VDKT (Viadukt d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska VDKT (Viadukt d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Nemesis opet trubiš jedno te isto to o ćemu ti prićaš bi se možda moglo desiti
iduće godine do onda ništa od toga
Hanfa će ionako u međuvremenu pomaknuti datum još dalje ako ga neći i ukinuti…

Prvi ce biti posljednj a posljednji prvi

Bilo je i vrijeme da se probudi i ova dionica,mislim da će imati najveći rast ovog mjeseca.Dosta je pogledati naloge na prodaji plus izvješće plus kraj godišnjih odmora plus sentinent u svijetu…

Ovo danas sigurno ide u blokadu,bit će zanimljivo u slijedećim danima.Veliki je spread na prodaji,moglo bi biti i više blokada ove sedmice.


Nemesis opet trubiš jedno te isto to o ćemu ti prićaš bi se možda moglo desiti
iduće godine do onda ništa od toga
Hanfa će ionako u međuvremenu pomaknuti datum još dalje ako ga neći i ukinuti…


ja smatrama da bi se cijenu ove dionice moglo nagruvati negdje do te razine ,prije kraja godine,
iako je to na ovoj razini 340 % . samo zato to spominjem.

Good artists copy. Great artists steal.

Ako je tako onda mora da sam te krivo shvatio !
Rok će se ponovo pomaknuti zbog krize
Hanfa ga ionako konstantno pomiće
Vdkt u svakom slućaju ima jako velikog prostora za rast [thumbsup]

Prvi ce biti posljednj a posljednji prvi

ovaj VDKT me uvijek pozitivno iznenadi..baš kad se najmanje nadam….baš čudno [embarass]

samo što nije...


ovaj VDKT me uvijek pozitivno iznenadi..baš kad se najmanje nadam….baš čudno [embarass]

"……….Novi list također piše da bi se tako već iduće godine mogla nastaviti žurba u gradnji novih kilometara autocesta, čime bi IGH, Skladgradnja, Konstruktor, Hidroelektra, Vijadukt, Dalekovod i ostali izbjegli rezanje remena zbog krize i nastavili vlastito bogaćenje i zadržavanje stečenih pozicija."

http://www.poslovni.hr/123366.aspx

marcello

http://www.seebiz.eu/hr/tvrtke/vlada-ipak-nije-stopirala-infrastrukturne-projekte!%3f,52635.html

OBMANA JAVNOSTI

Vlada ipak nije stopirala infrastrukturne projekte!?

Prvi ce biti posljednj a posljednji prvi


http://www.seebiz.eu/hr/tvrtke/vlada-ipak-nije-stopirala-infrastrukturne-projekte!%3f,52635.html

OBMANA JAVNOSTI

Vlada ipak nije stopirala infrastrukturne projekte!?

ma koje stopiranje čovječe..pa valjda čitaš tko je sve u điru…..

samo što nije...

Nikako da shvatim kako raćunaju postotak promjene na ZSE

ovdje piše +3,93
na ZSE -2,5

Ovo se odnosi na ZSE
Pa sam preraćunavao postotke zadnjih par dana po zadnjoj ne štima po
srednjoj neštima …unakrsno zadnja srednja ne štima
Nikad ne štima pitao sam kolega sa foruma smiju se kažu greške su moguće
ma kakve greške to se ponavlja stalno neznam stvarno dali iko ovdje zapravo zna kako
ZSE izraćunava postotak…

Prvi ce biti posljednj a posljednji prvi

kak sam ja skužil možda je ovako.

prvo,postotak koji je ovdje 3.93 % tj.na poslovnom to je postotak te famozne PrP(promjena prosječne).
stvarni postotak promjene za VDKT od jučer je -2.50 % tj PrZ(promjena zadnje od prekjučer i zadnje jučer).
PrP je promjena prosječne cijene od dan prije (u ovom slučaju od prekjučer 356.48 kn) u odnosu na zadnju cijenu (jučer 370,50 kn).
e sad,razlika između te dvije cijene je 14.02 kn.
kad se tih 14.02 podijeli sa 356.48 dobije se 0.03932899xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx
odnosno 3.93 %

tako bi nekako bilo po meni.ako netko misli da je matematika drugačija nek izvoli.
samo da kažem da mi nije jasno zašto na poslovnom izbacivaju tu " famoznu" prosječnu,a ne stvarnu promjenu.
ustvari da li netko zna uopće čemu služi ta prosječna cijena kao i taj postotak povezan sa prosječnom cijenom,kad vjerujem da sve nas jedino interesira koliko je stvarno neka dionica pala ili porasla od dan prije.


kak sam ja skužil možda je ovako.

prvo,postotak koji je ovdje 3.93 % tj.na poslovnom to je postotak te famozne PrP(promjena prosječne).
stvarni postotak promjene za VDKT od jučer je -2.50 % tj PrZ(promjena zadnje od prekjučer i zadnje jučer).
PrP je promjena prosječne cijene od dan prije (u ovom slučaju od prekjučer 356.48 kn) u odnosu na zadnju cijenu (jučer 370,50 kn).
e sad,razlika između te dvije cijene je 14.02 kn.
kad se tih 14.02 podijeli sa 356.48 dobije se 0.03932899xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx
odnosno 3.93 %

tako bi nekako bilo po meni.ako netko misli da je matematika drugačija nek izvoli.
samo da kažem da mi nije jasno zašto na poslovnom izbacivaju tu " famoznu" prosječnu,a ne stvarnu promjenu.
ustvari da li netko zna uopće čemu služi ta prosječna cijena kao i taj postotak povezan sa prosječnom cijenom,kad vjerujem da sve nas jedino interesira koliko je stvarno neka dionica pala ili porasla od dan prije.


sve ok ali meni je realnija prosjecna od zadnje,zato sto na pojedinim dionicama gdje je veca razlika izmedju aska i bida se moze jednom dionicom na kraju trgovinskog dana zadnja cijena jace srusiti ili podignuti,stoga mi ova prosjecna daje realniju sliku tog trgovinskog dana……pozz

moji postovi nisu poziv na kupnju ili prodaju..odraz su mojeg misljenja......

New Report

Close