VART (Varteks d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska VART (Varteks d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


Ukoliko je istina o imovini Varteksa u Srbiji onda nema zime za Varteks.

to su samo želje i pozdravi.

https://www.vecernji.hr/vijesti/varteksu-vraceno-tridesetak-prodavaonica-u-srbiji-725747

[b]Jednog dana krenuli smo mi putem kojim nisu mogli svi. Bili smo sigurni u svoj hepiend. U svoj dixie band[/b].


Blah… startup u industriji 19. stoljeća?! Varteks je tehnološki, kadrovski i kapitalno devastirana firma sa losim poslovnim performansama…

koje se popravljaju za 100% u kvartalu..


i ludom željom jednog entuzijasta da napravi kopernikantaki turnaround. Pravo je pitanje kolike su šanse za to?

Upravo si opisao srz poduzetnistva. 90% civilizacijskih uspjeha pocinje sa varijantom “Luda želja jednog entuzijasta….”


Ne znam po čemu bi Varteks u bilo čemu bio predstavnik premium segmenta. I sto je to uopće bitno? To je kao da tvrdiš da se u hotelijerstvu novci samo zaradjuju na upravljanju hotelima sa 5 zvjezdica. Ja eto misim da jednako profitabilni mogu biti i hotelii sa 3 zvjezdice ali sa dobrim poslovnim modelom i pozicioniranjem.

Strawman argument.


Ako nadalje misliš da su švelje lošije u Bangladešu nego u Hrvatskoj, grdo se varaš. Vidim da brkaš razinu i vrstu doradnog posla sa snagom i vrijednošću brenda. Drugim riječima, za Varteks kao firmu, nema kupaca. Znamo da se prije godinu ili dvije pokušavao dokapitalizirati i nje bilo interesa. To je objektivna činjenica.

Cijela tvoja teza je bazirana na performansama firme u proslom razdoblju. Investiranje je aktivnost okrenuta ka buducnosti, ne proslosti. You can’t see the future by looking at the rear-view mirror.


Da li spomenuti pojedinac može napraviti spomenuti turnaround ja zaista ne znam, ali iskreno sumnjam. Ako me u roku od godine dana uvjeri da je turnaround održiv i da ima logičnu i dohodovnu strategiju spreman sam priznati svoju grešku i čestitati mu na uspjehu. Do sada, ono sto je vidljivo, mislim da je u značajnoj mjeri posljedica ciljanog PR-a, a u manjoj mjeri uistinu promjena dugorocnih trendova. Naravno, to je moje osobno misljenje.

PR je mocan, ali nije svemoguc. Po toj logici dovoljno je samo ulupati pare u dobar marketing i eto ti prihoda. Bilo bi divno da je tako. U nekom trenutku PR prestaje prodavati proizvod, a isti pocinje prodavati sam sebe.

https://novac.jutarnji.hr/makro-mikro/covjek-koji-je-popularnog-proizvodaca-obuce-vratio-u-zivot/9068738/

TKO VRIJEDI LETI TKO LETI VRIJEDI TKO NE LETI NE VRIJEDI

jasno mi je da fondovi nisu prepoznali priliku ulaganja u nase velike turisticke kompanije ali mije mi jasno kako modni macak nije vidio da je Varteks firma koja je pred stecajem sa jako malom dodanom vrednoscu da nektetnine vrijede malo ili nista ili su pod hipotekom i da proizvod koji proizvodi Varteks nema tko kupiti (izgubljeno trziste ex yu)

bar smo od trebaju nam hoteli za lokalnu privredu dosli do trebaju nam da bi si kroporacije zaradjivale a mi onda imali sto kupovati I dobar ROI

Hm

https://www.zse.hr/userdocsimages/novosti/lEg6DJfbxL9S7scZETAvog==.pdf

razni crnogorci, bjelogorci, zorangutani, amadeo, mikardo, persuric i ostali infantili bez muda su na ignoru..a možda je to sve jedna jadna osoba.

novi pokušaj dokapa po 16,90 , ma kako da ne bi uplatio, jedva čekam
ne znam zašto im treba toliko novca, a poslovanje maloprodaje poboljšano 100%
da nije to po onoj, Ja sem Varaždinec
imal jesam jen kaput (proizvodnja), krpal sam ga tristo put (dokap)

cijena bi mogla kliznuti do 16,90…

Napomena: Ovaj komentar nije preporuka za kupnju ili prodaju dionica. Udijeli koji like, znam da imaš! Vratit ću 100%, majke mi!

Nije mi jasno zašto se to radi samo za kvalificirane ulagatelje, pa isključenje prava prvenstva postojećim dioničarima?
Kaj je takav problem napraviti Prospekt?
Zašto se ne napravi Prospekt, pa se raspiše emisija po nominali i da postojeći imaju pravo prvenstva kod upisa jer ako daš pravo svima, ne mora biti po tržišnoj ili fer cijeni?
Evo ja bih upisao. I mislim da bi se tako puno, puno lakše skupilo 10.000.000 kn nego ovako.
I cijena na burzi ne bi padala, nego rasla!
A sad, ako cijena počne padati, tko će se javiti za upis?

Imam ADPL, ARNT, DLKV, HRDH, RIVP, SLRS, SUKC, TKPR, ULPL, VART Ovo nije savjet niti nagovor ni na kakvu akciju na tržištu kapitala.


jasno mi je da fondovi nisu prepoznali priliku ulaganja u nase velike turisticke kompanije ali mije mi jasno kako modni macak nije vidio da je Varteks firma koja je pred stecajem sa jako malom dodanom vrednoscu da nektetnine vrijede malo ili nista ili su pod hipotekom i da proizvod koji proizvodi Varteks nema tko kupiti (izgubljeno trziste ex yu)

sve točno! 100-tka!

p.s. sad mi je jasno ovo pumpanje cijene sa 16,x kuna (gdje je trezor prodavao dionice) na 21 kn pa sad opet poziv na dokap po 16,90 kn – da navuku ljude da im ubace novi keš u ovu spalionicu para jer je kao povoljno u odnosu na cijenu na burzi!
ne znam ima li neki naivac da bi nasjeo na ovo?

@Zlatek

Očito nema vremena za Prospekt. Proespekt treba napisati i kasnije tražiti odobrenje Hanfe, a to u najboljem slucaju traje pola do godine dana. Očito u Varteksu nema vremena za uobičajeni dokap.

Koliko godina vam marcipan tu piše….kakva su tu mutna posla u igri…nemaju za plaće, nemaju za sirovine….samo prže keš….
Jasno je ko dan čim banke više ovdje lipe ne žele dati, kakve su projekcije za poslovanje…
A uprava razno raznim spinovima pokušava dignuti rejting kompaniji….marketingom i puštanjem buba u uho da su digli maloprodaju….ne bi li našli nekog naivnog da im uplati 10 milijuna…
Mora se priznati….vrhunski odigrano s trezorskim dionicama….ali Bože…što li se to trebalo dogoditi s poslovanjem od 4.mjeseca….da bi dokap sada trebao uspjeti?
Veli Zlatek…trebaju dati mogućnost malima…kojim malima…diokidini, lebowskom, Kressi? Oni su ionako puni ko brod već…nikako da dočekaju preokret poslovanja….osim sumnjivih objava o povećanju prihoda u maloprodaji…bez konkretnih dokaza….vidjet će se sve u izvješću…žao mi ekipe koja je ovdje ćorava pored zdravih očiju…

New Report

Close