VDKT (Viadukt d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska VDKT (Viadukt d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

NA ovako trgovanje kao što je danas na ZSE a VDKT napravi toliki promet a cjena nepopušta misli mda je više već dobar znak za ulaz u ovu dionicu i to pun gas

Za sve imaoce VDKT

Danas završava korekcija naniže i slijedi preokret

pa što je to ,najveci dioničar vdkt je u stečaju…


pa što je to ,najveci dioničar vdkt je u stečaju…

1. VDKT-R-A 1. 1. UNIPOR GRUPA D.O.O. U STEČAJU 36.437 287,50 21.05.10 10,48 7,98%

šta je sa tom UNIPOR GRUPOM?
da li netko nešto zna o njima?

VIJA ……………sretno [bye]

Pustite priče,memojte da vas prevedu žedne preko vode

dobro je, dividendni prinos već skoro 5%
5% u 2.5 mjeseca = neloše

za informaciju onima koji ne znaju zašto vdkt pada…

Dug/kapital 438,18 (najzaduženiji građevinar kolko je meni poznato…)

Bilanca (000 kn)

KRATKOTRAJNA IMOVINA 290.145
KRATKOROČNE OBVEZE 457.589

ako ne reprogramiraju dug moguć stečaj, na naplatu dolazi 457 milja kn.
nije druk, bilo mi je čudno kolko je krenuo u minus pa sam malo razgledao stanje…sretno

VDKT se dobro drži bez obzira na forsirani pad, promet je mali.
Oosbno nemam te dionice, ali bilo bi bolje da imam, jer ova agonija neće dugo, a VDKT kad raste lijepo ga je gledati .

MODERATORI SU ME ISKLJUČILI ! Sve što sam pisao i pišem je osobno mišljenje bez odgovornosti.


za informaciju onima koji ne znaju zašto vdkt pada…

Dug/kapital 438,18 (najzaduženiji građevinar kolko je meni poznato…)

Bilanca (000 kn)

KRATKOTRAJNA IMOVINA 290.145
KRATKOROČNE OBVEZE 457.589

ako ne reprogramiraju dug moguć stečaj, na naplatu dolazi 457 milja kn.
nije druk, bilo mi je čudno kolko je krenuo u minus pa sam malo razgledao stanje…sretno

…bla bla bla [yawn]

NIŠTA MI NEĆE OVI DAN POKVARIT


za informaciju onima koji ne znaju zašto vdkt pada…

Dug/kapital 438,18 (najzaduženiji građevinar kolko je meni poznato…)

Bilanca (000 kn)

KRATKOTRAJNA IMOVINA 290.145
KRATKOROČNE OBVEZE 457.589

ako ne reprogramiraju dug moguć stečaj, na naplatu dolazi 457 milja kn.
nije druk, bilo mi je čudno kolko je krenuo u minus pa sam malo razgledao stanje…sretno

Kod spominjanja stečaja treba pogledati i dugotrajnu imovinu, a ona iznosi 527.614 ml. kn
Što se tiče odnosa duga i kapitala kod građevinaca je on konstantno visok, i oni koji ne razumiju zašto je to tako bolje da ne ulažu u građevince…
Inače, bez obzira na trenutno katastrofalno stanje na građevinskom tržištu svi koji ga malo bolje dulje poznajemo znamo da je 90′-tih bilo daleko gore nego danas, tako da je ovo doslovce dječija igra u odnosu na ratno i poratno razdoblje…


za informaciju onima koji ne znaju zašto vdkt pada…

Dug/kapital 438,18 (najzaduženiji građevinar kolko je meni poznato…)

Bilanca (000 kn)

KRATKOTRAJNA IMOVINA 290.145
KRATKOROČNE OBVEZE 457.589

ako ne reprogramiraju dug moguć stečaj, na naplatu dolazi 457 milja kn.
nije druk, bilo mi je čudno kolko je krenuo u minus pa sam malo razgledao stanje…sretno

Sreća pa ti znaš zašto pada jel tako

A ako je to sve što znaš o VDKT onda moram priznati da ti je znanje jako široko



za informaciju onima koji ne znaju zašto vdkt pada…

Dug/kapital 438,18 (najzaduženiji građevinar kolko je meni poznato…)

Bilanca (000 kn)

KRATKOTRAJNA IMOVINA 290.145
KRATKOROČNE OBVEZE 457.589

ako ne reprogramiraju dug moguć stečaj, na naplatu dolazi 457 milja kn.
nije druk, bilo mi je čudno kolko je krenuo u minus pa sam malo razgledao stanje…sretno

Kod spominjanja stečaja treba pogledati i dugotrajnu imovinu, a ona iznosi 527.614 ml. kn
Što se tiče odnosa duga i kapitala kod građevinaca je on konstantno visok, i oni koji ne razumiju zašto je to tako bolje da ne ulažu u građevince…
Inače, bez obzira na trenutno katastrofalno stanje na građevinskom tržištu svi koji ga malo bolje dulje poznajemo znamo da je 90′-tih bilo daleko gore nego danas, tako da je ovo doslovce dječija igra u odnosu na ratno i poratno razdoblje…
[/quote]
Za one koji ne znaju kako funkcionira građ. tržište u Hrvatskoj, prikazati ću jedan mali primjer. Uzmimo da naš VDKT ugovori sa HAC-om posao od 100ml. kn koji se mora odraditi u 10 mj.
Rok plaćanja 180 dana!
Radi jednostavnosti prikazat ću da je mjesečna situacija (tako se u građevini nazivaju izdani račun) 10ml.kn.
I da vidimo što se dešava:
1. Mjesec; situacija 10ml.kn, plaćeni PDV 2,3 ml. kn, naplaćeno 0kn
2. Mjesec; situacija 10ml.kn, plaćeni PDV 2,3 ml. kn, naplaćeno 0kn
3. Mjesec; situacija 10ml.kn, plaćeni PDV 2,3 ml. kn, naplaćeno 0kn
4. Mjesec; situacija 10ml.kn, plaćeni PDV 2,3 ml. kn, naplaćeno 0kn
5. Mjesec; situacija 10ml.kn, plaćeni PDV 2,3 ml. kn, naplaćeno 0kn
6. Mjesec; situacija 10ml.kn, plaćeni PDV 2,3 ml. kn, naplaćeno 10ml.kn za 1 mjesec

Bilanca nakon 6mjeseci; potrošeno 60ml.kn, plaćeno PDV-a 13,8 ml.kn, naplaćeno 10ml.kn.
Novac u blagajni -3,8 ml.kn
Dugovi dobavljačima, radnicima i kooperantima 60ml.kn
Potraživanja 50ml kn.

Ovo je naravno prilično pojednostavljen prikaz ali u suštini točno prikazuje stanje u građevinskim blagajnama. Isto tako jasno pokazuje zašto su kratkoročna dugovanja uvijek veća od kratkoročnih potraživanja.
Ono što dodatno rade financijaši kod građevinaca da u trenutku kada shvate da račun neće biti plaćen niti 180. dan, obustavljaju izlazne situacije kako bi ušparali barem na PDV-u… Tada kratkoročni dugovi rastu (jer računi prema vama i dalje idu), a kratkoročna potraživanja stoje u mjestu…

New Report

Close