VART (Varteks d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska VART (Varteks d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


Interes je jednostavan. Informacije, koje se dobiju od ljudi koji nemaju interesa, ali imaju saznanja, podijeliti sa ljudima u forumskoj zajednici. Nije lose monetizirati nekretnine. Ali zasto odbijati poslove poput ovoga sa Inditexom tj zarom ? Sto je lose u tom poslu ?
Sto ima lose u revitalizaciji firme? Kakvi su interesi onih koji su to, navodno, odbili ?

Po kojoj cijeni bi radili? Nije to baš tako jednostavan odgovor, zašto su odbili, ako ne znaš sve. Možda se vrate s poboljšanom ponudom. Možda im to nije bilo dovoljno profitabilno. Ne znamo bez pojedinosti. Al, eto, hvala na podjeli informacija koje kruže okolo. Uvik je sve dobro znati.

O dionicama i filozofija ulaganja... [url=https://www.youtube.com/channel/UCQaIEzxdRpzdbDkCjWxFthg]Mali Dioničar[/url]

Znam da je nudjeni posao bio velik. Ujedno firme u okolici kao kratex ili kotka odlicno zive i odlicno zaradjuju.A imaju losije i znacajno manje poslove od ovih koji se nude vartexu. Vartex ima samo Potemkinova sela o navodnim revijama i Di Capriju i slicno. Odbili su posao koji bi ih iz gubitaka prebacio u dobit. Receno mi je da je ovoj upravi jedini
cilj napraviti tranziciju nekretnina. Posao i radnici ih ne zanimaju.Uprava ne zeli pozitivno poslovanje Vartexa.

Status Quo: Roll Over Lay Down

Hvala renči na informacijama. Ako je stvarno posao bio profitabilan onda je to ludo. Mene osobno uopće ne zanimaju vrijednosti nekretnina niti zemljišta, bitno mi je poslovanje. Ali vjerojatno se sjećate da je slična priča bila i s rizom kada su predstavnici radnika na televiziji bili govorili da se Bakić i ekipa žele domoći samo nekretnina. Nebi me začudilo da opet nije neka slična fora.

KressoM usporedba Varteksa i ZARE je kao usporedba RIZ i Apple 🙂 . Zara tj Inditex NECE doci Varteksu i dati bolju ponudu. Nego ce zaposliti slovence ili nekoga iz SEE.
Hrvatska je mala. Savjetujem da se raspitate o svojoj imovini. Raspitajte se u Hrv udruzi poslodavaca o Varteksovom odbijanju poslova.

Status Quo: Roll Over Lay Down


KressoM usporedba Varteksa i ZARE je kao usporedba RIZ i Apple 🙂 . Zara tj Inditex NECE doci Varteksu i dati bolju ponudu. Nego ce zaposliti slovence ili nekoga iz SEE.
Hrvatska je mala. Savjetujem da se raspitate o svojoj imovini. Raspitajte se u Hrv udruzi poslodavaca o Varteksovom odbijanju poslova.

Kazem samo da se ne znaju sve pojedinosti. Kazem, hvaka sto si iznila informacije koje kruze! Da se imam di, raspitao bi se.

Lijepo nek odvoje Varteks u dvije firme, tekstilnu i nekretninsku. Nek tekstilnu daju strateskom partneru, a nek nekrektninsku monetiziraju i svima dobro… Al, to su “nasa posla” , pa me zbilja ne bi cudilo da se ubija krava radi jednog snicela…

O dionicama i filozofija ulaganja... [url=https://www.youtube.com/channel/UCQaIEzxdRpzdbDkCjWxFthg]Mali Dioničar[/url]

Inditex je promijenio nacin rada i prvo izbacujr manje serije proizvoda koje postavlja u trgovine i na taj nacin po interesu kupaca razabire sto ce ici u masovniju proizvodnju. Zato radi manje serije proizvoda koji se trebaju brzo i kvalittno.proizveati. te manje se rije proizvidi na licu mjesta ” in situ ” za cijele regije.to se ne moze u kini. Ako ce proizviditi u kini to ce biti velike serije prethodno na in situ izabranih proizvida. Mislili su to dati vartexu za regiju. Navodno ih vartex odbio ! Ali i te manje serije su dovoljno velike pogotovo za vartex koji propada i nema posla. Ima tko hoce. .

