VART (Varteks d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska VART (Varteks d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Nije mi jasno zasto dokap ne ide po 10 kn, prije nekoliko tjedana nisu uspjeli prodati sve trezorske dionice po manjoj cijeni nego sto je sada min cijena dokapa, isto tako vecinu tih trezorski su pokupovale osobe koje su vrlo bliske drustvu (tako mi se bar cini), bez obzira na rast prihoda traziti toliku premiju za za industriju koja je niskoprofitabilna i gdje nema mogucnosti da te drugi financiraju (osim vecinskog vlasnika) mi se cini vrlo ambiciozno, nisam toliko dobro upucen pa vjerojatno u necemu grijesim ili ne, vidjeti cemo


cijena bi mogla kliznuti do 16,90…

Za sad se cijena drži.
Očito investitori ne vjeruju da će se moći kupiti po 16,90?

Imam ADPL, ARNT, DLKV, HRDH, RIVP, SLRS, SUKC, TKPR, ULPL, VART Ovo nije savjet niti nagovor ni na kakvu akciju na tržištu kapitala.



@Zlatek

Očito nema vremena za Prospekt. Proespekt treba napisati i kasnije tražiti odobrenje Hanfe, a to u najboljem slucaju traje pola do godine dana. Očito u Varteksu nema vremena za uobičajeni dokap.


Ma ne traje tako dugo.
I ova procedura bez prospekta traje neko vrijeme. Razlika je samo u količini papira.
A to da VART nema vremena, to su nebuloze…
Ovo nije dokap za “preživjeti”, nego za razvoj, za napredovanje.
Zato mislim da je greška ići sa ovakvim stavom “banke nam ne daju, dajte nam vi”.
Treba napraviti Prospekt, jasno napisati koliko novaca će ići za obrtna sredstva (repromaterijal i sl.), a koliko za investicije (otvaranje dućana, obnova strojnog parka, razvoj novih proizvoda i sl.).
Bez toga neće proći nikakva dokapitalizacija.
Investitori su jednako zahtjevni, ako ne i zahtjevniji od banaka.
“Želim znati što će s mojim parama!”
Kad me uvjere da znaju što će s novcima, mogu se uključiti, i rado ću, u dokapitalizaciju.

Imam ADPL, ARNT, DLKV, HRDH, RIVP, SLRS, SUKC, TKPR, ULPL, VART Ovo nije savjet niti nagovor ni na kakvu akciju na tržištu kapitala.

Vi ste u nekom paralelnom svemiru, kako tocno ovo nije dokap “za prezivjeti” kad je firma u situaciji da vecinski vlasnik posuduje novce firmi da bi imali za isplatu placa?

@Zlatek

Pa nemate Vi ti para kolko ovi mogu spržit…i tu ne mislim na Vas osobno, nego općenito na male dioničare koji bi i bili voljni sudjelovati…zamislite dokap od 2-3 mil kn…pa šta mogu s time? Ne znam kako im i 10 može puno pomoć?
Lijepo su napisali da nemaju više ni za sirovine…pitanje je kako stoje s isplatama plaća i koliko još imaju…
Kakvo širenje…tu je u pitanju preživljavanje….
Jel znate koliko košta obnova strojnog parka?…a dućane ne otvaraju, već zatvaraju….i započeli su s internet prodajom…jer se nema za dućane, prodavačice i ostalo…niti se isplati…to što mjesečno prodaju dvi tri košulje, jedan dva sakoa…nije ni za pokrit plaće radnicima i režije…



@Zlatek

Pa nemate Vi ti para kolko ovi mogu spržit…i tu ne mislim na Vas osobno, nego općenito na male dioničare koji bi i bili voljni sudjelovati…zamislite dokap od 2-3 mil kn…pa šta mogu s time? Ne znam kako im i 10 može puno pomoć?
Lijepo su napisali da nemaju više ni za sirovine…pitanje je kako stoje s isplatama plaća i koliko još imaju…
Kakvo širenje…tu je u pitanju preživljavanje….
Jel znate koliko košta obnova strojnog parka?…a dućane ne otvaraju, već zatvaraju….i započeli su s internet prodajom…jer se nema za dućane, prodavačice i ostalo…niti se isplati…to što mjesečno prodaju dvi tri košulje, jedan dva sakoa…nije ni za pokrit plaće radnicima i režije…


Đizs, kako vas nije sramota pisati ovakve neistine?
Dobri su to proizvodi ako se sa “… dvi tri košulje, jedan dva sakoa…” može napraviti 100 milijuna kn prihoda!
Evo http://zse.hr/userdocsimages/novosti/RT41OgOxhYDOW9l47E2DPQ==.pdf pa čitajte.

Imam ADPL, ARNT, DLKV, HRDH, RIVP, SLRS, SUKC, TKPR, ULPL, VART Ovo nije savjet niti nagovor ni na kakvu akciju na tržištu kapitala.

Đizs, kako vas nije sramota pisati ovakve neistine?
Dobri su to proizvodi ako se sa "… dvi tri košulje, jedan dva sakoa…" može napraviti 100 milijuna kn prihoda!
Evo http://zse.hr/userdocsimages/novosti/RT41OgOxhYDOW9l47E2DPQ==.pdf pa čitajte.

