VART (Varteks d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska VART (Varteks d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Poslovanje je loše, tu nema dvojbe.

Ali, ono zbog čega je većina špekulanata ovdje nalazi se na predzadnjoj stranici konsolidiranog revidiranog izvješća. Parcelacija matične lokacije i efikasnije upravljanje nekretninama – dakle, kreće prodaja, pregovori s kupcima su u tijeku.

Da lebowski, ali postoji nesto sto se u računovodstvu zove “going concern” (ne znam na hrvatskom), sto znaci da lova od prodaje te imovine ostaje u kompaniji, i onda se ta lova opet potroši u poslovanju. Kao npr. petrokemija. Daš joj bilo koliko i ona to spali na brzinu. Nista nije bitno osim osnovnog poslovanja. Nikakvi p/b-ovi i ostale stvari koje mislis da te mogu izvuci ako ti poslovanje šteka. A siguran sam da tu lovu od prodaje ne misle dati kao dividendu

Zato bi bila racionalna podjela drustva na Varteks nekretnine i na Varteks d.d. pa tko vjeruje u ovaj biznis neka dokapitalizira Vartels d.d. sa svojom lovom.
Druga opcija je da se ta lova jednostavno isplati kroz dividendu, medutim tu ovisis o odluci Uprave…

Izneseni tekstovi nisu nagovor na prodaju ili kupnju dionica

Dobra ideja. Samo naši biznismeni se kuze u poslovanje kao; bolje da ne kazem sta

Ja mislio izvjesce za 1Q kad ono godisnje ;D Top firma – asset play

Predzadnja stranica: “U tijeku su pregovori sa potencijalnim poslovnim partnerima na vise inozemnih trzista”.

So?
Pregovori su trajali i sa Iranom ili kim vec trecim, rezultati su ti koji se traze…kad ce Q1 izvjestaj?

Izneseni tekstovi nisu nagovor na prodaju ili kupnju dionica

http://evarazdin.hr/gospodarstvo/radnici-varteksa-od-ujutro-u-strajku-ponovno-nisu-dobili-placu-357169/

nije ovdje samo stvar u ovom clanku dali radnici strajkaju ili ne , financijsko izvjesce za prvi kvartal jos uvijek nismo vidjeli a pitanje je i kad cemo, uglavnom kasni i to nije dobro, ne znam sta radi drzava i zasto se odgovorni nisu vec kaznili , dali direktore ili poduzece varteks dd ….

kao kaj sam napisao jednom, zar bi se svi trebali ugledat na varteks i objavljivat izvjesca sa nekoliko mjeseci zakasnjenja,,,

svi bi mi htjeli imat standard kao oni u njemackoj, svedskoj a u glavi je vecina kao da samo u ugandi ili burundiju..

posjedujem neku malu kolicinu dionica vart, nekih 1 posto portfelja ili cak manje, zanemarivo, tek toliko da imam pratit .

Očito vruće vrijeme smanjuje koncentraciju i strpljenje pa moderator onako zdravo seljački udri sve po spisku i “delete”…

Netko upravo progutao pola mj prometa. A ovi nemaju za platiti revizora. Tu se nešto muti…

..stoga sam danas ponosan čovjek jer sve što sam izgradio danas sam svojim potpisom predao hrvatskoj državi...

može li mi samo netko napisati da ukoliko ovaj ide vraćati ovih 5000 prodanih do kuda mora skidati? Hvala

..stoga sam danas ponosan čovjek jer sve što sam izgradio danas sam svojim potpisom predao hrvatskoj državi...

New Report

Close