VDKT (Viadukt d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska VDKT (Viadukt d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.



Bravo Viaduk u najtežoj krizi dva odlična izvješča za redom
da ne spominjem novodobivene poslove ..
Lagali su vas cjelo vrijeme ova odlična firma daje same vrhunske reuzultate
a cjena dionice je ispod svake cijene…
Da ne spominjem da je VDKT bio prije mjesec dana skoro 500 kuna
i da su ga srušili za 13 posto u par dana

http://www.seebiz.eu/hr/burze/zagrebacka-burza-gradevinari-u-deset-dana-prosjecno-sruseni-vise-od-10%25,59554.html

Koliko ide sada gore iza opet odličnih rezultata bumo skoro vidili.

Ovo je dokaz laži koja se širi o građevincima i ponovo vrhunsko izvješče a zadnje je
bilo najbolje među građevincima.

Točno DATA. Naši mediji (svih vrsta) imaju građevinare uvijek pri ruci da bi:
– popunili manjak vijesti ili priča o "kiselim krastavcima". Čim im usfali nekoliko kartica teksta urednik da zadatak dežurnom novinaru: napiši nešto o građevinarima….znaš već.
– kako je cijela zemlja u banani a građevina se spominje u svim mogučim oblicima najlakše je izmisliti nešto negativno, čitanost je tu. Više manje svi smo zainteresirani za građevinarce bilo zbog
cestogradnje, tunela, mostova, sudbina zaposlenih, kupnje stana za sebe ili djecu…..i još sto razloga.
– ako se dogodi neka nova naruđba "pa to se normalno očekuje" ali ako napišu neku bombastičnu negativnu izmišljotinu, onda je to udarna "vijest".
– sigurno je da takav sistem neki od "bistrih" koriste i za vlastitu korist, loveči dionice u mutnom pa i za špekulacije.
Kad izađe na vidjelo da zamajavaju publiku onda će pisati o nečem drugom, krugovima u žitu, opsadi slovenskih ribara na S. Valu, čovjek ugrizao psa i slične vijesti.

[/quote]
[thumbsup]

Prvi ce biti posljednj a posljednji prvi


Čovjek koliko god da misli ,nikako da nađe razloge koji su uzroko da se ova dionica ovako strmopizdila,da dobro ste pročitali,strmopizdila jer ovo niti ne mogu nazvat običnim padom.I čini mi se da nema sreće ,ne samo ovde,nego na ZSE općenito dok strani kapital ne uđe i počme kupovat šta valja.Nažalost uvijek ima ljudi koji će prodavat dionicu ili iz straha od većeg pada ili iz sušte potrebe ,a to samo i čekaju manipulatori u Hrvata,da se nakrcaju i opet će prasci manipulatori najbolje proć u cijeloj priči.

P.S. ispričavan se na malo slobodnijem izražavanju,al to je odraz raspoloženja.

Gle stari, lako za to kako pišeš ali ovo je udar na osobno zdravlje a novac ipak nije vrijedan toga. Perspektiva nije bajna i 2010 će biti vrlo, vrlo gadna a ti već sada vrištiš. Polako brate. Nigdar nebu bilo da ne bu bilo. Po svoj prilici će biti još panike. Nemoj zbog toga zdravlje izgubiti. Ne samo na ovoj dionici. Vidiš da glavni investitori polako rikavaju (država, holding, itd). Ovaj sektor tek kreće u bananu malo žešće i na to treba biti spreman. Nikako gubiti zdravlje zbog toga.

Keš je trenutno princ, do kraja godine biti će kralj a u 2010 car ili diktator!

viribuse vrli,zdravlja ništa nije vrijedno tu se slažen apsolutno al ne može čovik baš bit ravnodušan na ova zbivanja.Inače moje zdravlje je sačuvano već samim time šta nisam u kreditima i na burzi radim sa novcima koji mi ne trebaju za normalno osobno i poslovno funkcioniranje.Dakle nemem mača nad glavon i mogu čekat koliko oću…i dočekat ću svoj target.Mislim da se većina forumaša na ovoj temi slaže da je VDKT podcijenjena dionica i da je strpljen-spašen najbolja taktika trenutno.Ti si očito racionalna osoba ,al ja san eto malo temperamentniji i temperamentom nošen napisao san prethodni post,al u principu čini se da mislimo slično,al to drugačije prezentiramo.. [thumbsup]

sad se kupuje dionica,kad sve izgleda loše (naravno ako vjeruješ u ovu dionicu),jer kad dodje era optimizma bit će već kasno.Zato sam se ja još malo pojačao jučer na 400 kn.nije puno ali veseli čovjeka.Ja stvsrno ne vidim gdje je problem,firma radi,ima dobit i djeli dividentu.Ima problema s likvidnošću? pa tko nema danas,njima barem dužnici neće u stečaj.a znjane za graditi imaju,pa nisu oni Sklad gradnja d.o.o. i druge takve firme

i da ne zaboravimo i pad je dio leta!

