VART (Varteks d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska VART (Varteks d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


Ajme jakih argumenata…sredili su web…to im jamči uspjeh…
Da sam Varteksov dioničar…odmah bi mirnije spavao zbog toga…
A i dobre su mi ta vlastita istraživanja po trgovinama…pa nitko ovdje nije osporavao Varteksovu kvalitetu proizvoda….samo što svaki od tih proizvoda Varteks košta više nego što na njemu zaradi…odnosno, zarade uopće nema, već samo gubitci…
Ako i ima zarade…ona je mizerna…i maloprodaja tu ne može ništa napraviti da bi pokrila silne gubitke…Varteks je jednostavno preogroman da bi se oslanjao na nekakvu maloprodaju…tu ga svi ostali igrači šišaju…koji imaju puno veću prodajnu mrežu i puno niže cijene…ne ulazeći sada u kvalitetu proizvoda…a nažalost…situacija u zemlji je trenutno takvs, da sve manje ljudi gleda sastav ili da li je proizvod kvalitetan…više je onih koji samo traže etiketu s cijenom…
A šta će jadne prodavačice reć? Sretne su da imaju posla…i da nisu u situaciji da čekaju 6 zaostalih plaća…šta ih nisi pitao jesu li zadovoljne primanjima? I kolke su im plaće…
Al nek si ti ušo po 8 kn…

Sve pet kolega, svatko je tu za sebe… nit ja tebi iz tanjura jedem niti ti meni 😉


Možda griješim ali on što meni daje nadu da će biti priča sa sretnim "krajem" je prvo što su sredili web da izgleda prvoklasno.
Doveli su nove dizajnere i po svemu sudeći pokušavaju ući i u žensku modu u kojoj prije nisu bili u tolikoj mjeri.
Obišao sam par dućana i isprobao par stvari (ponešto se i kupilo) te priupitao prodavačice kako je od kada je "nova vlast"… sve su bile riječi hvale…

Svakako da nikoga ne nagovaram na kupnju ili prodaju… potpuno sam svjestan svih zamki koje su vidljive iz FI… dalek je put do lijepog plusa a ja sam ušao dok je bilo na oko 8 kn. Vjerujem da će ići i preko 25…

Sugeriram da kupite I po 5 kuna pa lijepo uprosječite!

Čak sam I pogledao jedan sako na webu ali kad sam ga vidio u živo rekao sam sebi nikad ovi neće na zelenu granu to je i dalje soc.kom. proizvod.DŽaba im tkanina iz Italije i hrv.dizajneri to nikad neće biti kurnetan proizvod…

A vi svi zaradite što se mene tiče x10….

OŠ NEŠ BANGLADEŠ!

Ma nista na pet. Mozda na 4 ako padne 😛



Možda griješim ali on što meni daje nadu da će biti priča sa sretnim "krajem" je prvo što su sredili web da izgleda prvoklasno.
Doveli su nove dizajnere i po svemu sudeći pokušavaju ući i u žensku modu u kojoj prije nisu bili u tolikoj mjeri.
Obišao sam par dućana i isprobao par stvari (ponešto se i kupilo) te priupitao prodavačice kako je od kada je "nova vlast"… sve su bile riječi hvale…

Svakako da nikoga ne nagovaram na kupnju ili prodaju… potpuno sam svjestan svih zamki koje su vidljive iz FI… dalek je put do lijepog plusa a ja sam ušao dok je bilo na oko 8 kn. Vjerujem da će ići i preko 25…

Sugeriram da kupite I po 5 kuna pa lijepo uprosječite!

Čak sam I pogledao jedan sako na webu ali kad sam ga vidio u živo rekao sam sebi nikad ovi neće na zelenu granu to je i dalje soc.kom. proizvod.DŽaba im tkanina iz Italije i hrv.dizajneri to nikad neće biti kurnetan proizvod…

A vi svi zaradite što se mene tiče x10….
[/quote] Meni se ne sviđaju niti sva Armanijeva odijela, ili Bossova ili Boggi, pa jesu li oni propali zato


Meni se ne sviđaju niti sva Armanijeva odijela, ili Bossova ili Boggi, pa jesu li oni propali zato

mislim da ste malo pretjerali s usporedbom….




Možda griješim ali on što meni daje nadu da će biti priča sa sretnim "krajem" je prvo što su sredili web da izgleda prvoklasno.
Doveli su nove dizajnere i po svemu sudeći pokušavaju ući i u žensku modu u kojoj prije nisu bili u tolikoj mjeri.
Obišao sam par dućana i isprobao par stvari (ponešto se i kupilo) te priupitao prodavačice kako je od kada je "nova vlast"… sve su bile riječi hvale…

Svakako da nikoga ne nagovaram na kupnju ili prodaju… potpuno sam svjestan svih zamki koje su vidljive iz FI… dalek je put do lijepog plusa a ja sam ušao dok je bilo na oko 8 kn. Vjerujem da će ići i preko 25…

Sugeriram da kupite I po 5 kuna pa lijepo uprosječite!

