VART (Varteks d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska VART (Varteks d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


mene brine samo jedna stvar…. kako nekog momka i curu od 18 godina privuči da kupuje u Varteksa poreed svih onih fancy brandova i city centru….

Citat jednog momka:
neki dan sam pricao s kolegama kako je Varteks postao kul medju nama (svi u ekipi 27, 28 godina) i kako je nam je prva ideja o kupnji odijela zaletit se do Varteksa i pogledat cega ima. Svaka cast na marketingu, izgleda da je dosta efektan medju nama :).

O dionicama i filozofija ulaganja... [url=https://www.youtube.com/channel/UCQaIEzxdRpzdbDkCjWxFthg]Mali Dioničar[/url]


većina koja je jučer kupovala na 16 kn svjesna je toga pa niti ne misli držati dionicu dugoročno već se nada da će

Mhm… Da. A kako ti znaš što itko, a kamoli većina misli, osjeća i nada se?

O dionicama i filozofija ulaganja... [url=https://www.youtube.com/channel/UCQaIEzxdRpzdbDkCjWxFthg]Mali Dioničar[/url]

Moje je misljenje da će nakon prodaje svih dionica netko potjerati u nekom trenutku cijenu gore, da pokaze investitorima i javnosti kako se kompanija razvija u dobrom smjeru i oporavlja. I da su dobro uložili.

To sto to ne mora uopće biti održiv i dugorocan oporavak, za kratkoročno postupanje i špekulante, manje je bitno.


Citat jednog momka:
"neki dan sam pricao s kolegama kako je Varteks postao kul medju nama (svi u ekipi 27, 28 godina) i kako je nam je prva ideja o kupnji odijela zaletit se do Varteksa i pogledat cega ima. Svaka cast na marketingu, izgleda da je dosta efektan medju nama :)."

Ovo je apsolutno tocno, velikoj vecini ljudi u toj nekoj kategoriji 25-30god koji se zaposljavaju, pocinju zenit itd pa zatrebaju prva prava odijela ce Varteks biti pri vrhu liste gdje traziti. Bio je i prije popularan, ali sada za njega bas znaju svi. Ono sto je s druge strane isto tako tocno je da je ta kategorija ljudi toliko mala da kad bi svi kupili varteksovo odijelo to bi bila kap u moru prihoda koje mora generirati 1000 zaposlenih da bi u toj bransi ostvarilo neku dobit.
To je problem u cijeloj prici, da ova kompanija starta od nule s ovim vodstvom i zanosom to bi bilo strasno zanimljivo za gledati, mozda bi stvarno imali fantasticnu domacu kompaniju. Ali ovdje je firma strahovito opterecena dubiozama i dugovima iz proslosti. Na celo je mozda dosao jak plivac, mozda dovoljno jak da bi konkurentno plivao u bazenima na olimpijadi, ali ovdje mu je svezano sidro za noge i bacen je u rijeku, a tu su onda sanse drugacije.

to o čemu sad tu trumbentate….marcipan govori već od predstečajne nagodbe…
ovdje postoji ekipa…koja još od onog vremena tvrdi da će se varteks razviti u super kompaniju…i kako će cijena dionice prema gore…u međuvremenu su se još zadužili…spržili ono što su zadužili…doveli Bakića…imali pokušaje dokapitalizacija….najavljivali ulazak kojekakvih strateških partnera….selili pogone u NM….itd itd….
a zaokreta u poslovanju nigdje….što su sve već napravili ne bi li okrenuli poslovanje?
sad na kraju rasprodaju trezorske dionice….mislim da je to ono zadnje….jer prostora više nemaju….
ali…ima još uvijek ekipe…koja i dalje vjeruje u to da se varteks razvija u jednu super kompaniju…i kako će dionica vrijediti 50 kn…


to o čemu sad tu trumbentate….marcipan govori već od predstečajne nagodbe…
ovdje postoji ekipa…koja još od onog vremena tvrdi da će se varteks razviti u super kompaniju…i kako će cijena dionice prema gore…u međuvremenu su se još zadužili…spržili ono što su zadužili…doveli Bakića…imali pokušaje dokapitalizacija….najavljivali ulazak kojekakvih strateških partnera….selili pogone u NM….itd itd….
a zaokreta u poslovanju nigdje….što su sve već napravili ne bi li okrenuli poslovanje?
sad na kraju rasprodaju trezorske dionice….mislim da je to ono zadnje….jer prostora više nemaju….
ali…ima još uvijek ekipe…koja i dalje vjeruje u to da se varteks razvija u jednu super kompaniju…i kako će dionica vrijediti 50 kn…

100% točno….

na ignore: retard "nabiduasku", plankovic, tizian, pific, barbosa....

