VDKT (Viadukt d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska VDKT (Viadukt d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Da vidimo,

prvi put ovdje ali malo za brain.

Vijadukt je sa ovom vijesti o velikom poslu jako zanimljiv. Koji su omjeri i podugovori ugovora u cijeloj toj sferi – teško je reći. Ipak, da stavimo stvari u perspektivu.

FIn izvještaji su im katastrofa, nisam išao u detalje zašto nema prethodnog razdoblja na izvještajima?

Ipak, novi posao od 8x mcap-a bi bio vrlo zanimljiv. Ova firma u najboljim godinama nije imala veliku dobit, tokovi novca su bili ok. Ako ih umrežim i stavim u omjere onda firma vrijedi više od 50 milijuna kuna kao što vrijedi na burzi.

Najbojih godina poslovno bila je oko 2000 kn ili više po dionici(odokativno) što bi znacilo da je firma vrijedila 913 milijuna ili da – 20 x sada. Dobit(neto) je pala tj nema je ali je u održivom padu. Ako bi ovaj priliv isao velikim dijelom u Vijadukt onda ima šanse za dobit poslije poreza i neke više cijene.

Q3 je bio dobar, troškovi osoblja smanjeni.

Neznam tko je najveći kupac Vijadukt i kako su segmentirani u prostoru.

ali ako netko zna zašto financijski izvještaji izgledaju ovako šturo(preko ZSE-a i preko službene stranice)?

I was early taught to work as well as play, My life has been one long, happy holiday; Full of work and full of play- I dropped the worry on the way- And God was good to me everyday.

Da se nadovežem na sebe – po meni ova firma ima bolje pokazatelje nego DDJH koji je jako promoviran. Nema dobiti ali ima visoke prihode i potrebno je prijeći tip prihoda da se zađe u zeleno po dobiti. Tok slobodnog novca je ok. Nemam ovu firmu ali napsram nekih drugih previkanih radije bi nju imao.

I was early taught to work as well as play, My life has been one long, happy holiday; Full of work and full of play- I dropped the worry on the way- And God was good to me everyday.

Meni dovoljno da se iduća dividenda isplati kao ona iz 2010 (11,20%) ma šta vi pisali……. [lol]
http://www.mojedionice.com/fund/IzvDioniceDividenda.aspx?idDrz=1&idNac=1

marcello

Ja osobno mislim da idemo do 145-148kn! A onda stagnacija i lagana korekcija, ne pretjerana, obrana na 125-128kn. Hoćemo tako odigrati? [thumbsup]

Bull is coming home


Meni dovoljno da se iduća dividenda isplati kao ona iz 2010 (11,20%) ma šta vi pisali……. [lol]
http://www.mojedionice.com/fund/IzvDioniceDividenda.aspx?idDrz=1&idNac=1

Ti si se malo pogubio u matematici, dividenda je 2010. bila 14,00 kn po dionici i to je u odnosu na trenutnu cijenu 11,20%, no u odnosu na record day koji je bio 15.07.2010. i cijene koja je tada bila na burzi oko 250,00 kn, prinos je bio nekih 5,60%. [wink]

Ovaj tekst nije nagovor na kupnju ili prodaju dionica.

Hvala na pojašnjenju Stardast! Onda nek bude 14 kn po dionici….O.K. Meni opet dovoljno. Cijena dionice u trenutku određivanja/odobravanja buduće dividende bit će vjerojatno u potpuno drugom odnosu nego sada. [thumbsup]

marcello


Hvala na pojašnjenju Stardast! Onda nek bude 14 kn po dionici….O.K. Meni opet dovoljno. Cijena dionice u trenutku određivanja/odobravanja buduće dividende bit će vjerojatno u potpuno drugom odnosu nego sada. [thumbsup]

a tko ti kaže da će uopće biti dividende??? ostavi se tog drukanja, ispadaš smiješan

moje poruke nisu poziv na kupnju ili prodaju dionica niti savjet za ulaganje

Ja ti velim da će biti! Ali sam zato napisao "u trenutku" šta može biti za 6 mjeseci ali i za 6 godina. Drago mi je Drago da sam te uspio nasmijati! [proud]

marcello

Ne nasjedajte na likove koji spuštaju cijenu. Neka sami od sebe kupuju ako im odgovara.

Hrvatske vode, Zagreb, Ulica grada Vukovara 220

OBJAVA DODJELE UGOVORA

Projekt zaštite od onečišćenja voda u priobalnom području 2

Hrvatska

IBRD APL 7640/HR

Oznaka natječaja/ugovora: HV/ICB/PU-W-1 – Izgradnja glavnog kolektora Riva – II. faza – Flacijusova ulica i glavnog kolektora Riva – III. faza – Pula centar

Opseg ugovora: ovim ugovorom obuhvaćena je izgradnja fekalnih i oborinskih gravitacijskih cjevovoda u Flaciusovoj ulici (II faza) i na Rivi (III. faza) kanalizacijskog sustava Pula – centar koji čini dio kanalizacijskog sustava grada Pule.

Planirani rok za izvođenje radova je 17 kalendarskih mjeseci.

Valuta evaluacije: HRK

Ponuditelj kojemu je dodijeljen ugovor:

Naziv: JV »Viadukt d.d., Zagreb – GP Krk d.d. Krk – GK Grupa Varaždin«

Adresa: Kranjčevićeva 2, 10000 Zagreb

Vrijednost ponude s popustom (bez PDV-a): 45.340.401,17 HRK

PDV: 10.428.292,27 HRK

Vrijednost ugovora: 55.768.693,44 HRK

http://www.glasistre.hr/istra/vijest/348034

Novih poslova preko 750 milja kuna, a k tome i na pomolu ZL Zagreb od 500milja kunića za 11 dana.
A opet neki sa malim prometima misle rušiti. Presmiješno!
Previše je toga dobrog se dogodilo da bi VDKT padao opet i neće moći!
Dapače, dosta njih bježi iz INGRE, IGH i DLKV i ovdje se ukrcava.
FF sve manji, ovdje jedan veći volumen (pola milje dosta) i odosmo u nebesa.
Ali opravdano,s razlogom i pokrićem u poslovima!

Bull is coming home

New Report

Close