VART (Varteks d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska VART (Varteks d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Koliko će vremena kupiti s ovim prvotnim smanjenjem temeljnog kapitala, odnosno povećanje?
Nominala se smanjuje sa 50 na 10 kn…
Lešinarski fond koji se spominje…dolazi isključivo zbog nekretnina…i pitanje je ustvari, hoće li im biti u interesu da ovi opstanu ili čim prije propadnu, pa da se oni namire s nekretninama…

dakle, uzet će 2 100 000 dionica po 17.7 kn…to ih košta 37 mil kn…
a na kraju će se dočepati nečga što vrijedi 360 mil kn…ako je vjerovati knjigama…ništa drugo tu ekipu ne interesira…nikakav šiveraj i spašavanje core businessa, radnih mjesta ili stvaranje dodatne vrijednosti za dioničare…nemojte biti naivni…

"We focus on the rescue, stabilisation and growth of mid-size companies across Europe. Operationally lifting EBITDA and creating profits takes time. When investing in a business, our single goal is the creation of long term shareholder value. In order to create significant value, the investment horizon will typically be 4+ years."

Jel treba ovo prevest ako ne razumi neko:
our single goal is the creation of long term shareholder value
?

Al, ne. Njih zanimaju nekretnine u varaždinu… O majko mila…

Nemojmo biti naivni. Vjerujemo marcipanu koji je toliko vrijednosti stvorio u ovoj državi i zadužio je više od bilo koga… Što ima veze kaže fond koji stvara novu vrijednost svojim ulagačima…. Majko moja mila draga…

O dionicama i filozofija ulaganja... [url=https://www.youtube.com/channel/UCQaIEzxdRpzdbDkCjWxFthg]Mali Dioničar[/url]



A čemu dokap, imaju neki veliki posao u planu pa će privući investitore ili tek tako da im se da nešto keša, ne znaju ljudi kuda s novcem? Oni sami ne znaju kako izvući novac iz zemljišta u VŽ i preseliti u Novi Marof?

Možda prvenstveno da dođe novi vlasnik? To bi bilo idealno i to bi bilo toliko dobro čak i da ide dokap "po kunu" (ne mislim doslovno po kunu, već više "neovisno o cijeni")!
[/quote]
Bas kako sam reko da bi bilo idealno!

O dionicama i filozofija ulaganja... [url=https://www.youtube.com/channel/UCQaIEzxdRpzdbDkCjWxFthg]Mali Dioničar[/url]

Moze mi netko reci je li bilo trgovanja danas ovom dionicom ili je ovo od neki dan cena?
Agram ne radi!?
Kako to da cena nije odreagovala ako dokap ide po 17,70??

[color=blue][u][b]" pessimus dux Croatorum "[/b][/u][/color]


Moze mi netko reci je li bilo trgovanja danas ovom dionicom ili je ovo od neki dan cena?
Agram ne radi!?
Kako to da cena nije odreagovala ako dokap ide po 17,70??


Nije bilo trgovanja ovom dionicom danas. Obavijest je dosla nakon prestanka trgovanja buduci da je danas trgovanje bilo od 12 do 14 zbog prelaska burze na novu platformu. Agram je radio uz neke male probleme na pocetku. Ustimavaju se na novu platformu.

O dionicama i filozofija ulaganja... [url=https://www.youtube.com/channel/UCQaIEzxdRpzdbDkCjWxFthg]Mali Dioničar[/url]

Veliko hvala Kresso!!!

[color=blue][u][b]" pessimus dux Croatorum "[/b][/u][/color]

Kolega marcipan cesto pretjera, ali nije neracionalan. Preko poznanika znam covjeka koji je radio s njima i ovi znaju sto rade i sigurno nisu tu jer su “dobrotvori”. Ja sam ovdje medu najvecim gubitnicima buduci da sam kupio negdje krajem 2014 na preko 25 kuna pri cekanju iranskog ugovora. Ukratko mlad, gl*up, nadao se brzom izlazu i postao dugorocni. Nakon VART mi se nije vise dogodila takva greska tako da pripisujem tu investiciju ucenju. Radi mi se o niti 2 % portfelja tako da mi ne igra veliku ulogu, ali svejedno raduje buduci da ovi mladici ne ulazu za kikiriki povrat. Zvuci mozda asocijano, ali me nije previse briga kako ce izvuc profit ovako je VART ionako bio osuden na propast (budimo realni). Po meni odlicna situacija za trenutacne dionicare.

Nemojte zaboraviti na najvećeg dioničara … on sigurno neće dozvoliti da mu investicija propadne
Ovdje treba imati samo strpljenja jer će nagrada biti obilna

Barona za moderatora a šefa za direktora ... moji postovi nisu nagovor na kupnju ili prodaju vrijednosnica

Mi koji smo vjerovali u Varteks i kupovali po nevjerovatnih 11-12-13 kn prije mjesec dva cini se doslo je vrijeme za nagradu
Pozdravljam kolegu, prepoznat ce se – koji nas je uvjeravao u dokapitalizaciju po 10 kn.
Zahvaljujuci njegovim uvjerljivim komentarima mogli smo kupiti dionice varteksa po ovim malim cijenama….

NOVAC JE SAMO SREDSTVO POMOĆU KOJEG SE ZADOVOLJAVAJU POTREBE


Kolega marcipan cesto pretjera, ali nije neracionalan.

Kolega marcipan lupa. Kad je onomad Varteks dobio spasonosni kredit; a taj podatak bio je vidljiv u zemljišnim knjigama, marcipan je odlučio ignorirati realnost. VART je par dana kasnije, kada je javno objavljena informacija o kreditu, skočio 50 do 100%, ne sjećam se više.

U konačnici, marcipan je u pravu kao što je u pravu svaki čovjek koji kaže da će padati kiša. No, meteorolozi znaju i kad će padat, ne samo da će padat. Razlika između prve i druge informacija je u tome što je prva informacija bezvrijedna.

Marcipan govori još od kad da ovo ne ide na 30 kn, nego natrag prema 10…od kad vam govorim da čuvate novčeke?
Gdje su poslovi? Gdje su pozitivni kvartali? Nema ih…kao ni diokidine…ili piše pod nekim drugim profilom…
Marcipan zna…istina…ne zna možda točno kada će, ali zna da će vas ovdje taj fond opelješit…i da će biti tko zadnji magare…
Ovo što će dokapitalizirat, Košćec će spalit u roku godine dana…i sad zapamti što ti je marcipan reko….a onda se javi i reci…tako je govorio marcipan da će biti…
Bilo je onih koji su govorili nikad ga neće biti više po 20, 17, 15….eto…bilo je po 12…pa? nitko se nije javio i rekao…marcipan je tako rekao…nego vrtite i dalje istu ploču…budite realni…od kad očekujete pozitivno poslovanje? Kad je prošla psn? Kad je dobiven kredit? A zaokreta u poslovanju niotkuda…
Vidjet ćeš leb…dugoročno ovo je promašena investicija…kao što već neki koji su godinama ovdje zarobljeni jako dobro znaju…

New Report

Close