VART (Varteks d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska VART (Varteks d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Prilike za sve koji su zaradili na DDJH da reinvestiraju… Nije mu jasno da je izgubio kredibilitet?

Vaš link …[/url]

"Sometimes people don't want to hear the truth because they don't want their illusions destroyed." Nietzsche


Prilike za sve koji su zaradili na DDJH da reinvestiraju… Nije mu jasno da je izgubio kredibilitet?

Vaš link …[/url]


Neno bi volio pušiti u društvu


Prilike za sve koji su zaradili na DDJH da reinvestiraju… Nije mu jasno da je izgubio kredibilitet…

Skroz druga priča od DDJH, bar nema stomilijunskih poslova na obećanju
A to što štiti i svoje ulaganje javnim manifestom, ništa novo…
Ovo bi uostalom moglo uspjeti, pa donji prag uspješnosti je mizerija



Prilike za sve koji su zaradili na DDJH da reinvestiraju… Nije mu jasno da je izgubio kredibilitet…

Skroz druga priča od DDJH, bar nema stomilijunskih poslova na obećanju
A to što štiti i svoje ulaganje javnim manifestom, ništa novo…
Ovo bi uostalom moglo uspjeti, pa donji prag uspješnosti je mizerija
[/quote]

Samo ima jedan mali problem, a to je da opet nije prezentirao pravu priču koja se iza svega kotrlja jer misli da će svi krenuti za njim što god da napiše… Da se razumijemo, želim mu od srca da uspije

"Sometimes people don't want to hear the truth because they don't want their illusions destroyed." Nietzsche

whatever
Ako ovo Varteksu ne uspije, onda stvarno imamo dokaz da kod nas tržište kapitala ne funkcionira, bez obzira na priče i teorije zavjere
Znači na Agrokoru se može naći kapitala kad je u pitanju krađa postojećih dioničara i, ako hoćete, RH (očekujem silne sporove glede Lexa)
No kad možemo spasiti jednu staru kompaniju od propasti, to ne. Imamo izjavu uprave da se banke nećkaju oko novog zajma.. Naravno da ne daju pare jer, ako ne uspije ovaj dokap, same će u stečaju uzeti nekretnine koje su preostale

Stara hrvatska fascinacija nekretninama…

Dio priče i je u nekretninama, ali izgleda kao da je njegov i Košćecov plan iz novog kapitala preseliti proizvodnju van grada i onda kapitalizirati zemljište, a ne samo standardno upropasti pa prodaj nekretnine… Košćec već ima dva milijuna kuna posuđene tvrtki sa kojima može sudjelovati i ako Bakić nešto doda već su na pola puta do 20 milijuna i uspješne dokapitalizacije. A tko nema 100k €, a želio bi sa njima ima i na burzi po toj cijeni na ponudi…

Tko izgubi dobitak dobije gubitak


Prilike za sve koji su zaradili na DDJH da reinvestiraju… Nije mu jasno da je izgubio kredibilitet?

Vaš link …[/url]

Ma po čemu je on izgubio kredibilitet????

Puno je on napravio za ovu našu burzu i da je bar više takvih – gdje bi nam bio kraj.

Evo vam primjera:
Da ste prije 7-8 godina uložili 100 000,00 kn (sto tisuća) u njegove glavne dionice tada:
ADPL 20 000,00 kn
ARNT 20 000,00 kn
DDJH 20 000,00 kn
KORF 20 000, 00 kn
PTKM 20 000,00 kn
jako ćete se iznenaditi koliko bi vam danas vrijedio portfelj, tako da govoriti da je izgubio kredibilitet je skroz smiješno i neozbiljno.

Čovjek ima znanje i za to mu treba skinuti kapu.

Nemam dionice VART i ne namjeravam ih kupovati.

Lp


Dio priče i je u nekretninama, ali izgleda kao da je njegov i Košćecov plan iz novog kapitala preseliti proizvodnju van grada i onda kapitalizirati zemljište, a ne samo standardno upropasti pa prodaj nekretnine… Košćec već ima dva milijuna kuna posuđene tvrtki sa kojima može sudjelovati i ako Bakić nešto doda već su na pola puta do 20 milijuna i uspješne dokapitalizacije. A tko nema 100k €, a želio bi sa njima ima i na burzi po toj cijeni na ponudi…

pa ja kolega ni ne trvdim da će Košćec upropastiti taj deal, već govorim u neg. kontekstu o bankama

ma gledajte, nevezano na Varteks, bio sam prisutan na par pregovora s bankarima, radio investicijske studije i poslovne planove kojim smo išli prema njima… uglavnom da skratim, bez kolaterala u vidu čvrste nekretnine da ste premijerov zet ne možete dobiti novac; osobno imam kredit stambeni koji je trostruko osiguran: hipoteka, polica živ. osiguranja, sudužnik (na cijeli iznos)
ja znam da banke nisu Caritas ali oženit će vas samo tako…
tako da se ne čudim da je daljnje financiranje na holdu od njihove strane: ako nemate što više založiti, oni ne gledaju u posl. planove, to je nešto što može i ne mora biti

zato vjerujem da ako dokap uspije, može se preseliti proizvodnja i kapitalizirati to zemljište kao nekretninski biznis; da banke imaju imalo sluha, dale bi pare i dozvolile da se priča otplete do kraja
dakle zašto ne daju? to vas ja pitam? zato jer žele te nekretnine za sebe! zna se koliko vrijedi golo zemljište a koliko ono s razvijenim planom što će se graditi

Problem u posljednje vrijeme je što dokapitalizacije ne prolaze, a ne prolaze jer postoji puno boljih prilika za zaradu. Isto tako sam napisao na DDJH da od dokpaitalizacije nema koristi ako ne postoji neki čvrsti razlog ili prilika za značajno povećanje prihoda za početak, a kasnije i dobiti. Tako i ovdje…
Mislim da općenito tekstilna industrija u Europi osim za neke specijalizirane proizvode nema neku profitnu maržu, uz iznimku Zare i tih brendiranih priča.
Osobno cijenim gospodina Bakića, čovjek je stvarno fenomen, a toliko je cool da mi je odgovorio na email gdje sam ga pitao za neki savjet van burzovnih stvari. Ali, kao i svi, izgleda da je i on imao nekoliko loših odluka ili procjena, konkretno DDJH i VART sad… Ali kladim se da je tou u njegovim izračunima predviđeno kao rizik.

kredibilitet nije izgubio Bakić…on štiti samo svoju investiciju i želi navuć vodu na svoj mlin…
onaj koji je ovdje već odavno izgubio kredibilitet je Košćec…pa sjetite se njegovih spinova i naslikavanja s nekim Iračanima…ovo s Valtegrom je još jedan u nizu njegovih spinova…vjerojatno pokušaj da bankama zamaže oči kako ima tko uložiti u Varteks ako oni ne žele…
na kraju se ispostavilo da ni Valtegra ne želi…pa tko normalan želi ovdje uložiti svoje novce?
već se 5 godina priča o preokretu poslovanja….još ništa…a da ne kažem koliko se piše već o preseljenju proizvodnih pogona i kapitaliziranju zemljišta…
eh…psi laju…karavane prolaze….varteks i dalje na aparatima…cijena na 11 kn….

http://zse.hr/userdocsimages/novosti/zSyfnR6KsryaZ5dfTtZN4g==.pdf

Opet ponavljam idemo u pravom smjeru. Zao mi je da su neki imaoci dionica i ostali sumnjali,ali samo jako naprijed.

New Report

Close