Čak sam I pogledao jedan sako na webu ali kad sam ga vidio u živo rekao sam sebi nikad ovi neće na zelenu granu to je i dalje soc.kom. proizvod.DŽaba im tkanina iz Italije i hrv.dizajneri to nikad neće biti kurnetan proizvod…

A vi svi zaradite što se mene tiče x10….
[/quote] Meni se ne sviđaju niti sva Armanijeva odijela, ili Bossova ili Boggi, pa jesu li oni propali zato
[/quote]

Možeš se ti ljutiti koliko hoćeš ali ti brendovi sa Varteksom ne idu u istoj rečenici.

To je kao da Maserati,Mercedes i Lamborgini usporedis sa Yugom! Otprilike!

Sad su Yuga ofarbali ali šasija, motor i sve ostalo isto kao i prije….čak i bivši predsjednik uprave kaže da imaju gumbe stare 20 godina…

OŠ NEŠ BANGLADEŠ!

pa to valjda zato što se retro vraća u madu!

Izjava sad već prošlog svršenog Predsjednika Uprave o normaliziranoj EBITDA dobiti za 2019. nije baš pohvalna, s obzirom na situaciju tvrtke (gubici, pola imovine stavljeno na prodaju), a ne znam da li tu nema i elemenata za HANFU, jer kako to on zna, tj. s čime potkrepljuje to.
Ipak njihova izvješća moraju i reviziju proći, a znamo i vidimo iz posljednjeg godišnjeg da prijašnja nisu baš fer i korektno bila pisana.
Nažalost od tvrtke u kojoj se gradi nekakav kult ličnosti još uvijek ne vidimo pravu transparentnost koju svi očekuju, a pogotovo investitori i ulagači.
Ove zadnje ipak interesiraju brojke, a ne neka bajka o skupim uvoznim materijalima koje Varteks prosaje h pola cijene pod novootkrivenim svjetskim brendom

https://varazdinski.rtl.hr/vijesti/gospodarstvo/3628285/nenad-bakic-pricu-s-varteksom-nikad-ne-bih-ponovio-pokazala-se-tezom-nego-sto-sam-mislio/

Mislim da je i vlasnik shvatio realnost biznisa i polako počeo mijenjati priču. Svakako pohvalno jer što prije shvati ozbiljnost problema u kojoj se tvrtka nalazi, prije će krenuti s neophodnom transformacijom i restrukturiranjem tvrtke.
Mislim da mu nije trebao plaćeni PR tokom prošle godine o uspješnom poslovanju, jer brojke jednostavno to ne pokazuju, a ako je već htio postići neki pozitivan trend onda mu za to postoje puno bolje metode, pogotovo ako želi izgraditi dobar odnos s financijskom i investicijskom strukturom vjerovnika

Aha…konačno potvrda i od njega…ajmo vidjeti koji će stav zauzeti sada njegovi pratitelji i svi oni koji su ulagali u ovu kompaniju vodeći se njegovim primjerom…
A koliko vam ljudi pišem ovdje…ali…siguran sam da ima i dalje onih…koji vide i dalje svjetlost na kraju ovog tunela…i koji su u članku iščitali niz pozitivnoga oko varteksa…


Aha…konačno potvrda i od njega…ajmo vidjeti koji će stav zauzeti sada njegovi pratitelji i svi oni koji su ulagali u ovu kompaniju vodeći se njegovim primjerom…
A koliko vam ljudi pišem ovdje…ali…siguran sam da ima i dalje onih…koji vide i dalje svjetlost na kraju ovog tunela…i koji su u članku iščitali niz pozitivnoga oko varteksa…

Evo ja ću uzet stav da neću izać…

Kad je sam sebe uvjerio da je uzeo pravi smjer … pokazao je nedostatak iskustva i znanja (u industriji) … usmjerio se na krive stvari … oživljavao Varteks kao brand, a novac mu curi kroz neefikasnosti raznih poslovnih procesa … rezultat nula 🙁


https://varazdinski.rtl.hr/vijesti/gospodarstvo/3628285/nenad-bakic-pricu-s-varteksom-nikad-ne-bih-ponovio-pokazala-se-tezom-nego-sto-sam-mislio/

Mislim da je i vlasnik shvatio realnost biznisa i polako počeo mijenjati priču. Svakako pohvalno jer što prije shvati ozbiljnost problema u kojoj se tvrtka nalazi, prije će krenuti s neophodnom transformacijom i restrukturiranjem tvrtke.
Mislim da mu nije trebao plaćeni PR tokom prošle godine o uspješnom poslovanju, jer brojke jednostavno to ne pokazuju, a ako je već htio postići neki pozitivan trend onda mu za to postoje puno bolje metode, pogotovo ako želi izgraditi dobar odnos s financijskom i investicijskom strukturom vjerovnika

Ideje naše benzin Vaš!

New Report

Close