VART (Varteks d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska VART (Varteks d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Marcipan sa dugovima uz kapital koji ima varteks je na 0. Dakle oni svjesno ulaze u rizik ove investicije i daju 36 miliona kuna. Zivog novca ! u gubitasa sa dugovima koji su iznad booka. Ovo nisu djemdo novci kao u rvackih bizmismena. Ovo je novac. Ili ta imovina koju varteks ima vise vrijedi ili ce ovi pokrenuti posao. Bez bakica ne mogu nikoga i nigdje istisnuti. Ljudi daju pravi novac u firmu u kojoj su ispod 50 %.i to firmu koja na papiru vrijedi 0 kuna. Revalozlrizirana.imovina ocito vrijedi puno vise.

Status Quo: Roll Over Lay Down

@kresso

zašto vama nisu kao postojećim dioničarima dali da sudjelujete u dokapitalizaciji?
a to tko kolku težinu pisanja ima…najbolje se vidi po cijeni dionice…ti i tvoja ekipa…ili multinickovi…tvrdite već koliko godina da ide pozitivno poslovanje i samim time cijena dionice na 30+ kn…a ja tvrdim sve suprotno od vas…
8.7.2015. cijena dionice je bila na 16 kn…sad smo u 2017…cijena je do jučer bila na 12 kn…
to ti je realnost…dakle tko je kupio na osnovu tvojih pisanja 2015. do dana današenjeg ništa nije zaradio…da je oročio novce u banci, zaradio bi…a ovdje se čeka neki lešinarski fond…za kojeg mislite da će vam spasit promašenu investiciju…priznajte to…ako ne možete priznat promašenu investiciju…lažete sami sebe…ja gdje sam popušio, to sam javno napisao…i rekao da je bila loša investicija…ali brate braniti i govoriti cijelo vrijeme jedno te isto…dok nesposobna uprava ne može firmu pomaknut s mrtve točke…je previše…
lijepo vas sve pozdravljam…maknut ću vam se s teme…da zavlada opet jednomišlje…i želim puno sreće…

Mozda si u pravu marcipan, ali meni zdravi razum govori da ovo ima dobru buducnost

Status Quo: Roll Over Lay Down

KressoM, 08.07.2017. u 22:09


@kresso

zašto vama nisu kao postojećim dioničarima dali da sudjelujete u dokapitalizaciji?
a to tko kolku težinu pisanja ima…najbolje se vidi po cijeni dionice…ti i tvoja ekipa…ili multinickovi…tvrdite već koliko godina da ide pozitivno poslovanje i samim time cijena dionice na 30+ kn…a ja tvrdim sve suprotno od vas…
8.7.2015. cijena dionice je bila na 16 kn…sad smo u 2017…cijena je do jučer bila na 12 kn…
to ti je realnost…dakle tko je kupio na osnovu tvojih pisanja 2015. do dana današenjeg ništa nije zaradio…da je oročio novce u banci, zaradio bi…a ovdje se čeka neki lešinarski fond…za kojeg mislite da će vam spasit promašenu investiciju…priznajte to…ako ne možete priznat promašenu investiciju…lažete sami sebe…ja gdje sam popušio, to sam javno napisao…i rekao da je bila loša investicija…ali brate braniti i govoriti cijelo vrijeme jedno te isto…dok nesposobna uprava ne može firmu pomaknut s mrtve točke…je previše…
lijepo vas sve pozdravljam…maknut ću vam se s teme…da zavlada opet jednomišlje…i želim puno sreće…

Piše u pozivu za skupštinu zašto predlažu da mi kao postojeći dioničari ne sudjelujemo u dokapitalizaciji? I tko nam to NIJE DAO? Pa mi ćemo to izglasati! Nitko nam to neće nametnuti! Dakle, naravno da su nam DALI, samo ćemo mi najvjerojatnije, iz razloga koji pišu u pozivu za skupštinu, odlučiti da nećemo sudjelovati u dokapitalizaciji nego samo navedeni fond.

To što spominješ cijenu dionice, meni ne znači ništa, niti sam IKADA predviđao cijenu. Dakle NIKADA! I ovo je jedini profil koji imam (nakon KresoM koji je po kazni ukinut). Za razliku od tebe koji si predviđao raznorazne stvari koje su se pokazale netočnima. A cijena…to tržište određuje i kao što je sada 14 tako sutra može biti 5. Ili 20. To ja ne znam, niti ću predviđati. Varteks mi sigurno nije promašena investicija, već vrlo dobro ulaganje u diverzificiranom portfelju koji je od tada napravio oko 60% prinosa (sa dosta doinvestiranja. Bez doinvestiranja, vjerojatno bi portfelj napravio preko 100%). Ako te zanima, a vjerujem da ne, nego samo trolaš (ali ja pišem radi drugih, ne radi tebe), pogledaj što znači diverzificirani portfelj i koja je svrha toga. Svakako mi cilj nije pogoditi svako ulaganje, al eto, kako stvari stoje, dugoročno bi se čak i Varteks mogao isplatiti. No, to će budućnost pokazati, a tržište ocjeniti. No, za razliku od tebe, ja bi drugačije pisao na cijeni od 100 kuna jer to je ona glavna stvar koja određuje sve, cijena.

