VART (Varteks d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska VART (Varteks d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.



Cijena je jedno vrijeme bila 8-9 Kn pa su je napucali preko 18.00 kako bi sada ovo po 16.10 izgledalo kao dobra prilika… ali nije. Ima razloga zašto je prije par mjeseci bilo ispod 10, a očekujem da će do kraja ove godine opet biti tamo. Nemojte ih hraniti, nek spuste cijenu, ovo je debelo preskupo.

Fascinantne su mi te priče kako nešto "sigurno" vrijedi 8-9kn!
A nitko ne prodaje ni po 16kn. Zašto?
Prvi nalog na prodaju je bio veličine 4,5% kapitala. I nitko ga ne preskače, ne stavlja se ispred. Zašto?
Pitanje za mudrace: Što bi se desilo da se na nekoj drugoj dionici pojavi nalog na prodaju veličine 4,5% kapitala firme?
[/quote]

Pa zato sto oni koje to zanima prate sto će se dogoditi i čekaju. Svi ili većina njih misli da će u uslijediti “peglaona” put gore. I zato ne prodaju.

Iskustvo je ljude naučilo da zbog ega, prikazivanja uspjeha u javnosti ili možda čak i stvarnog uvjerenja da tu “nešto ima” i da se događa “veliki preokret”, treba pričekati i vidjeti koje će biti reakcije vode čopora.

http://zse.hr/userdocsimages/stjecanje_otpustanje/VART_stjecanje_otpustanje_2019__2952019122254.pdf

Neobično…….ja sam bio siguran da je NB uzeo tu najveću količinu jučer.

Pisalo je u obavijesti da će dionice biti izlozene najkasnije 24h nakon izlaganja naloga – sto je već prošlo.

Znači, ipak bi na kraju moglo biti – daj što daš……ili će nalog stajati i dalje koliko god dugo trajalo…..

Neće biti daj šta daš iako sam i ja na bidu… nalog će biti do kraja dana.

razni crnogorci, bjelogorci, zorangutani, amadeo, mikardo, persuric i ostali infantili bez muda su na ignoru..a možda je to sve jedna jadna osoba.


Neobično…….ja sam bio siguran da je NB uzeo tu najveću količinu jučer.

Mislim da on više ne smije kupovati dionice na zse, jer u tom slučaju
mora dati ponudu za preuzimanje…

Napomena: Ovaj komentar nije preporuka za kupnju ili prodaju dionica. Udijeli koji like, znam da imaš! Vratit ću 100%, majke mi!


Mislim da on više ne smije kupovati dionice na zse, jer u tom slučaju
mora dati ponudu za preuzimanje…

Krivo misliš.

O dionicama i filozofija ulaganja... [url=https://www.youtube.com/channel/UCQaIEzxdRpzdbDkCjWxFthg]Mali Dioničar[/url]

Vidim da ti znaš, pa bih molio objašnjenje?

Napomena: Ovaj komentar nije preporuka za kupnju ili prodaju dionica. Udijeli koji like, znam da imaš! Vratit ću 100%, majke mi!

Meni je zanimljiva cijena koju je on “nacrtao” na tečajnici. Ne znam zašto bi to itko platio vise od 10 kuna, al dobro on očito bolje poznaje situaciju i vidi potencijal i rezultate koje ja koji nisam insajder i ne mogu vidjeti.



@rambo

slažem se…da je varteks super firma koja super radi i zarađuje, još bi se moglo razmisliti o plaćanju neke premije na cijenu od 8 koliko je bila lani veći dio godine….međutim platiti 100% premije na dionice firme koja grca u teškoćama i koja prodaje trezorske dionice da dođe do keša i likvidnosti-nema šanse….neka stave na 10 kn pa ćemo se dogovoriti ili neka im bloger to otkupi sa ovih +100% premije

Pa kada sve potrose imaju nekretnine. 200 000 m2 imovine u varazdinu vrijedi sigurno vise od dugova.

Status Quo: Roll Over Lay Down

Mogao bi Rimac kupiti, ionako trazi gdje ce graditi novu tvornicu 😉

Prije nego potrošim i 1 lipu pogledam da li je proizvod hrvatski ili uvozni, i kupim hrvatski!




@rambo

slažem se…da je varteks super firma koja super radi i zarađuje, još bi se moglo razmisliti o plaćanju neke premije na cijenu od 8 koliko je bila lani veći dio godine….međutim platiti 100% premije na dionice firme koja grca u teškoćama i koja prodaje trezorske dionice da dođe do keša i likvidnosti-nema šanse….neka stave na 10 kn pa ćemo se dogovoriti ili neka im bloger to otkupi sa ovih +100% premije

Pa kada sve potrose imaju nekretnine. 200 000 m2 imovine u varazdinu vrijedi sigurno vise od dugova.
[/quote]

To vrijedi samo onoliko koliko je netko spreman platiti. A toliko povrsinu u varazdinu mogu kupiti sam drzava, grad ili zupanija, direktno ili preko nekih svojih agencija, sektora, zavoda… prvi na pamet mi pada APN, za izgradnju POSovih stanova. A APNom upravlja Goran Maric, isti onaj koji je Bakicu mjesecima na medijskoj tapeti…

Sasvim je ocekivano da prodaju nekretnine u varazdinu i proizvodnju presele u marof, samo je pitanje kada, kome i za koju lovu…

New Report

Close