VART (Varteks d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska VART (Varteks d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Da bi prošla planirana dokapitalizacija, dionica Varteksa ne bi smjela dolje neg’ samo gore…a do kud? Pa nemam pojma, to danas nitko ne zna.

[b]Jednog dana krenuli smo mi putem kojim nisu mogli svi. Bili smo sigurni u svoj hepiend. U svoj dixie band[/b].

Do kud ide taj Varteks? Pa nemam pojma, to danas nitko ne zna.

[b]Jednog dana krenuli smo mi putem kojim nisu mogli svi. Bili smo sigurni u svoj hepiend. U svoj dixie band[/b].


Da bi prošla planirana dokapitalizacija, dionica Varteksa ne bi smjela dolje neg' samo gore…

dokap će vjerojatno ići po 10 kn….kako će to pomoći onima koji kupuju VART po 11,50 kn, zaista ne znam…

na ignore: retard "nabiduasku", plankovic, tizian, pific, barbosa....



Da bi prošla planirana dokapitalizacija, dionica Varteksa ne bi smjela dolje neg' samo gore…

dokap će vjerojatno ići po 10 kn….kako će to pomoći onima koji kupuju VART po 11,50 kn, zaista ne znam…

[/quote]
pomoći će im što ne moraju izdvojiti milijune, nego mogu kupovati ovako na sitno, ali mogli su kupovati i do 10, to bi im još više pomoglo, od 8 je sada već 45% + i još će se tražiti dionica više, ovoga MKT ne zanima da li je 11, 12 ili 14 , taj sakuplja za duži period

Vidi vidi…doktor se još javi tu i tamo na ovoj temi…
A sjećam ga se kad je pričao kako neće biti Varteksa više po 15 kn…a eto…šta ćeš…čovjek pun ko brod…šta može…
Ma koji dokap…tko će dokapitalizirat? S koliko kuna?
Koliko su skupili kroz prošli dokap? To se bit će već odavno potrošilo…
Kakav dokap…nemojte me nasmijavat…

Ima već par trgovinskih dana (od 9.10. ako se ne varam) da je dionica prebačena u redoviti režim trgovanja. Zadnji put smo u redovitom režimu bili u 7. mjesecu prošle godine.

Evo kad svi šute ja ću malo …



Da bi prošla planirana dokapitalizacija, dionica Varteksa ne bi smjela dolje neg' samo gore…

dokap će vjerojatno ići po 10 kn….kako će to pomoći onima koji kupuju VART po 11,50 kn, zaista ne znam…
[/quote]

Ne mogu nigdje ništa naći o “planiranoj dokapitalizaciji”, pogotovo ne znam od kuda ideja o 10 kn.
Ono što mogu vidjeti je da je izvješće za drugi kvartal bilo pozitivno i da brojke u njemu ukazuju na pozitivan trend.
Svi kojima nije bilo lijeno otvoriti izvješće i skrolati do sedme stranice mogli su pročitati “međuizvještaj poslovodstva” gdje se u odlomku “rizici i očekivanja” spominje …

– da je dokapitalizacija društva provedena s odmakom i u manjem obimu od planiranog
– likvidnost kompanije je djelomično stabilizirana
– daljnja likvidnost će se osigurati kroz dodatne izvore financiranja (op. vjerojatno banke) kao i prodajom dijela “non-core” imovine

Nadalje, na novouređenim stranicama kompanije imate rubriku “novosti” gdje je objavljen članak … Tjednik Lider predstavio Ivana Perkovića, novog direktora Varteksa[/url]

Dio teksta …

-zox-, 19.10.2018. u 12:39
S obzirom da želimo što prije osigurati održivo poslovanje, istovremeno pokrećemo više projekata. Jedan od prvih projekata odnosi se na osiguranje značajnih ušteda u nabavi i potrošnji energije, a uz to želimo Varteks osloboditi težine neoperativne imovine izvan Varaždina koju nosi na svojim leđima kako bismo omogućili investicije u rast i razvoj kompanije. Fokus će mi biti i na modernizaciju proizvodnje te produktivnost uz održanje kvalitete što je jedna od prednosti koju Varteksovi kupci percipiraju. Dodatno ću se posvetiti proširenju suradnje sa inozemnim partnerima

http://www.zse.hr/userdocsimages/novosti/IMotKuxcfIP7W32J7DHi7A==.docx
nitko nema pojma zašto cijena raste 30% , svi se prave neznalice

Opet jednako loš izvještaj kao i prošle godine. Neke stvari se jednostavno ne mijenjaju… loše.

Najveća ljiga na forumu: Zorangutan Najdosadniji proljev na forumu: Barik

Koja stečajuša…gdi su pozitivni kvartali? Doktore, diokidina?


Koja stečajuša…gdi su pozitivni kvartali? Doktore, diokidina?

evo sada će krenuti, tajna je u prokuri
https://www.zse.hr/default.aspx?id=87627
nekome prokura, a malim dioničarima obična …….

Odluka vlade o povecanju minimalne place je populisticka mjera. Ako vec to zele, neka stranke osnivaju svoje tekstilne,… firme pa da onda oni svojim radnicima daju ne minimalnu placu vec mogu slobodno i 1000 eur.
Samo ova mjera ce na Varteks imati utjecaj oko 4 milijuna kuna vecih troskova (ako je placa minimalac).
Da li ce ova mjera neke firme kostati i stecaja i manjih ulaganja? Varteks nadam se izvukao od stecaja, ali da ce smanjiti ulaganja, sigurno hoce.

Prije nego potrošim i 1 lipu pogledam da li je proizvod hrvatski ili uvozni, i kupim hrvatski!

New Report

Close