VART (Varteks d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska VART (Varteks d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Zadnji kvartal je obilježen sa višom efikasnošću u upravljanju troškovima (izuzev jednokratnih troškova) uz zadržavanje postojeće razine prihoda. Ono što je bitno, a navodi se u izvješću je slijedeće:
” U prva dva mjeseca 2019. Varteks ostvaruje u maloprodaji 67% veće prihode u odnosu na 2018., odnosno 29% veće prihode u odnosu na 2017….
….”Najveće ograničenje, i ujedno rizik, predstavlja i dalje potpuna odsječenost od financijskih tržišta te nemogućnost pribave obrtnog kapita… Stoga Varteks ima namjeru uskoro objaviti poziv za iskaz interesa za upis novog kapitala ili konvertibilnih obveznica.”


…znači, rješavaju se radnika, okreću se nekretninskom biznisu…

ako od core businessa nema puno koristi, možda će biti od prodaje tih nekretnina. možete li napisati koliki je BV po dionici? hvala

Kakav položaj postojećih dioničara (jedan sam od njih) očekujete u slučaju dokapitalizacije te da li je realno očekivati pritisak na cijenu prije eventualne dokapitalizacije?

Procitajte komentare od nazad 5-10 godina, jos onda se pisalo o prodaji nekretnina.



…znači, rješavaju se radnika, okreću se nekretninskom biznisu…

ako od core businessa nema puno koristi, možda će biti od prodaje tih nekretnina. možete li napisati koliki je BV po dionici? hvala
[/quote]

Ne mogu…znate li zašto?
Jer ni vi ni ja ne znate što je s nekretninama…ne možete ih uzimati u izračun ako su opterećene i založene…




…znači, rješavaju se radnika, okreću se nekretninskom biznisu…

ako od core businessa nema puno koristi, možda će biti od prodaje tih nekretnina. možete li napisati koliki je BV po dionici? hvala
[/quote]

Ne mogu…znate li zašto?
Jer ni vi ni ja ne znate što je s nekretninama…ne možete ih uzimati u izračun ako su opterećene i založene…
[/quote]

može li bar okvirno BV uzevši u obzir poznate podatke iz FI? hvala

može li bar okvirno BV uzevši u obzir poznate podatke iz FI? hvala

kolega, to je u najmanju ruku neozbiljno…šta okvirno da vam izračunam?
u FI se ne vidi što je založeno, a što nije…
kako računati BV, ukoliko im sutra banke mogu uzeti nekretnine ne budu li sanirali svoje obaveze prema istima…nema se tu šta računati…ugrubo, možete ostat bez gaća..eto…
ono što je sigurno…je da imaju ukupno 236 milijuna obaveza…
a imovina je upitna…jedno od pitanja je zašto se još nisu onda preselili u Marof…to se već godinama razvlači…možda upravo iz razloga jer su atraktivne nekretnine u centru u kojima se nalaze…založene…i kakve koristi onda od preseljenja pogana? kada ih ionako ne mogu unovčiti dok ne podmire dugovanja prema bankama….
a vi bi sigurno da vam ja napišem…da je BV 80 kn…imate za to druge dežurne…diokidinu…leba&co….


Kakav položaj postojećih dioničara (jedan sam od njih) očekujete u slučaju dokapitalizacije te da li je realno očekivati pritisak na cijenu prije eventualne dokapitalizacije?

kakve dokapitalizacije?
tko će dokapitalizirat?
dko je dokapitalizirao u prošlom krugu? i koliko je prikupljeno?
nemojte biti smješni…
ovo vam još može najveći dioničar krpati…i to isključivo vlastitim kapitalom…ili na način da založi vlastite dionice kod banke…i na osnovu toga dobije malo svježeg kapitala za poslovanje…za koliko će to biti dovoljno? 3 mjeseca, pola godine?
poprilično sam siguran da banke varteksu neće dati više ni lipe…vrlo vjerojatno su sve atraktivne nekretnine već opterećene…i najveći je već sigurno razgovarao s više strana o financiranju i mogućnostima…ali izgleda da je sve na njegovim plećima…jer je malo onih ili ih uopće nema koji su spremni upucati neku ozbiljniju paru u varteks…male dioničare…koji raspolažu s portfeljima koji se broje u tisućama kuna ne uvrštavam u ovu kategoriju…

Kako je NB rekao od svih losih karata dobili su jedan, najbolji, adut. A to je prodaja, koja im dobro ide.
To bi mogao biti tek pocetak. Ako moze ona firma iz baltickih drzavica prodavati SKUPE cipele po cijeloj EU i to samo web shoppom, zasto ne bi mogao i Vartkes odjecu. Naravno da je osnovno za prodaju potreban dopadljivi sadrzaj. A polako postaju sve ” modniji “. Nenadu Bakicu se mora priznati ustrajnost, hrabrost, osim pameti. Vidjeti cemo na 1q prodaju.

Status Quo: Roll Over Lay Down

kakve dokapitalizacije?
tko će dokapitalizirat?
….

Evo ja bih ozbiljno razmislio …
Zavisi od uvijeta

Imam ADPL, ARNT, DLKV, HRDH, RIVP, SLRS, SUKC, TKPR, ULPL, VART Ovo nije savjet niti nagovor ni na kakvu akciju na tržištu kapitala.


kakve dokapitalizacije?
tko će dokapitalizirat?
….

Evo ja bih ozbiljno razmislio …
Zavisi od uvijeta
[/quote]

tebe neće nitko pitat…jer nemaš tih para koje bi ovo zakrpale…
a da vidimo gdje ide cijena? prema BV…ili natrag prema 10 kn?



kakve dokapitalizacije?
tko će dokapitalizirat?
….

Evo ja bih ozbiljno razmislio …
Zavisi od uvijeta
[/quote]

tebe neće nitko pitat…jer nemaš tih para koje bi ovo zakrpale…
a da vidimo gdje ide cijena? prema BV…ili natrag prema 10 kn?
[/quote]
Ti znaš koliko ja imam para?
I ne tražim da me se pita, samo da se ponudi.
Koliko nas ima zainteresiranih, ne znam, ali mislim da nisam jedini.

Imam ADPL, ARNT, DLKV, HRDH, RIVP, SLRS, SUKC, TKPR, ULPL, VART Ovo nije savjet niti nagovor ni na kakvu akciju na tržištu kapitala.

New Report

Close