VART (Varteks d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska VART (Varteks d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

A kako ce fond koji je vlasnik dionica manje od 50 % opeljesiti druge male dionicare ?
Znaci, marcipan, po Vama taj fond dolazi ovdje da bi pokrao male dionicare varteksa.
Ako dobro rade firme poput krateksa i druge tekstilne firme zasto ne bi i varteks ?
Varteks je davno odbio suradnju sa zarom.
Dobro je da dolazi taj fond ! Konacno !
Da, pozeljno je deinvestirati silne nekretnine varteksa i zapoceti raditi.

Status Quo: Roll Over Lay Down

Zašto Varteks ne posluje dobro, ja odgovor na to pitanje ne znam…to je pitanje za Kressu i leba…
Nakon silnih dugova oproštenih od strane države i dobivenog kredita da bi sanirali poslovanje..oni još dalje generiraju gubitke…
Očito je potrebna nova injekcija kapitala…da bi mogli nastaviti dalje poslovati i ne bi li se našli u situaciji da nemaju opet za plaće…a država više ne misli opraštat, isto kao ni što banke ne misle davat kredite…
Vjerojatno od ekipe koja je unutra, nitko nema tih novaca da začepi rupu…pa su se morali obratit lešinarskom fondu…koji ima svoje uvjete i koji je uvjetovao kako će se provesti dokapitalizacija…
Nominala je smanjena s 50 na 10 kn…za godinu dana ponovit će postupak….samo će im onda još manje sredstva trebati…pa će povećati opet svoj udio…a onda pitajte Kressu kako to radi Filipović i ekipa iz Čabra…pa će vam biti jasnije kako će mali dioničari biti opelješeni…

Znaci po vama ce oni varteks dokapiralizirati i razrjedjivati male dionicare dok ne dodju u poziciju da ih istisnu i tako dodju do nekretnina. Dosli su zaraditi na racun iatiskivanja malih dionicara. Nenada Bakica, Košeca i ostalih malih dionicara kao lebowskog i kresse m…ili je nesto drugo u igri ? Meni je taj scenarij manje vjerojatan.

Status Quo: Roll Over Lay Down

Pa ti se marcipan nadaj da ce doc na kunu dionica da mi pogubimo koliko si i ti pogubio na Varteksu! 😉 Ako ce te manje bolit…barem imas nadu… 😉

O dionicama i filozofija ulaganja... [url=https://www.youtube.com/channel/UCQaIEzxdRpzdbDkCjWxFthg]Mali Dioničar[/url]

Nisu došli pokrasti male dioničare…došli su zaradit…a male dioničare nitko ništa ne pita…kao i uvijek…dioničari i radnici nastradaju…Bakić, Košćec i ostali su male bebe za ovu ekipu…oni to jedu za doručak…
Neće im trebati još puno da razvodne…eto…u prvom dokapu su nadomak 50%…a nominalu su oborili na 10 kn…

Pa Bakic, Koscec i ekipa su ih i doveli. Fond je ispod 50%. Dokap je po nominali od 10 kuna ali pravih novaca je 17,7 po dionici ! Koliko je ono bila dionica burzi ? 12 kuna. Ugustili su nas, a ne razrijedili. Dakle, daju prave, ne virtualne novce, 17,7 kn po dionici za manje od 50 % vlasnistva. Kako ce oni dalje razrijedjivati ? Neka nas slijedeci puta razrijede sa dokapom od 50 kuna 🙂

Status Quo: Roll Over Lay Down


Pa Bakic, Koscec i ekipa su ih i doveli. Fond je ispod 50%. Dokap je po nominali od 10 kuna ali pravih novaca je 17,7 po dionici ! Koliko je ono bila dionica burzi ? 12 kuna. Ugustili su nas, a ne razrijedili. Dakle, daju prave, ne virtualne novce, 17,7 kn po dionici za manje od 50 % vlasnistva. Kako ce oni dalje razrijedjivati ? Neka nas slijedeci puta razrijede sa dokapom od 50 kuna 🙂

Apsolutno se slazem renc….
Sto god tko pisao fond ima sam jedan cilj, kapitalizirat ulozeno i visestruko zaraditi…. Vec videno xxl puta tko prati ove fondove…

Ja znam da bi kolega marcipan jos htio kupovati ispod cijene dokaptalizacije al mislim da je ostalo svega parsto dionica : ako nalozi ne budu povuceni u ponedjeljak….

