VART (Varteks d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska VART (Varteks d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

https://hia.com.hr/hrvatska/gospodarstvo/5403-josip-pepitot-bivsi-direktor-varteksovih-tvrtki-u-genevi-i-londonu-o-padu-nekadasnjeg-tekstilnog-diva

Prije nego potrošim i 1 lipu pogledam da li je proizvod hrvatski ili uvozni, i kupim hrvatski!

https://novac.jutarnji.hr/makro-mikro/nenad-bakic-odnedavno-je-u-biznisu-u-kojem-ga-nitko-nije-ocekivao-usao-je-u-svijet-mode/8182322/

On im je jedina nada za spas. Vjerujem i nadam se da ce ih iscupati.
U clanku sto sam stavio potvrđeno mi je ono sto sam i sumnjao. Kako je Koščec toliko godina bio na čelu, a tolike gubitke stvarao iz godine u godinu. U svemu tome je imao i njegovu podrsku.

Prije nego potrošim i 1 lipu pogledam da li je proizvod hrvatski ili uvozni, i kupim hrvatski!

kolege, što mislite o daljnjem razvoju i perspektivi kompanije? Book value je 3 puta veći od trenutne cijene

Varteks ima.izmedju 800 i 900 zaposlenih. Svake godine trosi svoj book jer je poslovanje u minusu. Mislim da moze jos jedno 7 do 10 godina dok ne potrosi cijeli book. Nekretnine u vlasnistvu varteksa cine ga i nekretninskim fondom.
Ako varteks napravi preokret u poslovanju, zaustavi trosenje imovine tada mozemo ocekivati lijepu zaradu. Imamo primjer u Hrv – Galileo, kako se od mode moglo zivjeti.
Mislim da je ispred varteksa tezak posao. Prvo targetirati skupinu kojoj se obraca. Osmisliti kanale prodaje do te skupine. Nije lako biti kreativan i jos je teze prodati !

Status Quo: Roll Over Lay Down


Varteks ima.izmedju 800 i 900 zaposlenih. Svake godine trosi svoj book jer je poslovanje u minusu. Mislim da moze jos jedno 7 do 10 godina dok ne potrosi cijeli book. Nekretnine u vlasnistvu varteksa cine ga i nekretninskim fondom.
Ako varteks napravi preokret u poslovanju, zaustavi trosenje imovine tada mozemo ocekivati lijepu zaradu. Imamo primjer u Hrv – Galileo, kako se od mode moglo zivjeti.
Mislim da je ispred varteksa tezak posao. Prvo targetirati skupinu kojoj se obraca. Osmisliti kanale prodaje do te skupine. Nije lako biti kreativan i jos je teze prodati !

Sve stoji što ste naveli, tako i ja razmišljam. Možda bismo sve mogli pojednostaviti ako bi na Varteks gledali kao na nekonvencionalni Startup. U skladu sa time, ulaganje u fazi u kojoj startup samo troši novac (inicijalnoj fazi) zahtjeva i veće povrate od ulaganja u odnosu na ulaganje u zreloj fazi biznisa. Pitanje svih pitanje je da li će zrela faza biznisa ikad doći. Moje je mišljenje da je smjer kretanja dobar, a do tog zaključka sam došao jer odjednom je Varteks postao tema za vrijeme ispijanja kave.

Hrvatsko tržište je jednostavno premalo za Varteks i da bi uspjeli trebaju
se proširiti van granica sa svojom robom, a za to treba ozbiljan novac. Za
vrijeme Juge su bili respektabilna marka i unutar i van granica tadašnje
države. Ono što je dobro je da se proizvodnja tekstila lagano vraća u
siromašnije europske zemlje, jer su i kinezi postali preskupi i više high
tech orijentirani. U svakom slučaju više nisu izgubljeni slučaj samo zbog
entuzijazma jednog čovjeka, a za veliki uspjeh je potrebno još jako puno.

Bakić ulozija svojih 20 mil kuna i najveci dioničar je varteksa.Rekao je da ce 4. kvartal biti u plusu.Ode je lipa priča.


Bakić ulozija svojih 20 mil kuna i najveci dioničar je varteksa.Rekao je da ce 4. kvartal biti u plusu.Ode je lipa priča.

Koliki je po vama potencijal za rast ovdje ukoliko dođe do dva tri uzastopna pozitivna kvartala i da li je po vama to uopće moguće očekivatiu ovoj godini?

Ako dođe do “dva tri uzastopna pozitivna kvartala” potencijal je puuuno više od 20kn.
Naravno neće “preko noći”, ali korak po korake… prvo rast volumena, pa ulazak u Crobex, pa pozitivan kvartal, pa malo marketinga, koji intervju sa čelnim ljudima koji će prezentirati nove brojke, itd…

Imam VART!

Imam ADPL, ARNT, DLKV, HRDH, RIVP, SLRS, SUKC, TKPR, ULPL, VART Ovo nije savjet niti nagovor ni na kakvu akciju na tržištu kapitala.

Mislim da postoje dobri temelji za preokret negativnog trenda (“shvaćeno” je da se tvrtka treba uključiti na tržište kroz modernizaciju / informatizaciju -web shop, itd…Metode koje su dovele do gubitaka ne mogu biti metode koje će stvoriti dobitke). Gdje je “break-even point”, te da li je on dostižan, to je glavno pitanje.

Zlatek,
ako dođe do toga o čemu pišete, onda nećemo razgovarati o razinama 10-15 kn, šanse postoje, to je neupitno, samo je pitanje koliko brzo će se realizirati

New Report

Close