VDKT (Viadukt d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska VDKT (Viadukt d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

kezele je imao 30.05.2008 4.347 dionice (do tad ga vidim u top 10)
tu je je negdje bio zadnji dan dokapa ak se ne varam 10.6 il tak nesto
na kraju dokapa ima 13539 + 8234 (ove je prodao)
????
od kuda mu sad tolko

vdkt kupio 13.10.2008 23.110 komada
http://zse.hr/default.aspx?id=22097

Good artists copy. Great artists steal.

Lijepo što je Viadukt kupio te dionice. Da li povoljno prosudite sami.

Kolege, nešto se ovdje stvarno ludo događa.

Istina je da su svi u vrhu firme prodali u petak dionice(baš me zanima kako to da su tako koordinirano izveli prodaju), po najnižoj mogućoj cijeni od svih trgovinskih dana!?
U isto vrijeme kad su prodane dionice, na strani kupnje imate Viadukta koji kupuje istu tu količinu dionica za svoj trezor.
Netko je u cijeloj priči dobro primjetio da je moguće da cijena nije bila tržišna cijena od 10.10. nego neka dogovorna provedena izvan burze. Pošto su igru upleteni nadzorni odbor i članovi uprave nadam se da nisu izveli neku muljažu da utope dionice po znatno višoj cijeni nego što je tržišna, jer bi na taj način oštetili i samu firmu kao i sve ostale dioničare koji su unutra(zlouporaba ovlasti),

Mislim da bi se u ovakvim situacijama uprava i Viadukt morali oglasiti dopisom ne samo o količini dionica koja je prodana/kupljena nego i o točnoj cijeni prema kojoj su izvršene navedene transakcije.
Postoji i mogućnost da je u igru ubačen i neki posrednih kroz kojeg su samo posredno proveli transakciju da nisu direktno Uprava na strani prodaje, a Viadukt na strani kupnje.

U svakom slučaju puno toga smrdi, i definitivno još jedan slučaj za službenike HANFE!

Sad je sve malo jasnije. Dečki su prodali nekoj firmi od koje je onda Viadukt otkupio vlastite dionice. Mislim da je taj potez sasvim u redu, maknuli su dio dionica s tržišta što može samo pozitivno utjecati na cijenu dionica.

Kezele, Berket, Jusup i Mikulić su si "uboli" malo više dionica nego ostali koji su uzeli u postotku kao i ostali dioničari. Ovi dečki su očito malo bolje potkoženi pa su se dobro nakrcali (ne znam da li po tržišnoj cijeni ili su nekako stekli pravo kupiti sve te dionice po cijeni iz dokapa). U svakom slučaju nemam ništa protiv, dok god se uprava i nadzorni nakrcavaju nema zime, već ih treba pratiti.

Ljepo smo ih dokapitalizirali
Viadukt dobije novce od dokapitalizacije i onda trezor tim novcima kupi dionice od uprave i nadzornog.
Svaka cast, nema sta!!
mi budale


Sad je sve malo jasnije. Dečki su prodali nekoj firmi od koje je onda Viadukt otkupio vlastite dionice. Mislim da je taj potez sasvim u redu, maknuli su dio dionica s tržišta što može samo pozitivno utjecati na cijenu dionica.

Kezele, Berket, Jusup i Mikulić su si "uboli" malo više dionica nego ostali koji su uzeli u postotku kao i ostali dioničari. Ovi dečki su očito malo bolje potkoženi pa su se dobro nakrcali (ne znam da li po tržišnoj cijeni ili su nekako stekli pravo kupiti sve te dionice po cijeni iz dokapa). U svakom slučaju nemam ništa protiv, dok god se uprava i nadzorni nakrcavaju nema zime, već ih treba pratiti.


Hej alo o cemu vi pricate, ozenili su nas!!!!
Ne nakrcava se uprava i nadzorni sa svojim novcima, vec tvojim i mojim. I za neko dogledno vrijeme donjet ce odluku o nagradama upravi i nadzornom i vratit ce im se te iste dionce nazad iz trezora. Zapitajte se samo koliko je viadukt protrosio novaca iz dokapitalizacije za otkup tih dionica u trezor a skupljali su novac radi investicija!!!! U sta investicije u njihove djepove, eto u sta!!!
Vrlo je jednostavno uprava i nadzorni imali su xxxdionica . Na skupstini su izglasali dokapitalizaciju, dokapitalizirane dionice prodali trezoru koji ih je kupio sa novcem od dokapitalizacije (nasim novcem predvidjenim za investicije) Uprava i nadzorni imaju isti broj dionica kao i prije samo sto sada imaju jos i novce u djepu!!
Eto vam sad!!!

je ovo je sjebano
padne mi nes na pamet..ali bolje da šutim

Good artists copy. Great artists steal.

Vaš link

Nisam baš siguran u te vaše teze oženili nas ili ne, ali nije točno da uprava i nadzorni imaju isti broj dionica. Ako bolje pogledate svi imaju znatno više dionica nego prije dokapitalizacije, a neki čak dva, tri ili četiri puta više. Samo je pitanje čijim novcem su došli do tih dionica. Ako su ih barem djelomično kupili svojim novcem onda super, ali i ako nisu dobro je što imaju više dionica, jer će se valjda na neki način bolje truditi oko vrijednosti dionice.

vani bi ovo bio čisti sell signal za dionicu, zbog muljaže. Pa ne može firma u ovakva vremena puniti trezor kad je ionako blizu poslovanja na nuli, svaka kuna im treba, a oni rješavaju Upravu dionica. Ovo je čisto isisavanje love iz kompanije. Izašao sam jučer i sad imam dvojbe da li da uđem ponovo i podebljam se ili bježi i reži. Ovdje nešto nije u redu.

[i] Moji postovi nisu investicijski savjeti, niti nagovor na kupnju ili prodaju dionica, već osobno mišljenje.[/i]

Dajte mi kolega udovoljite, pa recite na koliko ste ušli (može i privatna poruka ako nije tajna).

I ne znam zašto je ovo sell signal, uprava je uzela dionice (naravno) i dio koji su morali prodati da bi finacirali kupnju dionica iz dokapa je otkupila firma i povukla te silne dionice s prodaje. Zar bi bilo bolje da su stavili na burzu prodaju 23 000 komada???


Vaš link

Pametnom dosta

NIŠTA MI NEĆE OVI DAN POKVARIT

New Report

Close