VART (Varteks d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska VART (Varteks d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Krivo ste me shvatili. Ja sam tvrdim da ćemo iz Q3 vidjeti dinamiku poslovanja, naravno uspoređivat ćemo s Q3 ranijih godina i vidjeti da li je Uprava pokrenula stvari na bolje ili tvrtka i dalje ima iste probleme. Nažalost vrlo štura izvješća kvartalna nam ne mogu dati cijelu sliku pa sam i naveo da će tek FI za 2019 i to revidirani da se ispravim pokazati pravo stanje stvari samo na to ćemo čekat još pola godine

Q3_2019
jel ja ovo dobro vidim?! povećanje zaliha 18.699.243 kn
za koga oni proizvode, jel to za zimu ili…?

i dodatnih cca 21 mil kn duga

https://www.index.hr/vijesti/clanak/poslodavci-negoduju-zbog-povecanja-minimalca-to-je-veliki-udar/2128435.aspx

Konačno 3Q objavljen. Na prvu rekli
bi na zapadu ništa novo, ali kad se malo dublje pogleda u izvještaje vidimo da se stvari mijenjaju jako sporo. Po meni smjer Uprave nije loš, ali pitanje je koliko vremena imaju za uspjeh.
Najviše me zabrinjava rast duga s osnove pozajmica, kredita i kad to zbrojimo vidimo da dugoročne i kratkoroče obveze za zajmove i kredite iznose skoro ko cijeli godišnji promet. Kako se misli vratiti ja ne znam, ali s ovakvim poslovnim rezultatima to nije moguće i ovisi o dobroj volji kreditora.
U izvještaju se ipak vidi dio rješenja, a to je monetizacija nekretnine, samo tu je pitanje cijene, dinamike realizacije i ono ključno sto ce ostati kad se i ako dugovi saniraji monetizacijom imovine.
Svakako pohvala na objavi analitike prodaje po segmentima no tu tek vidimo kako je ovisnost o lohn poslu još uvijek ogromna, a današnja objava rasta minimalca će svakako negativno utjecati na buduće poslovanje ako je tocna informacija da vecina ljudi radi za minimalac (bilo objavljeno tokom godine od Uprave drustva).
Tu je u biti i najveci rizik za naredno razdoblje a to je mogucnost održavanja radne snage na tim razinama plaća u dugoročnoj perspektivi, odnosno mogućnost adekvatnog novog zapošljavanja u situaciji da tvoja konkurencija nudi puno bolje uvjete.

Također mislim da su indirektno priznali da je dokap iz srpnja propao jer su naveli novu kreditnu liniju od 10m od poslovne banke ( nisu naveli koje !?) a sto je i bio minimum koji su u dokapu tražili. Nije mi jasno zašto jednostavno to ne objave

Dosta su netransparetni.


Također mislim da su indirektno priznali da je dokap iz srpnja propao jer su naveli novu kreditnu liniju od 10m od poslovne banke ( nisu naveli koje !?) a sto je i bio minimum koji su u dokapu tražili. Nije mi jasno zašto jednostavno to ne objave

Ideje naše benzin Vaš!


Također mislim da su indirektno priznali da je dokap iz srpnja propao jer su naveli novu kreditnu liniju od 10m od poslovne banke ( nisu naveli koje !?) a sto je i bio minimum koji su u dokapu tražili. Nije mi jasno zašto jednostavno to ne objave

jer bi investicijski guru na taj način priznao da je falio s ulaganjem

Micardo, upravo je suprotno od onoga kako razmišljaš. Gosp.Bakić prije pokušaja dokapitalizacije nije uspjevao prikupiti nova likvidna sredstva ni od jedne poslovne banke što mu je očito sada uspjelo. Mislim da Varteks ima perspektivu,a to če se vrlo brzo vidjeti i na rezultatima poslovanja.Treba biti optimist, ne po našem dobrom običaju sve unaprijed osuditi na neuspjeh. Dioničar sam Varteksa i ovim mojim razmišljanjem ne pozivam na kupnju dionica.

Varteks prodaje pogon iz kojeg su izlazile levisice

Krenula je monetizacija. Pitanje je samo koliko će dobiti, odnosno koliko od toga će im ostati jer sumnjam da će se banke olako odreći svog dijela

Varteks u Novom Marofu prodaje poslovno-proizvodni kompleks na površini većoj od 33 hektara. Vjerujem da za to može dobiti oko 4 milijuna eura. Kad Varteks proda taj kompleks i ako kod prodaje dobije 4 milijuna eura ili koji euro više, vjerujem da će tad pasti i prva dividenda od barem jedne kune.

[b]Jednog dana krenuli smo mi putem kojim nisu mogli svi. Bili smo sigurni u svoj hepiend. U svoj dixie band[/b].


Varteks u Novom Marofu prodaje poslovno-proizvodni kompleks na površini većoj od 33 hektara. Vjerujem da za to može dobiti oko 4 milijuna eura. Kad Varteks proda taj kompleks i ako kod prodaje dobije 4 milijuna eura ili koji euro više, vjerujem da će tad pasti i prva dividenda od barem jedne kune.

a što je s prenesenim gubitcima i gubitkom tekuće godine?
da malo proučite ZTD i MSFI o isplatama dividendi i pokriću gubitaka?
koliko vidim prema zadnjem kons. izvještaju imaju 25,5 mil kn prenesnenog plus 8,5 mil kn novog gubitka
plus neke kredite bankama koje moraju vratiti
plus neka pozajmica i vlasnik koju je dao
plus fali im novaca za obrtaj zaliha, pripremu proizvodnje
plus poslovanje koje ne dozvoljava isplate dividende jer bi toj isplati ipak trebalo prethoditi iole pozitivno poslovanje

ma znate što, ne morate ni proučavati ove propise koje sam naveo gore
dovoljna je zdrava logika
wishful thinking

@ accountant
potpuno se slažem.
Čak i da se može isplatiti dividenda (zakonski), to ne bi bilo pametno i ja kao dioničar to ne želim ako će se onda morati ponovo zaduživati za obrtni kapital.
Taj novac treba pametno iskoristiti u strojeve i opremu za proizvodnju tako da uskoro ima novaca za isplatiti dividendu iz poslovanja (više od 1kn).

Imam ADPL, ARNT, DLKV, HRDH, RIVP, SLRS, SUKC, TKPR, ULPL, VART Ovo nije savjet niti nagovor ni na kakvu akciju na tržištu kapitala.

New Report

Close