Poštovani evo dugo čitam ovaj forum,sad imam pitanje: kupio sam ovu dionicu prije par mjeseci između ostalog i zbog dividende.
Evo cijelo vrijeme sam se nadao isplati, ovih dana sam načuo špekulacije da je Viaduk u teškoj situaciji, ne može plaćati pristigle kredite, dobavljače, radnike i da bi lako mogao propasti slijedeće godine. Navodno za slijedeću godinu predviđaju ogromno rezanje investicija za cestogradnju pa tako i poslova za Viadukt.
Mene zanima u slučaju daa Viadukt propadne slijedeće godine da li će dioničari imati pravo na dividendu ako u međuvremenu prodaju dionicu(a ostvarili su pravo prije na dividendu)?
Hvala unaprijed

pa ako propadaju,onda neće ni biti za dividentu.ako u to vjeruješ najbolje ti je danas rasprodati sve što imaš dok ti cijena nije još pala.a ako i bude dividente dobit ćeš jer jer se gledaju dioničari na određeni datum kad je donešena odluka uprave o isplati dividente a taj datum je prošao.

i da ne zaboravimo i pad je dio leta!

Zar ne čitaš izvješća te špekulacije koje si ti čuo niko drugi nije čuo
Najgora špekulacija je da VDKT opsjedaju novotvoreni nickovi koji stalno tvrde neke crne nebuloze bilo preko 20 komada u mjesec dana svi vide propast. .tipa što ako bude smak svjeta…
Da dugo čitaš ovaj forum ne bi tvrdio ovakove bedastoče.
Viadukt je među najstabilnijim građevinarima svake godine sve bolja izvješča nikada loše.
Viadukt ne može propast iduče godine jer samo posao u Libiji je dovoljan
Toliko mu je država dužna da sam sa tim novcem može živiti dok cjela kriza ne završi..
Država uzima kredite vani ako nisi pročitao na prethodniom stranicama..

Također ako neko nije primjetio nove poslove koje je Viadukt u zadnje vrijeme dobio
Ovaj građevinar uz titulu najpodcjenjenijeg nakon novih poslova odličnih izvješča se opasno bori
za titulu najboljeg građevinara…

Prvi ce biti posljednj a posljednji prvi


Poštovani evo dugo čitam ovaj forum,sad imam pitanje: kupio sam ovu dionicu prije par mjeseci između ostalog i zbog dividende.
Evo cijelo vrijeme sam se nadao isplati, ovih dana sam načuo špekulacije da je Viaduk u teškoj situaciji, ne može plaćati pristigle kredite, dobavljače, radnike i da bi lako mogao propasti slijedeće godine. Navodno za slijedeću godinu predviđaju ogromno rezanje investicija za cestogradnju pa tako i poslova za Viadukt.
Mene zanima u slučaju daa Viadukt propadne slijedeće godine da li će dioničari imati pravo na dividendu ako u međuvremenu prodaju dionicu(a ostvarili su pravo prije na dividendu)?
Hvala unaprijed

klasični druk…kao naivan dioničar, nešto malo je čuo, diskretno širenje loše klime…a iza svega je netko vrlo nenaivan

biom75

Pozlatile ti se riječi Data,svi bi htjeli da Viadukt ostane na ovim razinama ali ne djeluješ ozbiljno.
Znam za kredit koji država uzima da podmiri Viadukt ali navodno sva ta lova će ići na podmirenje obveza po kreditima. Država zapravo uzima lovu da se banke namire….za dividendu neće sigurno biti… Da hoće ne bi postavljao ovakvo pitanje….

Ma fučkaš dividendu ak hočeš dividendu si kupi HT .
Ovdje ljudi čekaju da idemo preko 1000 kuna koliko Vdkt trenutno najmanje vrijedi .
Na desetini smo maksimalne cjene a izvješča svake godine sve bolja aloooo
Gdje to ima da smo na ozbiljnoj burzi več bi bili na 1/2 ATH.

Dok vani velike kompanije kao SHEL nizaju gubitke Viaduk stvara sve veče zarade
Nema u cijeloj regiji građevinca sa ovako dobrim izvješčima,a bome
ni tako jeftinog..
Viadukt pokazuje pravu snagu firme koja makar što mu vlada ne daje kune stvara
sve veče zarade što če tek biti kada se situacija promjeni ,pa nije ovakriza vječna dapače
najdublji dio je več iza nas iduča godina još možda i onda papa kriza …

Prvi ce biti posljednj a posljednji prvi

da mi prođe neka prodaja pa da pokupim ovo na 402…

i da ne zaboravimo i pad je dio leta!


Pozlatile ti se riječi Data,svi bi htjeli da Viadukt ostane na ovim razinama ali ne djeluješ ozbiljno.
Znam za kredit koji država uzima da podmiri Viadukt ali navodno sva ta lova će ići na podmirenje obveza po kreditima. Država zapravo uzima lovu da se banke namire….za dividendu neće sigurno biti… Da hoće ne bi postavljao ovakvo pitanje….

nitko nebi htio da ostane na ovim razinama…neki bi da još padne da dokupe a neki bi da još skoči pa da prodaju….a ako znaš da nema za dividentu,ćum tovje pitanje? kad ti znaš…ne razumijem te…

i da ne zaboravimo i pad je dio leta!

New Report

Close