VDKT (Viadukt d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska VDKT (Viadukt d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Da li netko zna kada će biti isplata dividende?
Znamo da je odgođena …. ali do kad??

VDKT – preveliki fundamentalni gap u odnosu na basket ostalih građevinara koji će kad tad biti zatvoren. prema mojim izračunima, a koji se baziraju na petogodišnjem prosjeku P/EBITDA i EV/EBITDA, VDKT bi morao koštati preko 450 kuna da se zatvori gap uz uvjet da ostali građevinari ne narastu ništa.

I'LL BE BACK

Do daljnjega se ne zna ništa oko dividende no koliko je meni poznato država nije od prvog mjeseca platila ni kune a vjeruj mi da ima puno da se naplati.


VDKT – preveliki fundamentalni gap u odnosu na basket ostalih građevinara koji će kad tad biti zatvoren. prema mojim izračunima, a koji se baziraju na petogodišnjem prosjeku P/EBITDA i EV/EBITDA, VDKT bi morao koštati preko 450 kuna da se zatvori gap uz uvjet da ostali građevinari ne narastu ništa.

moslim da i Lavčević ima poprilični gap prema ostalim građevinarima, dapače…



VDKT – preveliki fundamentalni gap u odnosu na basket ostalih građevinara koji će kad tad biti zatvoren. prema mojim izračunima, a koji se baziraju na petogodišnjem prosjeku P/EBITDA i EV/EBITDA, VDKT bi morao koštati preko 450 kuna da se zatvori gap uz uvjet da ostali građevinari ne narastu ništa.

moslim da i Lavčević ima poprilični gap prema ostalim građevinarima, dapače…

[/quote]

da, ima prema glavnici, ali prema prihodima i zaradi prije amortizacije u odnosu na cijenu dionice VDKT-u nije ni blizu. LVCV je dobar utoliko što ima vrlo mali dug u bilanci što ga u ovoj situaciji čini sigurnim ulaganjem. LVCV je vrlo vrlo OK.

I'LL BE BACK


Do daljnjega se ne zna ništa oko dividende no koliko je meni poznato država nije od prvog mjeseca platila ni kune a vjeruj mi da ima puno da se naplati.

Fenomenalno je to da uza sva ta silna dugovanja od države Viadukt i dalje ima
fenomenalno izvješće.Što će tek biti kada naplati sve te silne dugove ,
morao bi plivati u novcima [rolleyes]

Vidim ostali građevinari rastu vrijeme je za VDKT
građevinara sa najboljim izvješćem da ipak poraste malo višlje
nakon zadnji keširanja na njemu koja su ga znatno spustila
HDEL i THNK su ga debelo pšrešišale shodno da imaju znatno
lošija izvješća oćekujemo daljni rast VDKT

Prvi ce biti posljednj a posljednji prvi

GRAĐEVINSKI SEKTOR:

EV/EBITDA za 1H 2009:

HDEL: 43,02
THNK: 82,05
IGH: 23,80
DLKV: 66
VDKT: 10,91
LVCV: 20,95
INGR: 233,15
prosjek sektora (Ingra izbačena): 41,12

EV/EBITDA ttm:

HDEL: 39,66
THNK: 25,69
IGH: 12,24
DLKV: 18,08
VDKT: 8,24
LVCV: 4,67 (dug samo 30% u odnosu na glavnicu, ostali minimalno 300%)
INGR: 767,17
prosjek sektora (Ingra izbačena): 18,09

EV/EBITDA prosjek zadnjih punih 5 kalendarskih godina poslovanja (na današnji mcap):

HDEL: 16,44
THNK: 10,77
IGH: 8,25
DLKV: 11,054
VDKT: 8,05
LVCV: 10,26
INGR: 17,5
prosjek sektora: 11,76

VDKT prema najjačoj benchmark multipli unutar sektora i kod take-overa (koja uključuje mcap, dug i cash+potraživanja, u odnosu na zaradu prije amortizacije) najpodcjenjeniji.

nadodajmo da uz Tehniku, jedini redovito dijeli pristojnu dividendu unazad 5 godina. Ove godine odgođena (ne i obustavljena) zbog poteškoća s naplatom.

nema apsolutno nikakvog argumenta da se VDKT trži na istom P/BV kao HDEL.

I'LL BE BACK

Rijetka dionica koja se još trži na 1/10 od ATH, a ima zahebanu naviku da kad se ritne ode u nebesa. [wink]

Show me the Money!


GRAĐEVINSKI SEKTOR:

EV/EBITDA za 1H 2009:

HDEL: 43,02
THNK: 82,05
IGH: 23,80
DLKV: 66
VDKT: 10,91
LVCV: 20,95
INGR: 233,15
prosjek sektora (Ingra izbačena): 41,12

EV/EBITDA ttm:

HDEL: 39,66
THNK: 25,69
IGH: 12,24
DLKV: 18,08
VDKT: 8,24
LVCV: 4,67 (dug samo 30% u odnosu na glavnicu, ostali minimalno 300%)
INGR: 767,17
prosjek sektora (Ingra izbačena): 18,09

EV/EBITDA prosjek zadnjih punih 5 kalendarskih godina poslovanja (na današnji mcap):

HDEL: 16,44
THNK: 10,77
IGH: 8,25
DLKV: 11,054
VDKT: 8,05
LVCV: 10,26
INGR: 17,5
prosjek sektora: 11,76

VDKT prema najjačoj benchmark multipli unutar sektora i kod take-overa (koja uključuje mcap, dug i cash+potraživanja, u odnosu na zaradu prije amortizacije) najpodcjenjeniji.

nadodajmo da uz Tehniku, jedini redovito dijeli pristojnu dividendu unazad 5 godina. Ove godine odgođena (ne i obustavljena) zbog poteškoća s naplatom.

nema apsolutno nikakvog argumenta da se VDKT trži na istom P/BV kao HDEL.

Meni je isto uopće nejasno kako HDEL više raste od Viadukta.
Valjda ekipa nije proćitala izvješća građevinara. [thumbsup] [thumbsup]


Rijetka dionica koja se još trži na 1/10 od ATH, a ima zahebanu naviku da kad se ritne ode u nebesa. [wink]

Nije bas rjetka,pogledaj ingru, znam staces rec, vijadukt ima jako dobro izvjesce i u prvu si,ali nemoj da te iznenadi u naredni 2-3 mjeseca brutalan ras ingre.



Rijetka dionica koja se još trži na 1/10 od ATH, a ima zahebanu naviku da kad se ritne ode u nebesa. [wink]

Nije bas rjetka,pogledaj ingru, znam staces rec, vijadukt ima jako dobro izvjesce i u prvu si,ali nemoj da te iznenadi u naredni 2-3 mjeseca brutalan ras ingre.
[/quote]

Kod VDKT trenutno rizik manji, premija tu negdje. Pa sad…

Show me the Money!

New Report

Close