VDKT (Viadukt d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska VDKT (Viadukt d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Plemena će se složiti sigurno,ako ne zbog drugog onda zbog Viadukta [lol] Jedva čekaju da se slože…moš mislit. Libiju čeka puno veći kaos od Iraka. To će biti divlja zemlja jako jako dugo…a ceste ….to im neće ni terbati,kretat će se uglavno noću i to pustinjom.
Ako Viadukt može preživjeti bez Libije i bez Pelješkog mosta onda ok…ako ne onda zbogom [bye]

Laži izmišljaju ljubomorni i nesposobni šire ih budale a vjeruju idioti!!!

Uvjerio si me! Sve se dogodilo slučajno, radi jakog vručeg pustinjskog vjetra, toksičnog smrada nafte iz podzemlja….Udarilo to sve ljudima u glavu pa je došlo do male gužve. A svi libijci će se vratiti u tradicionalne šatore i…..

Pelješkog mosta neće biti, Libiju smo riješili. Znači tebe više na ovoj temi nema? Zbogom [bye]

marcello


Kolega GolubV, Pelješkog mosta neće biti, Libiju smo riješili. Znači tebe više na ovoj temi nema? Zbogom [bye]

S obzirom da radim na nekim EU projektima, iz iskustva znam da primjerice kanalizacijski sistem kad se radi, koliko god se trudili, smrad uvijek ostaje! Slažete se?

GOLUB i SMART - od 1milje kuna do bicikle jer KSST-R-A padaju ko klada! A mora zaorati tek ka 250-350kn!!!

u 2012 im se smiješi gradnja druge cijevi tunela Učka. Koliko bi to moglo biti novčeka?

neće uvijek biti ovako.

Po meni osobno a dozvoljavam da možda griješim Viadukt je odlična dionica bio a možda će i biti, mislim ga dokupiti svakako i dobro ga pratim ali se opet mislim treba čekati kako je krenuo kroz par dana je moguće da dokupim na 90 kuna.


Po meni osobno a dozvoljavam da možda griješim Viadukt je odlična dionica bio a možda će i biti, mislim ga dokupiti svakako i dobro ga pratim ali se opet mislim treba čekati kako je krenuo kroz par dana je moguće da dokupim na 90 kuna.

Aha, znači ipak si uspio prodat ono šta su ti uvalili u srijedu? Eto vidiš, nisi ni morao puno plakat i zapomagat da je vdkt super firma..
[wink]

never surrender

http://www.poslovni.hr/vijesti/nastavljen-pad-gradevinskih-radova-188983.aspx

Evo dobrih vijesti.

Laži izmišljaju ljubomorni i nesposobni šire ih budale a vjeruju idioti!!!


u 2012 im se smiješi gradnja druge cijevi tunela Učka. Koliko bi to moglo biti novčeka?

ma kako da ne…a tko će to platiti?!? [lol]

sve što pišem moje je mišljenje te se ne može se shvatiti kao investicijski savjet ili preporuka za kupnju i prodaju dionica!


http://www.poslovni.hr/vijesti/nastavljen-pad-gradevinskih-radova-188983.aspx

Evo dobrih vijesti.


Super vijesti sad po našem starom običaju Viadukt može na 90 kuna slobodno.

Ja koliko sam razumio opseg građevinskih radova je pao 0,7%,a dionice su pale po 70%.
Dobar reciprocitet!!!

GOLUB i SMART - od 1milje kuna do bicikle jer KSST-R-A padaju ko klada! A mora zaorati tek ka 250-350kn!!!

Ako uvidimo strukturu dioničara viadukta , možemo zapaziti jednu zanimljivu stvar. Najveći dioničar VDKT je "UNIPOR GRUPA D.O.O. U STEČAJU" sa skoro 8 % tvrtke.
Postoji li ovdje opasnost da vjerovnici natjeraju gore navedeno društvo da rasproda dionice vdkt?
Ima li gdje još primjera na burzi kod nas da je tvrtka u stečaju morala prodavati svoje dionice da bi namirila dugove?

Discleimer: Ne posjedujem dionice VDKT i ovaj text nije potiv na kupoprodaju dionica VDKT


Evo malo štiva pa pročite (iz davne 2007)…
………………
Društvo Unipor grupa u stečaju najveći je dioničar Viadukta s 11,87 posto dionica. No, o toj tvrtki gotovo nitko ni u građevinarskim ni u investicijskim krugovima ništa ne zna, a dostupni podaci vrlo su šturi. Tvrtka je, naime, u stečaju još od 1998. godine, a Viaduktove dionice stekla je prije pokretanja stečajnog postupka. Međutim, do 2005. imala je 1,79 posto dionica, dok je od 2005. značajno povećala svoj udjel postavši najveći dioničar.
Unipor grupa upisana je u sudski registar 1997., a do otvaranja stečaja godinu dana kasnije 50 posto udjela u društvu imao je Mladen Sokolić, a drugih 50 posto Danko Franetić. ́Sadašnja stečajna upraviteljica Davorka Huljev, koja je slučaj preuzela 2003. godine, objasnila je da je Unipor grupa upisana kao dioničar, ali ne raspolaže Viaduktovim dionicama zbog spora koji se pred Viskom trgovačkim sudom vodi s bivšim vlasnicima Sokolićem i Franetićem.

Naime, oni su prije otvaranja stečaja prenijeli dionice Viadukta na sebe kao fizičke osobe, ali stečajni je upravitelj iskoristio mogućnost pobijanja pravne radnje koja je na štetu vjerovnika. Iako je već jednom bila donesena prvostupanjska presuda da se dionice prenesu u stečajnu masu i namire vjerovnici, bivši su vlasnici žalbama uspjeli otegnuti postupak. Huljev navodi da je udjel Unipor grupe povećan vjerojatno naknadnim upisom dijela dionica koje su bile u vlasništvu Sokolića i Franetića ili smanjenjem temeljnoga kapitala Viadukta. Spor u vezi prava nad ukupno 36.437 Viaduktovih dionica koje trenutačno (po cijeni od 2.950 kuna) vrijede 107,4 milijuna kuna uskoro bi, nada se Huljev, nakon deset godina trebao dobiti epilog na sudu. U slučaju da odlukom suda dionice uđu u stečajnu masu Unipor grupe, krenulo bi se u prodaju na burzi, kaže Huljev, a taj bi iznos (neslućen u vrijeme pokretanja stečaja) bio više nego dovoljan da se namire svi vjerovnici

Eto sve piše.. ne mogu ih prodati. A da ih baš i prodaju, sumnjam da bi bilo neke veće promjene, vjerovatno bi dosta dugo ostalo rascjepkano na sitne dijelove.

New Report

Close