A fond kojemu je investicijski horizont 4+ godine procjenjuje da je 17.70 kuna dobra cijena. Hm. Kome da vjerujemo. Njima ili marcipanu? Teeeeeeeeeeeeeška odluka. No, idem na rizik pa ću ipak vjerovati fondu! 😉

Budi nam pozdravljen! Ni ne sumnjam da ćemo te ubrzo opet čitati, no biti će to baš slatko! marcipanu, izdrži! 😉

O dionicama i filozofija ulaganja... [url=https://www.youtube.com/channel/UCQaIEzxdRpzdbDkCjWxFthg]Mali Dioničar[/url]

Kolega marcipan je veliki altruista, to iznimno cijenim buduc covjek nema niti ne planira imati Varteks…

Pa se iz razloga postavlja pitanje cemu toliko pisanje i pokusaj da se varteks obezvrijedi!!!????

Pogledao sam dosadasnja ulaganja fonda koji je usao u VARTEKS po 17,7 kn. …

Zarade na ulaganjima su od 44 % do 965 %

Pozdravljam sve varteksovce

NOVAC JE SAMO SREDSTVO POMOĆU KOJEG SE ZADOVOLJAVAJU POTREBE

zašto sada ? Zašto strateški ulagač sada ? Treba Varteksu novac za nešto. Vjerojatno nekretnine nisu prodali jer im novci ne bi trebali. A možda trebaju novce za gradnju ? Nekakav development ?

Status Quo: Roll Over Lay Down

Nekako mi se čini….
Kad britanci uplate 17,70 kuna po dionici na Varteksov račun će sjesti:
37.170.000,00 kuna žive love
To je 8,60 kuna žive love po dionici računajući ukupnu emisiju od 4.320.807 dionica Varteksa
Rezerve društa će iznosiiti:
38.332.309,37 kuna
Iz rezervi će se isplatiti 7,70 kuna po svakoj dionici što iznosi
33.270.213,90 kuna
Britance će na kraju balade dionica koštati 10,00 kuna. Svi gubici će biti podmireni i još će u rezervama društva ostati:
5.062.095,40 kuna
Nakon toga, ako ponište trezorske dionice kojih je
183.653
i britancima Bakić, braća Igrec, braća Koščec i com. prodaju svoje dionice britanci će imati nešto malo preko 75% ukupne emisije dionica Varteksa.
Pa ti vidi….

[b]Jednog dana krenuli smo mi putem kojim nisu mogli svi. Bili smo sigurni u svoj hepiend. U svoj dixie band[/b].





Prijatelji stari gdje ste?
Sad drmaju na nekim drugim temama i dionicama…tipa jdpl…eh…a šta je marcipan govorio?

Tko bi rekao da će VARTEKS pasti gotovo 100 %…. kaj i on ima veze sa AGROKOROM.. 🙂
[/quote]
kao da su menadžeri nosali ovako jeftina odijela, neko si preiprema teren za preuzimanje ili će ovo u stečaj
[/quote]

Biti će zanimljivo vidjeti po koliko će ići dokapitalizacija.
Ako ispod nominale ne može i ako nominalu smanje tako da još smanje kapital za skupljeni dug, to ne može izgleda ispod 16 kn.
Mislim da ispod toga ne može jer, iako je cijena tu kao da je pred stečajem, mislim da takva situacija nije.
Tako da mislim da je dno dokapitalizacije 16 kn, a vrh ne znam, iako kada se pogleda book i ako se počnu monetizirati nekretnine ne bih se čudio ponovnoj dokapitalizaciji po 50kn gdje bi ušao netko strateški, ali taj je iznos trentuno glupo spominjati s obzirom gdje je sada cijena.
Tako da izgleda da ide u stečaj. 🙂

Ne nagovaram nikoga na kupnju ili prodaju VART dionica.
[/quote]
blizu, vrlo blizu, ipak nekih 10-ak % više od vašeg minimuma


zašto sada ? Zašto strateški ulagač sada ? Treba Varteksu novac za nešto. Vjerojatno nekretnine nisu prodali jer im novci ne bi trebali. A možda trebaju novce za gradnju ? Nekakav development ?

Saznat ćemo ubrzo….. kako god ovo je sjajno za nas dioničare….. LP

NOVAC JE SAMO SREDSTVO POMOĆU KOJEG SE ZADOVOLJAVAJU POTREBE

Izgleda netko odlučio izači na malo višim razinama cijene ?

Izgleda fino. Meni se uvijek sviđaju dobri osigurači.

idu Neno i braća po još

New Report

Close