VDKT (Viadukt d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska VDKT (Viadukt d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

jel mi može netko objasnit koji je zadnji rok stjecanje dionca da imaš pravo na dividendu

Vidim kolega Governor da ste napokon shvatili zašto ja stalno tupim da je Vdkt
najpodcjenjenija dionica
Samo da to shvate i ostali
pa smo na konju ili barem magarcu [thumbsup]
Nažalost hrvatski investitor je neuka osoba
dio njih nema ni pojima tko ili što je VDKT.

Prvi ce biti posljednj a posljednji prvi

Kolega DATA, ipak imate pravo po pitanju podcijenjenosti. Išao sam još malo istraživati….

Naime… prema varijabli P/EBITDA,tj. prema odnosu cijene diionice i zarade prije amotrizacije ( a to je ona prava, realna i opipljiva zarada koja ide u kasu) VDKT je daleko najpodcjenjeniji građevinar. I to za više nego duplo podcjenjeniji od prvog sljedećeg, a u prosjeku 3 do 4 puta podcjenjeniji od basketa ostalih građevinara.

Čak je i po EV/EBITDA varijabli, koja u kalkulaciju uzima i zaduženje, VDKT druga najpodcjenjenija (prva je INDG, ali ona ima tamo neke izvanredne prihode a ne prihode iz redovnog poslovanja, i uopće nema duga).

A uz sve to, VDKT ima _politiku_ isplate dividende koja pri ovim cjenama daje sasvim pristojan yield.

Ono što je kod VDKT zabrinjavajuće su velike kratkoročne obveze, koje su trenutno veće od zbroja kratkoročnih potraživanja i kratkoročne imovine, pa se postavlja pitanje servisiranje tog duga i dinamiku istog. Naime, VDKT doista ima enormne prihode, a također i rashode. Da bi se dublje ušlo u problematiku i odagnalo moju zabrinutost trebalo bi znati točnije strukturu tih prihoda, a i rashoda te vidjeti da li se u budućim prihodima tj. rashodima postoji "rupa" za pokriće tog gapa između kratkoročnih potraživanja i kratkoročnih obveza. Ne razumijem se baš u poslovanje građevinara, pa ako netko ima da se u to razumije bio bih mu zahvalan da mi malo to objasni. ono što se možemo nadati je da u tom VDKT-u znaju što rade i da će se taj gap s vremenom smanjiti…npr..možda oni imaju termin završetka nekih projekata čime bi brzopotezno zatvorili taj gap… sve je moguće kod takvih firmi sa ogromnim prihodima… kažem.. ne znam… ne razumijem se…

uglavnom.. VDKT [thumbsup]

I'LL BE BACK

Lijepo je imat Viadukta po ovim cijenama,a doći će i moje vrijeme. [lol]

Kolega Governor o tome vam stalno prićam Vdkt je najmanje u pola cijene u odnosu
na ostale građevinare ćak kad ne uzmemo ovo odlićno izvješće
a kada bi sve uraćunali podcjenjenost odlićno izvješće i dividendu
Vdkt bi trebao biti najmanje duploj do troduploj cjeni..
Trebat će vremena da investitori to shvate jer jako se malo prića o ovoj dionici..
Jednom kada krene biti će to raketa
za VDKT nije ćudno da skoći u par dana 20-30%

Prvi ce biti posljednj a posljednji prvi

Viadukt je do sada sve svoje prihode ostvarivao na domaćem trgu…Tek su nedavno krenuli u posao s Libijom…
Drugim rječima u ovakvoj situaciji u državi, pitanje je koliko posla će Viadukt imati…
Problem su visoke obveze koje treba servisirati…
Nadalje do 20.08 je rok mirovincima da iziđu iz ove dionice, pa se očekuje pritisak na prodaji


Viadukt je do sada sve svoje prihode ostvarivao na domaćem trgu…Tek su nedavno krenuli u posao s Libijom…
Drugim rječima u ovakvoj situaciji u državi, pitanje je koliko posla će Viadukt imati…
Problem su visoke obveze koje treba servisirati…
Nadalje do 20.08 je rok mirovincima da iziđu iz ove dionice, pa se očekuje pritisak na prodaji

otkud ti da uopće mirovinci imaju VDKT(u top 10 ih nema) i kako znaš da nisu već izašli u onim prekrcavanjima na 250 kuna prije 4 mjeseca? nadalje, taj rok za mirovince je produžen. provjeri ako ne vjeruješ. ne radi se samo o VDKT nego o 80% dionica na ZSE koj ne zadovoljavaju ovaj idiotski zakon hanfe. Ja mislim upravo suprotno… da će se MCAP svih tih firmi dizati na fer razine, a ne da će mirovinci izlaziti. Što se tiče Libije oni tamo rade sve u 16 to znam iz prve ruke jer sam pričao s čovjekom koji tamo radi na terenu. što se tiče kratkoročnih obveza to sam i naveo kao negativnu stranu. ali da te pitam nešto… kog vraga dijele dividendu ako misle da neće moći servisirati obveze? misliš da bi pilili granu na kojoj sjede? ja mislim da nisu baš tak bedasti…

