VDKT (Viadukt d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska VDKT (Viadukt d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

danas do sad največi promet još od 5.6. i prvog dana nakon sudjelovanja u dokapitalizaciji


http://zse.hr/default.aspx?id=21824
i uprava kupuje

Izgleda da uprava prodaje 22000kom zajedno sa nadzornim???
http://www.zse.hr/userdocsimages/novosti/1872-08-VDKT_stjecanje_i_otpustanje.pdf

Ako netko zna, molim za pojašnjenje pojma "otpuštanje" dionica, jer očito ne znači da su dionice prodane na burzi 10.10. (obzirom da je protrgovano sa 1550 dionica, a gospoda su otpustila sve skupa preko 20 000 dionica). Kako su ih "otpustili" kada i po kojoj cijeni???

Hvala!


Ako netko zna, molim za pojašnjenje pojma "otpuštanje" dionica, jer očito ne znači da su dionice prodane na burzi 10.10. (obzirom da je protrgovano sa 1550 dionica, a gospoda su otpustila sve skupa preko 20 000 dionica). Kako su ih "otpustili" kada i po kojoj cijeni???

Hvala!


10.10. bilo je nesto vise od 30 milje prometa u blok transakcijama i 64 milje u prijavljenom prometu. Izgleda da je tu i taj promet.

1. UNIPOR GRUPA D.O.O. U STEČAJU 36.437 7,98 Osnovni račun
2. ATTICUS D.O.O. 22.824 5,00 Osnovni račun
3. KEZELE DAMIR 21.773 4,77 Osnovni račun
4. SOCIETE GENERALE-SPLITSKA BANKA D.D. 20.896 4,57 Skrb. račun
5. SOCIETE GENERALE-SPLITSKA BANKA D.D. 17.883 3,91 Skrb. račun
6. BERKET IVAN 13.747 3,01 Osnovni račun
7. HPB D.D./KAPITALNI FOND D.D. 11.723 2,57 Skrb. račun
8. SEKUŠAK RUDOLF 11.633 2,55 Osnovni račun
9. JUSUP JADRANKO 11.467 2,51 Osnovni račun
10. RAIFFEISENBANK AUSTRIA D.D. ZAGREB 10.560 2,31 Skrb. račun
Ukupno: 39,17

da vidimo sutra promjene



Ako netko zna, molim za pojašnjenje pojma "otpuštanje" dionica, jer očito ne znači da su dionice prodane na burzi 10.10. (obzirom da je protrgovano sa 1550 dionica, a gospoda su otpustila sve skupa preko 20 000 dionica). Kako su ih "otpustili" kada i po kojoj cijeni???

Hvala!


10.10. bilo je nesto vise od 30 milje prometa u blok transakcijama i 64 milje u prijavljenom prometu. Izgleda da je tu i taj promet.
[/quote]
Kolega, možete me uputiti gdje se ti podaci mogu pratiti?
Hvala!

Imas sve na ZSE
Samo potrazi i zakljuci

Tih transakcija nema nigdje za 10.10., niti u redovnom niti u blok prometu. Šta sad to znači otpuštene? [huh]

[i] Moji postovi nisu investicijski savjeti, niti nagovor na kupnju ili prodaju dionica, već osobno mišljenje.[/i]

jucer sma pisao al vidim da mi je post izbrisan.
znaci da su prodane od strane ljudi koji su imali povlaštene informacije, nadzorni odbor i predsjednik
uprave.

i nije mi jasno koji ih vrag natjerao da prodaju u petak po cijeni iz 2005 ???????

Good artists copy. Great artists steal.

Ja nažalost ne mogu pronaći te podatke na ZSE, al nema veze.

Malo sam pokušao analizirati situaciju oko prodaje dionica od strane uprave i nadzornog odbora i jasno je da su prodali samo manji dio dionica, očito kako bi vratili pozajmice za kupnju ogromnog broja dionica iz dokapitalizacije. Kad pogledate situaciju, broj dionica kojim trenutno raspolažu i broj dionica koje su imali prije dokapa, jasno je da su i nakon tog otpuštanja dijela dionica postali vlasnici znatno većeg udjela u Viaduktu, i to ne apsolutno nego i u relativnom iznosu u odnosu na povećanje ukupnog broja dionica Viadukta na tržištu od nekih 64%.

Zaključak je da su svi (do jednog) člana uprave i nadzornog uložili novce u Viadukt (neki i znatno više od onih 64% na koje su imali pravo) što je naravno pozitivna vijest. I meni je kao i kolegi nemesisu jedino upitnik zašto jer to morao biti prošli petak kada je cijena bila 620 kn. Možda je odgovor u tome što nemamo infoirmaciju po kojoj cijeni su ih prodali. Nisam siguran, ali mislim da u tim famoznim blok transkcijama cijena ne mora biti ona koja je trenutno na burzi? Možda su dečki našli kupca koji im je ponudio više???

A možda su imali i nekakav zajednički kreditni aranžman za kupnju dionica iz dokapa kojeg su morali vratiti baš tada?? Podsjećam, riječ je o milijunskim iznosima koje su morali osigurati da bi sudjelovali u dokapitalizaciji.

poslao mail još jučer u viadukt oko otpuštanja dionica od stane uprave te da li je koja informacija utjecala iz poslovanja na otpuštanje dionica.Njihov odgovor je bio kratak i jasan:

"Na otpuštanje dionica od strane Uprave i Nadzornog odbora nisu utjecale nikakve informacije."

Damir Antolić

New Report

Close