Cijena je jedno vrijeme bila 8-9 Kn pa su je napucali preko 18.00 kako bi sada ovo po 16.10 izgledalo kao dobra prilika… ali nije. Ima razloga zašto je prije par mjeseci bilo ispod 10, a očekujem da će do kraja ove godine opet biti tamo. Nemojte ih hraniti, nek spuste cijenu, ovo je debelo preskupo.

@rambo
slažem se…da je varteks super firma koja super radi i zarađuje, još bi se moglo razmisliti o plaćanju neke premije na cijenu od 8 koliko je bila lani veći dio godine….međutim platiti 100% premije na dionice firme koja grca u teškoćama i koja prodaje trezorske dionice da dođe do keša i likvidnosti-nema šanse….neka stave na 10 kn pa ćemo se dogovoriti ili neka im bloger to otkupi sa ovih +100% premije

na ignore: retard "nabiduasku", plankovic, tizian, pific, barbosa....

Nenad se silno trudi da digne prihode i likvidnost a što u konačnici i ima najveću težinu pri donošenju odluka same banke prilikom eventualnog kredita ili reprograma kredita sa počekom. Moje mišljenje je da će drugi kvartal tj.polugodišnji rezultat biti presudan u eventualnom kreditnom aranžmanu pojedine banke. Možda će se morati pribjeći i smanjivanju radne snage iako Nenad to demantira.Trenutno nisam dioničar Varteksa ali želim od srca da ova firma na čelu sa Nenadom i tisuću radnika opstane.

svi mi želimo da firma opstane, no ne raspravlja se uopće o tome nego o njenim perspektivama iz pozicije onoga tko bi sada eventualno kupovao dionice po 16,1 kn i što od te kupnje može očekivati u budućnosti…

na ignore: retard "nabiduasku", plankovic, tizian, pific, barbosa....

@amerikanec
teško da je tome tako
banke, barem u nas, još uvijek ne daju pare bez dobrog starog kolaterala
kako za fiz. osobe tako i za pravne
ne znam da li ste ikad vodili (imali) obrt ili trg. društvo i probali dići kredit, nemoguća misija bez da im date ‘kost’
jer ako idete na promet tj. povećanu likvidnost i time pravdate kredit (dakle da ćete samo iz povećanog NT-a vratiti ulog) onda je to nešto kao start up: imate ideju ili proizvod i nadate se najboljem ali ne garantirate ničim drugim
e pa bankari se ne nadaju!


Cijena je jedno vrijeme bila 8-9 Kn pa su je napucali preko 18.00 kako bi sada ovo po 16.10 izgledalo kao dobra prilika… ali nije. Ima razloga zašto je prije par mjeseci bilo ispod 10, a očekujem da će do kraja ove godine opet biti tamo. Nemojte ih hraniti, nek spuste cijenu, ovo je debelo preskupo.

Fascinantne su mi te priče kako nešto “sigurno” vrijedi 8-9kn!
A nitko ne prodaje ni po 16kn. Zašto?
Prvi nalog na prodaju je bio veličine 4,5% kapitala. I nitko ga ne preskače, ne stavlja se ispred. Zašto?
Pitanje za mudrace: Što bi se desilo da se na nekoj drugoj dionici pojavi nalog na prodaju veličine 4,5% kapitala firme?

Imam ADPL, ARNT, DLKV, HRDH, RIVP, SLRS, SUKC, TKPR, ULPL, VART Ovo nije savjet niti nagovor ni na kakvu akciju na tržištu kapitala.

New Report

Close