NOVAC JE SAMO SREDSTVO POMOĆU KOJEG SE ZADOVOLJAVAJU POTREBE


Pa ti se marcipan nadaj da ce doc na kunu dionica da mi pogubimo koliko si i ti pogubio na Varteksu! 😉 Ako ce te manje bolit…barem imas nadu… 😉

ma Kresso…ne želim ja da vi pogubite…ali ne slušate…pa ćete na kraju izgubiti…ali to je put kojeg ste sami odabrali…
ja nisam na Varteksu izgubio ništa…niti ću izgubiti…budući da nemam niti sam imao dionica…ali onda se vraćamo na onu standardnu prepisku…šta se javljam, koji su mi motivi i tako to…tko ima većega…jel?

Dakle ako su dosli zasigurno imaju razloga. Pa ne daju 18 kuna za 2 miliona dionica bez razloga. Ili imaju nekakav posao koji je izgledan ili imaju nekakve revalorizacijske vrijednosti imovine koje znatno nadmasuju sadasnje procjene koje su osnova booka.

Status Quo: Roll Over Lay Down


Pa Bakic, Koscec i ekipa su ih i doveli. Fond je ispod 50%. Dokap je po nominali od 10 kuna ali pravih novaca je 17,7 po dionici ! Koliko je ono bila dionica burzi ? 12 kuna. Ugustili su nas, a ne razrijedili. Dakle, daju prave, ne virtualne novce, 17,7 kn po dionici za manje od 50 % vlasnistva. Kako ce oni dalje razrijedjivati ? Neka nas slijedeci puta razrijede sa dokapom od 50 kuna 🙂

Kažem ti ja Renči…to što će ovi ulupati unutra je 37 milijuna…kako ti kažeš stvarnih…to Košćec i ekipa sprže u roku godine dana…a i nekretnine su stvarne….
Kako su vas ugustili? ako izdaju novih 2 100 000 dionica? pa nisu poništavali dionice, nego izdaju nove…bloger više neće biti broj 1…a niti će imati 17%…sad će biti ispod 9%…
nemaju ni bloger ni Košćeci više para da pokrpaju…a banke ne daju više…zato su doveli fond…ne zato da bi malim dioničarima bilo bolje, fond će prvenstveno gledati da on zaradi, a to najčešće ne znači da je to i u intersu malih dioničara…bez injekcije moglo bi se lako dogodit ključ u bravu…ovo im je očito bila zadnja opcija…
a vi gledajte kako će se stvari dalje odigravati…i kako će na kraju završiti…


Dakle ako su dosli zasigurno imaju razloga. Pa ne daju 18 kuna za 2 miliona dionica bez razloga. Ili imaju nekakav posao koji je izgledan ili imaju nekakve revalorizacijske vrijednosti imovine koje znatno nadmasuju sadasnje procjene koje su osnova booka.

imaju 360 milijuna razloga koji leže u materijalnoj imovini Varteksa…
a kažem vam…nitko nije ovdje došao da bude fer prema malim dioničarima ili radnicima….svi gledaju da što jeftinije prođu i da što više zarade…tako da očekujte ovdje prljavu igru…

Ako imaju oni 360 milijuna razloga, mi ih imamo isto toliko +40 milijuna novih koji ubrzo stizu. Upravo od njih. 😉

O dionicama i filozofija ulaganja... [url=https://www.youtube.com/channel/UCQaIEzxdRpzdbDkCjWxFthg]Mali Dioničar[/url]

New Report

Close