinu

http://www.seebiz.eu/otvorene-ponude-za-dionicu-suhodol-tarcin-bh-kompanijama-u-konzorciju-s-viaduktom-posao-od-113-mil-eura/ar-23263/

Bh. kompanijama u konzorciju s Viaduktom posao od 113 mil. eura!

Zanimljivo je kako forumaši vješto nabrajaju sve ove poslove kao da će nama direktno na račune uplaćivati dobit od njih a svi znamo da se dugovanja Viadukta samo i dalje rasti, a da od dividende neće biti ništa kao ni do sada. Zašto onda plaćati 1.2 p /b ??

Hvala na odgovoru , onima koji mi mogu odgovoriti na ovo pitanje

Evo jos miljarde samo ceka da se potvrdi

Kol. Vivien, nikome ja ništa ne preporučam, želiš li kupiti VDKT ili nešto drugo je samo tvoja odluka.

Ono što sam želio ukazati je da VDKT unatoć krizi uspješno vrti cikluse i da mu se svakim izvršenim otvaraju novi potencijalni ugovori, dakle VDKT ima čvrstu referencu za najveće i najzagtjevnije građevinske poslove što se vidi po ugovorima koje je sklopio u zadnje vrijeme.

Što se tiće dividende, vjerojetno će biti nešto isplačeno ali sumnjam da će to biti nešto bitno jer ako se ugovore novi poslovi u Libiji to će biti takav obim da će Vdkt morati raditi dokapitalizaciju ali otom potom.

Nadalje, ja sam stvarno dao preporuku za VDKT ali na cijeni od 130-140 kn i to zbog potencijala ove tvrtke.
Ovim poslom na ZlZ smo došli do nekih 40% moga targeta u kojemu najvažniji dio zauzima upravo Libija, dakle do daljnjega ne prodajem nego samo pasivno promatram tako da se mene ne moraš plašiti a niti neman neku količinu koja bi mogla bitnije utjecati na tržište.

Pozdrav!

KADA NEPRAVDA POSTAJE ZAKON - OTPOR POSTAJE POTREBA

Jel netko izračunao kolika će biti dobit od svih ovih najavljenih poslova?Jer naposljetku to je i najvažnije.Problem kod VDKT je izuzetno niski NPM,nadam se da će se isti povećati?
Imam ja nekakve kalkulacije ali volio bih čuti i ostale…

"Only dead fish swim with the stream"

Manite se kalkulacija je takove stvari nemože nitko izracunati mogu se samo pisati izmišljotine i laži ….mi stari vlasnici smo plaćali VDKT preko 500-600 kuna usred krize kada je imao manje poslova nego danas…
Također naveo bih da su ovo poslovi dobiveni samo u tri mjeseca a dovoljni su da Viaduktu
pruže opstanak nekoliko godina….

Također za one koji spominju dividendu ..bilo je tu finih dividenda praktićki svake godine no oni koji misle da će na cjeni VDKT od 250 KN dobit jos i dividendu stvarno ne razumiju sta rijec podcjenjen znaći.. Kad bi smo povukli paralelu VDKT i IGH i njegovih tobože dobivenih poslova u Crnoj Gori
koji na kraju nikad ni nisu dobiveni …Koliko je IGH rasto tada ..Sada bi VDKT trebao biti na 700 kuna..
Ova dionica je ovako jako nisko jedino sto ju investitori odavna zaobilaze jer i nisu culi za nju ..mnogi kolege koje poznajem koji su ulozili u ZSE prakticki i ne znaju za VDKT..
Ali eto svjedoci smo sta se desava sa famoznim IGH a sta se desava sa zaboravljenim Viaduktom
Mnogi ce se sebi smijat sto nisu kupili sada kad im VDKT dođe na 600 800 i vise kuna…
Ne nagovaram nikog boli me za ko će kupit i ko neće meni su bitni poslovi koje smo dobili i koje cemo tek dobiti ovaj građevinar je cvrsto stao na noge i doba bolesnih podcjenjenosti ove dionice polako
prolazi …vrijeme je da i mi koji smo najviše pali napokon malo rastemo malo velim jer ovo stvarno nije dovoljno.

Prvi ce biti posljednj a posljednji prvi

Marže će se kod dobrih firmi (što VDKT je) povećati na početku ovog ciklusa.
Danas su svi inputi (osim energije) jeftiniji nego 2006. – 2008.
Radna snaga je jeftinija i dostupnija, korupcija i reketarenje je jeftinije, itd.
Građevinari su trenutno lean and mean, marže moraju biti bolje.

Na dan 22.10.07god. cjena 1 dionice je bila 4.836,30 kn

a DANAS kolika je pa to je ljudi moji nekih 5% od cjene a do jučer je bila na nekih 2% od cjene pa imali tu ikakve logike a firma nije firma već FIRMETINA koja radi cjelo vrijeme krize i djeli dividendu i da bude stvar još bolnija njihova TEGLENICA vrijedi sama kao todorićevih pola perjanica o čemu vi govorite
ovo je nebrušeni dijamant
samo nedajte dionice poovim cjenama upamtite MALI BROJ DIONICA JE U MALOG ULAGAČA a to hoće veliki da istjeraju i da otmu NEDAJTE TO

New Report

Close