VART (Varteks d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska VART (Varteks d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

otopio se marcipan

Ispravak
30 mil pozajmica.

http://www.varazdinske-vijesti.hr/gospodarstvo/vidoe-nenad-bakic-na-dobar-dan-hrvatska-godinama-se-glodalo-meso-s-kosti-varteksa-29504/

Ovo definitivno je i neko vrijeme će biti dionica sa betom većom od 1, pa ovakav razvoj ne treba nikoga iznenaditi.Apsolutno se slažem da u ovom rastu nema ničeg pozitivnog / negativnog za kompaniju. Ti efekti su mogući samo na burzi.


otopio se marcipan

Leb….još čučiš ovdje?
Kolko već?
I sad likuješ…strašno…

trend zatvaranja trgovina je zaustavljen s novom upravom te je najavljeno otvaranje novih…



Činjenice su da će i ovu godinu imati gubitak u iznosu od 20-25 mil kuna…

Imaš kristalnu kuglu pa vidiš “činjenice” u budućnosti?


A ovaj rast je umjetan…

Definiraj “umjetan”?
Hoćeš možda reći da je neutemeljen, tj. da se ništa u VART ne mijenja?
Ne slažem se, tamo se skoro sve mijenja, ovo je sad sasvim druga priča …


…odrađen vrlo vjerojatno id strane jednog investitora…
Možda se Neno zaigrao malo…da razbuca maštu malima…ne bi bilo da je prvi puta ovako…

Na ovo si sam “odgovorio” dvije rečenice prije:
Najvjerojatnije ne…jer bi u suprotnome bile objavljene na ZSE…

Baš ne odustaješ od pokušaja bacanja crnila.

Imam ADPL, ARNT, DLKV, HRDH, RIVP, SLRS, SUKC, TKPR, ULPL, VART Ovo nije savjet niti nagovor ni na kakvu akciju na tržištu kapitala.




Činjenice su da će i ovu godinu imati gubitak u iznosu od 20-25 mil kuna…

Imaš kristalnu kuglu pa vidiš "činjenice" u budućnosti?


A ovaj rast je umjetan…

Definiraj "umjetan"?
Hoćeš možda reći da je neutemeljen, tj. da se ništa u VART ne mijenja?
Ne slažem se, tamo se skoro sve mijenja, ovo je sad sasvim druga priča …


…odrađen vrlo vjerojatno id strane jednog investitora…
Možda se Neno zaigrao malo…da razbuca maštu malima…ne bi bilo da je prvi puta ovako…

Na ovo si sam "odgovorio" dvije rečenice prije:
Najvjerojatnije ne…jer bi u suprotnome bile objavljene na ZSE…

Baš ne odustaješ od pokušaja bacanja crnila.

[/quote]

Nemam stakleno kuglu…ali kako bi kokoda rekao rezoniram…nskon trećeg su imali gubitak od 15 mil…
Neutemeljen je…da ima službena objava na ZSE da su dobili posao u vrijednosti 50 mil kn…ili da je došao recimo novi investitor s brdo love i izjavio ja ću ovo iščupati iz govana i ubrizgat ću 100 mil kn…onda bi to bilo utemeljeno…
Ovako su platili par članaka…angažirali manekena da ulagači steknu dojam da se u varteksu nešto radi, da ide zaokret…i onda Neno…ili netko njegov na skrbnički kupi za 200k kn dionica…i digne je za 15%…i svi se pitaju šta se događa…i izlaze ovi van iz mišjih rupa…u kojima čuče 5 godina…i likuju…da se marcipan topi…haha…

@marcipan

aha, ti si pod “ove godine” mislio na prošlu, 2018?
al to je nebitno, bitno je što će biti 2019.!

Imam ADPL, ARNT, DLKV, HRDH, RIVP, SLRS, SUKC, TKPR, ULPL, VART Ovo nije savjet niti nagovor ni na kakvu akciju na tržištu kapitala.



@marcipan

aha, ti si pod "ove godine" mislio na prošlu, 2018?
al to je nebitno, bitno je što će biti 2019.!

Ali to je tako na Varzeksu unatrag 6 godina…repriza jednog te istog…bitno što će biti ovaj kvartal, ovu godinu itd…
Nije ni Bakić od jučer unutra…pa se pomaci u poslovanju baš i ne vide…ne znam zašto bi ove godine bilo drugačije…

pazi ovo, nakon dokapa od 25 mil .kn čovjek je došao u firmu i našao financijsku rupu od dodatnih 30 mil. kn sakrivenu u knjigama…pa jel kod nas porezna ili tko već treba provjerava ta izvješća…

kakva financijska rupa? što je to?
svaka firma treba obrtni kapital za koji se često zadužuje
što ako promjeniš planove pa ti treba dodatnog kapitala? a očito se o tome i radi, najavljuju se novi poslovi u članku, brand revival
za to treba novaca, svakako

nemam dionice, ne sviđa mi se ukupna slika niti RDiG-a niti NT, niti mislim da je čak i dugoročno ovo dobra priča
ali treba biti pošten i ne insinuirati ono što nije nigdje rečeno

nemam dionice, niti znam koliko dobro ili loše posluju, ali živo me zanima kakva će biti transparentnost i odnosi prema dioničarima s obzirom na novog šefa. sad iz prve ruke može pokazati ono što je često drugima zamjeravao

New Report

Close