I'LL BE BACK

Glede mirovinaca, otkud tebi da ih nema među dioničarima ??? Po nedavno objavljenim vijestima bili su, a da li su prodali ili nisu to je samo nagađanje…

Glede radova u inozemstvu….Pogledaj prihode od prodaje u izvještaju za 2008…u inozemstvu milju i pol kuna….Jedno veliko ništa…(to je zadnji izvještaj na kojemu se vide prihodi od prodaje u inozemstvu..)….Znam da su počeli s Libijom, ali ponavljam to je tek novo…

A glede dividende dijeli ju i Ingra…

Osobno nemam ništa protiv ove dionice, mislim da je jeftina, ali mogla bi ijoš dolje…Prije kupnje svakako bi uzo par komada i onda kao dioničar otišo u SDA da provjerim stanje mirovinaca…


Glede mirovinaca, otkud tebi da ih nema među dioničarima ??? Po nedavno objavljenim vijestima bili su, a da li su prodali ili nisu to je samo nagađanje…

Glede radova u inozemstvu….Pogledaj prihode od prodaje u izvještaju za 2008…u inozemstvu milju i pol kuna….Jedno veliko ništa…(to je zadnji izvještaj na kojemu se vide prihodi od prodaje u inozemstvu..)….Znam da su počeli s Libijom, ali ponavljam to je tek novo…

A glede dividende dijeli ju i Ingra…

Osobno nemam ništa protiv ove dionice, mislim da je jeftina, ali mogla bi ijoš dolje…Prije kupnje svakako bi uzo par komada i onda kao dioničar otišo u SDA da provjerim stanje mirovinaca…

Niste baš u tijeku , HANFA je prolongirala obvezu prodaje za 6 mjeseci , i opet će bude li ovakvo tržište.


Glede mirovinaca, otkud tebi da ih nema među dioničarima ??? Po nedavno objavljenim vijestima bili su, a da li su prodali ili nisu to je samo nagađanje…

Glede radova u inozemstvu….Pogledaj prihode od prodaje u izvještaju za 2008…u inozemstvu milju i pol kuna….Jedno veliko ništa…(to je zadnji izvještaj na kojemu se vide prihodi od prodaje u inozemstvu..)….Znam da su počeli s Libijom, ali ponavljam to je tek novo…

A glede dividende dijeli ju i Ingra…

Osobno nemam ništa protiv ove dionice, mislim da je jeftina, ali mogla bi ijoš dolje…Prije kupnje svakako bi uzo par komada i onda kao dioničar otišo u SDA da provjerim stanje mirovinaca…

ma daj flajeru, Ingra dijeli par lipa na cijenu dionice od 40 kuna, a VDKT dijeli 14 kuna na cijenu dionice 300 kuna i to zadnjih 5 godina bz iznimke. kak možeš tak neš uopće uspoređivat? ovo s mirovincima sam te pito zato jer si to napisao kao ziher a sada smo već na nagađanjima… to je dobro… nisi kometirao rokove.

ako je ovo s Libijom tek nešto novo i ne vidi se u dosadašnjim izvještajima onda je to više nego dobro…

I'LL BE BACK

Evo, ova vijest je od 08.06….http://www.poslovni.hr/118364.aspx

To je zadnje što ja imam…Sad ti lijepo postaj gdje si vidio da su rokovi produženi…Ovdje naime crno na bijelo piše da je mirovinci moraju prodati do 20.08…..

Za ADPL je isto tako pisalo, ljudi su nagađali da će rok biti pomaknut, a svjedoci smo da je taj dan bilo rasprodaje….

iskreno, ne da mi se tražiti i nemam vremena. ako netko ovo čita i ima link gdje kaže da su se rokovi produžili molio bih ga da pošalje. ja tim novinarima ionako ne vjerujem ama baš ništa… isto tako upitno je i koje su to količine uopće u pitanju. otići ću u SDA kad ulovim vremena i osobno se uvjeriti. mislim(osobno) da je to nešto poprilično nebitno za kretanje cijene Vijadukta, ako i bude pritiska na prodaju, još bolje… tih dana će neki subjekti moći kupiti veće pakete ove dinoce po ovim smiješnim cijenama.

I'LL BE BACK

New Report

Close