Status Quo: Roll Over Lay Down

@renči
Zara nije uspostavila kontakt sa Varteksom.I to sigurno.
Pitao sam te, koji ti je motiv?Jos mi nisi odgovorio?!

Dragi diokidina info iz hrv udruge poslodavaca i to tekstilno tehnoloskog ogranka je da ne samo da je uspostavila kontakt nego si ih odbili. E pa sad koji je njihov motiv ?

Status Quo: Roll Over Lay Down

Mislim da bi se svi dionicari i mali i veci trebali zainteresirati da li je to istina ? Ako je zasto je to tako ? Ima i dionicara aktivista koji mozda to ne znaju. Ako nsta treba doci i na skupstinu i pitati da li je to istina. Ovdje se ceka raspridaja imovine tko zna po kojim.cijenama i ako je ovo istina pitam se sto mali dionucari imaju za ocekivati ? Opet stecaj ? Imaginarne ugovore sa irackom vojskom ? Da varteks postane nova zara ? Sto ? Ako je to ustina sto se cuje po HUP to je jako lose. Treba ici na skupstinu.

Status Quo: Roll Over Lay Down

@renči

pa to je nešto što ja odavno tupim ovdje…da postoji interesna skupina koja Varteks želi svesti na prosjački štap…sve kako bi kapitulirao…i da se te nekretnine riješe…
ali to ovdje prenositi je postalo uzaludno…jer i sami mali dioničari, na čelu s jednim većim malim dioničarem, ulažu i kupuju dionice Varektsa upravo na krilima tih špekulacija…eto, diokidina prvi…koji se u svojim postovima poziva na imovinu…na zemljišta i nekretnine…nažalost, to je realnost….malo koga je ovdje brige za varteks…dioničare prve….jer oni gledaju kako bi omastili svoj brk….i ne bi se ništa bunili da im sutra netko dadne 30 kn za dionicu i da se varteks ugasi….
meni samo nije jasno…da su toliki dugovi oprošteni i da se toliko novog kapitala ubrizgalo unutra…a sve da bi se firma restrukturirala….a ništa se s time nije postiglo…firma i dalje posluje s gubitcima…i jedva krpa kraj s krajem….
Košćeci su se natrpali s dionicama…da polako ali sigurno ovo odvedu tamo gdje žele…a onda…da pokupe vrhnje….

Obzirom da se sada svi cudom.cude u hrv udruzi poslodavaca postalo je svima jasno da je interes uprave samo prodaja imovine. Hoce to oni dijeliti sa malim dionicarima ? Tesko. Za posao i tvornicu su totalno nezainteresirani. Oni ne zele revitalizurati varteks a imali su jako dobru priliku. Ali tada bi rasla.cijena dionkce, a ovako ce se jeftino
rasprodati nekretnine a varteks poslati u stecaj. Pa se jeftino domoci tvornice i ostaviti 100 radnika a i tada ce se domoci nekakvih lohn poslica.krateks i kotka odlicno zive od toga.ali to su male firmice u usporedbi s varteksom. Za jednu obitelj dosta. Onaj aktivist ili ne zna za ovo sa inditexom tj uprava mu nije rekla ili je i on u igri. Ako je istina sto se prica i cemu se cude po hrv udruzi pislodavaca.

Status Quo: Roll Over Lay Down

Kako mali dionicari misle zaraditi na ovoj dionici ? Misle da ce nesto dobiti od kosceca ?

Status Quo: Roll Over Lay Down

New Report

Close