VART (Varteks d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska VART (Varteks d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


ovdje je ova rasprodaja trezorskih dionica samo dokaz da je voda došla do grla…većinu je vjerojatno uzeo Bakić…
dokap zadnji puta nije uspio…novi nema smisla…a na to ukazuje i činjenica da nije bilo ni sada zainteresiranih za kupnju ovih trezorskih…od strane nekog jačeg igrača…
cca 3 milijuna kuna….šta mogu s time napraviti? koliko još mogu ovako preživljavati?

Mislim da je ovdje Bakić jednostavno, umjesto da posuđuje svoje novce varteksu, odlučio ulupati još koju kn povećavajući udio, a dodajući novce za poslovanje.

Ako je vjerovati ovom intervjuu:
https://novac.jutarnji.hr/makro-mikro/bakicne-zanima-me-ni-kuna-dividende-dok-radnici-imaju-tako-male-place-moramo-to-podici/8363276/

Onda osim novca u dionicama ima dodatnih 30 mil kn koje je posudio varteksu. Zašto bi ih posudio, ako može otkupiti još udjela koji Varteksu stoji u vlasništvu? I otkupio je 3%, a ne 4,5% pretpostavljam u nadi da će još nekog “velikog” povući na rizik, pa da budu u istom govnu.

Ali na to što on već ima u Varteksu, ovih 2 mil kn je težak kikiriki.

Ja nisam velik, ali svakako me povuklo da zakockam koji % svojih ulaganja u varteks. Ako uspije preživjeti, sigurno nigdje drugdje na tržištu neću dobiti takav povrat. S druge strane, poprilično su velike šanse da neće uspjeti. Dakle mali %.

A ja mislim da s obzirom da je varteks odsjecen od kreditnih linija treba poceti prodavati nekretnine. I vracati dugove. Mozda mu nesto ostane,a i bez dugova moze se natjecati za evropske fondove i povoljne kredite.

Status Quo: Roll Over Lay Down


Ja nisam velik, ali svakako me povuklo da zakockam koji % svojih ulaganja u varteks.

ti i još vas 50-ak….obzirom da je na prodaji na 16,10 kn ostalo još preko 60.000 komada, sutra bi se moglo pridružiti još njih 50-ak….pitanje je- što ćete kad kupite sve te dionice? jer prodati iznad ove cijene bit će nemoguća misija….ili ti ne misliš tako?

na ignore: retard "nabiduasku", plankovic, tizian, pific, barbosa....

Nije mi samo jasno zasto neki misle da ako je s jedne strane visok rizik da s druge strane jednadzbe mora biti visoka nagrada. Varteks nije neki tehnoloski startup koji je ulozio brdo love u razvoj tehnologije, patente, skupljanje korisnika pa da se sada ceka hoce li napraviti iskorak u iznimnu profitabilnost i viralno sirenje. Varteks je kompanija u niskoprofitabilnoj industriji zasnovanoj na radnoj snazi. Zasto se iskljucuje mogucnost da ako Varteks nekako i prezivi i izbjegne stecaj da ovo postane firma koja ce dugi niz godina vracati nagomilane dugove i pod teretom toga stagnirati bez govora o povratu kapitala dionicarima?


A ja mislim da s obzirom da je varteks odsjecen od kreditnih linija treba poceti prodavati nekretnine. I vracati dugove. Mozda mu nesto ostane,a i bez dugova moze se natjecati za evropske fondove i povoljne kredite.

a koje to točno nekretnine?
dobar dio njih je založen…i pitanje je kolki su tereti na tim nekretninama…mislim da to baš nije tako lako kao što ste ovdje napisali…

Pa sto ako je zalozeno ? Prodas i zatvoris dug, ako te opterecuje.200 000 kvadrata na ulazu u varazdin i nije bas za baciti. A tko zna, mozda nekome i padne u oko. Npr hyundai ili kia. Zar ne traze po Hrvatskoj mjesto gdje bi se mogli stacionirati ?

Status Quo: Roll Over Lay Down

mene brine samo jedna stvar…. kako nekog momka i curu od 18 godina privuči da kupuje u Varteksa poreed svih onih fancy brandova i city centru….

Financiranje obrtnog kapitala


Kuzite li vi ovo ??? Meni bas neke stvari ocito nisu jasne !

TKO VRIJEDI LETI TKO LETI VRIJEDI TKO NE LETI NE VRIJEDI

@Juka
Da, to mi je jasno… ali zar nije bilo bolje uzeti u obzir neki drugi nacin financiranja? Jedva se iz “ponora” podigla dionica a ovom rasprodajom se ako se ne varam obezvrijeduje i nas ulog djelomico!

@pongo
Vjerovatno se i je uzelo neke druge oblike financiranja u obzir

TKO VRIJEDI LETI TKO LETI VRIJEDI TKO NE LETI NE VRIJEDI


mene brine samo jedna stvar…. kako nekog momka i curu od 18 godina privuči da kupuje u Varteksa poreed svih onih fancy brandova i city centru….

Mislis pored interneta na kojem mozes uz nemjerljivo veci izbor naruciti koliko god robe zelis, sve isprobati doma i bez problema vratiti sto ne zelis jer kurir besplatno i dostavlja robu i dolazi po povrat robe. Nitko u danasnje doba ne mora cekati da mu nekakav autobus dodje u grad.


Nije mi samo jasno zasto neki misle da ako je s jedne strane visok rizik da s druge strane jednadzbe mora biti visoka nagrada. Varteks nije neki tehnoloski startup koji je ulozio brdo love u razvoj tehnologije, patente, skupljanje korisnika pa da se sada ceka hoce li napraviti iskorak u iznimnu profitabilnost i viralno sirenje. Varteks je kompanija u niskoprofitabilnoj industriji zasnovanoj na radnoj snazi. Zasto se iskljucuje mogucnost da ako Varteks nekako i prezivi i izbjegne stecaj da ovo postane firma koja ce dugi niz godina vracati nagomilane dugove i pod teretom toga stagnirati bez govora o povratu kapitala dionicarima?

većina koja je jučer kupovala na 16 kn svjesna je toga pa niti ne misli držati dionicu dugoročno već se nada da će u kratko vrijeme prodati na nekom skoku cijene.problem je što ovdje teško da će biti skoka cijene (osim nešto sitno) jer puno trejdera ulazi na ovim cijenama a firma ne prodaje sada dionice jer im ide dobro nego jer im ide loše i nemaju kapitala.
neki ne shvaćaju da je ovaj rast prodaje bila rezultat jednokratne masovne kampanje kroz medije, kruženje busem po HR i slično i da je to sada gotovo.Varteks je napravio kardinalnu grešku kada je zatvorio velik broj trgovina po HR,a ljudi ako ne mogu probati više veličina raznih krojeva odijela onda od njih neće kupiti odijelo!zato ih banke više ne žele financirati jer ne vide uspješnu budućnost nego samo veliki rizik

New Report

Close