Koje neistine? Kompanija nakon silnih otpisa dugova prema bankama, ali isto tako prema državi (čitaj svima nama), nije uspjela okrenut poslovanje…i počela radit s plusom…
Banke ju više ne žele financirati…budite bez brige…da banke vide interes i perspektivu…dali bi novac…isto tako i onaj lešinarski fond kojeg su naveliko spominjali da će dokapitalizirat…
Prošli dokap nije uspio…jer nije bilo zainteresiranih…neće uspjeti ni ovaj…silno im treba keš…pa su počeli prodavati i trezorske dionice…pa napucali cijenu iznad 20 kn…sad istrčali s nekim planom…nekim projekcijama…koje nemaju veze s vezom…to su projekcije, planovi…a realnost je nešto drugo…
Uprava je totalno izgubila kredibilitet kod investitora i banaka…sa svojim spinovima…sjetite se samo kako su se svojevremeno našetavali i slikali po novinama s iračkom delegacijom…i? ništa od toga na kraju…a takvih je kojekakvih “podvala” i fake newzeva bilo podosta….ovo je čisti pump&dump…perspektive nema…i sam Bakić je u nekoliko navrata rekao da je situacija vrlo teška…a u međuvremenu se ništa nije promjenilo…
A ti i dalje nemoj skidat ružičaste očale…čujemo se nakon “dokapa”…

Istina je da je stanje još uvijek teško. Ali nije istina da se ništa nije promijenilo:
# Prihodi više ne padaju nego rastu po lijepim stopama
# Dućani se više ne zatvaraju nego otvaraju novi i veći
# mijenja se struktura proizvodnje, manje rade za druge, više svojih proizvoda
# jačanja branda, web shop, bus, itd…

Nemam ružičaste naočale, samo gledam i vjerujem svojim očima.
Vidjet ćemo hoće li se planovi ostvariti.
Ja sam optimist. Takav sam po prirodi….

Imam ADPL, ARNT, DLKV, HRDH, RIVP, SLRS, SUKC, TKPR, ULPL, VART Ovo nije savjet niti nagovor ni na kakvu akciju na tržištu kapitala.


Istina je da je stanje još uvijek teško. Ali nije istina da se ništa nije promijenilo:
# Prihodi više ne padaju nego rastu po lijepim stopama
# Dućani se više ne zatvaraju nego otvaraju novi i veći
# mijenja se struktura proizvodnje, manje rade za druge, više svojih proizvoda
# jačanja branda, web shop, bus, itd…

Nemam ružičaste naočale, samo gledam i vjerujem svojim očima.
Vidjet ćemo hoće li se planovi ostvariti.
Ja sam optimist. Takav sam po prirodi….

Zlatek…daj si provjeri dioptriju…
evo…
idemo ovako…
godišnje izvješće koje je dostupno za 2018. godinu na ZSE kaže ovo…
Ukupni prihodi za 2018. godinu iznosili su 160 mil kn, dok su ukupni rashodi bili 180 mil kn…
Ukupni prihodi za 2017. godinu iznosili su gotovo 153 mil kn, dok su ukupni rashodi bili 174 mil kn

dakle, nešto veći prihodi, ali i rashodi u 2018….ništa spektakularnog….

da vidimo prvi kvartal ove godine…u odnosu na prvi prošle godine…
1Q 2019. PRIHODI 31 mil kn RASHODI 35 mil kn
1Q 2018. PRIHODI 30 mil kn RASHODI 36 mil kn

Zlatek…provjeri dioptriju…kažem ti ja…
Zakači mačku o rep ove projekcije i planove…i ove prihode od maloprodaje…snažan rast od 90%…tralalala la priče…pogledaj ti lijepo što piše u izvješću…ja tu nigdje ne vidim taj snažan rast…sve ti je to poštelano…
ok…ajmo pogledat malo u bilancu…iz 1Q…što je s kratkoročnim i dugoročnim obvezama društva…možda tamo ima nekih pomaka na bolje…
ah…
dugoročne otišle sa 123 mil kn na 124 mil kn
kratkoročne sa 105 mil kn na 114 mil kn….
dakle…ni tu ništa…
ja ti tu ništa ne vidim…osim da se trude prikazat nešto što nije…

Hvala, marcipan.
Dakle, potvrdio si moj prvi navod da prihodi rastu a ne padaju. I dodao da rashodi u 2019. padaju.
Slažem se, za sad ništa spektakularno. Vidjet ćemo za dalje. Hvala još jednom.

Imam ADPL, ARNT, DLKV, HRDH, RIVP, SLRS, SUKC, TKPR, ULPL, VART Ovo nije savjet niti nagovor ni na kakvu akciju na tržištu kapitala.

Vaš link …

Čini se da najviše primjedbi imaju baš Varteksovi izvještaji (stranice 7 i 8)

"Sometimes people don't want to hear the truth because they don't want their illusions destroyed." Nietzsche

Rekoh ti da provjeriš dioptriju…
Prihodi rastu, rastu i rashodi…i kompanija unatoč “povećanju” prihoda ne može poslovati pozitivno…
A prihodi ne rastu stopom 90%…što je vidljivo iz Q1 za 2019. i 2018.
Prihodi su porasli sa 30 na 31 mil kn…a isto su tako rasli i rashodi…s time da kratkoročne i dugoročne obveze nisu u padu već u rastu…

New Report

Close