VART (Varteks d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska VART (Varteks d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

666 dionica prosuto po kupnji za “plašenje” cijene 🙂
Znakovito ili bolesno?

Iz perspektive banaka, možda nije loša ideja prebaciti barem dio Varteksovog duga u equity po navedenoj cijeni, budući da bi si otvorili mogućnost izdavanja dodatnih kredita građanima radi umanjenja omjera depozita i izdanih kredita, a svi znaju da je pomama za nenamjenskim kreditima koji nose vrlo visoke prinose za banke.


666 dionica prosuto po kupnji za "plašenje" cijene 🙂
Znakovito ili bolesno?

Mogao je zaokružiti na 700, a ne da mi ostane pola naloga visiti…
Ali kao što sam rekao, skupiti par stotina dionica po cijeni bliskoj onoj iz eventualnog dokapa obično nije problem, jedino je Đuro sa Crnim čelikom bila cijena na burzi pobjegla previše od cijene na dokapu…

Tko izgubi dobitak dobije gubitak

Obzirom da je definirana minimalna cijena za zainteresirane ulagače kroz redovne dionice 15,3 kuna, da li je za očekivati da se tu negdje i kreće tržišna do nekih novih informacija?

Da li možemo očekivati veliko spajanje ili preuzimanje u skorijoj budućnosti? Saznati ćemo uskoro na blogu 🙂

Vaš link …

"Sometimes people don't want to hear the truth because they don't want their illusions destroyed." Nietzsche

Tako je veliki interes za dokapitalizaciju da se mora produžiti rok…
http://zse.hr/userdocsimages/novosti/8XX4RkIOimbfgAIJXxZN1g==.pdf


Tako je veliki interes za dokapitalizaciju da se mora produžiti rok…
http://zse.hr/userdocsimages/novosti/8XX4RkIOimbfgAIJXxZN1g==.pdf

Ovisi kako se gleda 😉
Ima interesa pa se produzuje rok da se svi jave, iskazu interes. Po meni rok od samo 10 dana je prekratak za institucionalne investitore.

Prije nego potrošim i 1 lipu pogledam da li je proizvod hrvatski ili uvozni, i kupim hrvatski!

Da li je za očekivati danas nekakvo izvješće o uspješnosti poziva?

Nije nužno da išta objave budući da je neobvezujući poziv. Ako ima interesa za par dana dok ga slože mogu poslati poziv za dokapitalizaciju sa nabrojanima onima koji su pokazali interes i sa uvjetima. Ako ništa pametno nije stiglo mogu prešutjeti vjerojatnije nego blamirati se…
Ali ako Bakić dio svoje posudbe prebaci u konvertibilne obveznice ili u dokap to već prelazi minimalni prag tako da ako on želi dokapa ili emisije obveznica će biti…

Tko izgubi dobitak dobije gubitak

Mislim da je najbitnije povecati prodaju. Ako je za 2 godine povecaju 4 x na dobrom su putu. Jako dobrom.

Status Quo: Roll Over Lay Down

A tko želi kupovati Varteks konfekciju? Varteks je mrtav brand kao što je to na primjer slovenska Mura ili srpski Beko i drugi mnogi primjeri ex-YU konfekcije. Par modnih revija i novih modela te pokoji PR stunt ne mogu oživjeti zapušten brand i prodaju. Samo je pitanje produženja agonije, sada upogonjena na novcu predsjednika uprave.

Ideje naše benzin Vaš!


Mislim da je najbitnije povecati prodaju. Ako je za 2 godine povecaju 4 x na dobrom su putu. Jako dobrom.

Volio bih da Bakić uspije no trenutno je sve protiv uspjeha…

– visok pdv
– nedostatak radne snage – povećanje plaća – 1000 radnika x 1500 kn Brutto x 12 mj
– gubitak stanovništava – 500 000 u 20 godina te još 200 000 u 5 godina
– godišnje umire 50 000 potencijalnih kupaca varteksa
– kako natjerati ove od 18 godina da kupuju u varteksa pored hm, zare i ostalih uvoznika…

New Report

Close