VART (Varteks d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska VART (Varteks d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Čekaj prvo da ovi uopće izbace izvjesce, kamoli dobit. Nekako mi se cini da ce sad i dobit prije doci nego izvjesce izaci. Ovo se moze samo kod nas dogoditi. Iskreno, nemam nista protiv dionice niti firme, ali ovo je sramota

Istina…a najgore je sto na ovakvoj burzi, gdje firma ne mora uopce izdati izvjesce, ti moras platit 12% poreza na kapitalnu dobit 🙂
To ima samo kod nas

@diokidina

ma samo ti kume zaradi. to mene ne mori. ali ovakva neozbiljnost? žalosno. znam da ne trgujete vani, ali evo valeant je imao problema s računovodstvom i nije izdao izvjesca jer ih mora prepravljati itd itd. Uglavnom, ako ne bi izdao izvjesce 2,5 mj mislim (nisam sad zbrajao) od proteka kvartala cijela kompanija ide znaš gdje? BANKROT. I uz to neobjavljivanje, za koji su i imali neki razlog (pravi, krivi nema veze) svaki dan su objaviljivali objave kako stvari stoje i šta se radi. I onda mi pricamo o korporacijskoj kulturi? Mozda je vama neka sitna dobit bitna. Ili veća dobit, nebitno, ali dugorocno, kompanije koje ovako tretiraju investitore, završe tamo gdje im je i mjesto -povijesti. Evo bas isao provjeriti; oni niti jednom nisu dali objavu zasto kasne hahaha. Moguce valjda samo u lijepoj našoj.

Neznam sto tebe muci.Vidi na ZSE koliko kvalitetnih firmi je podosta kasnilo sa izvjescem(LRH,Saponia,Maraska,LPLH,…).
Revizorska kuca je oduzila sa radom..A mozda ne slucajno?!

Da, ”malo” su si uzeli vremena. Al ajde, kad vec cekamo toliko dugo, mozemo jos malo ako je ovaj info o revizorima tocan. Nadam se da ce se sljedeci put kad dodem na forum pisati: drugi kvartal za redom vart u plusu i da ce se javljati dusebriznici da od varta nista nece biti 🙂

@diokidina

Ja kazem da b bilo kulturno i, ne znam, valjda ocito samo meni, normalno, da objasne koji je razlog. Pa vi ljudi ulazete svoj novac. Niste to na stablu, kao politicari, zaradili. O kojem kašnjenju ti pricas? Pa prvi je izvjestaj izdao LRH (već 19.4). Jedino je kasnila od ovih gornjih saponija i to 3 dana (izdali 3.5, a trebali do 30.4). I najbolji su mi tipovi tipa neo17 i “dušebriznici” gdje ja kazem iz kvartala u kvartal npr 10 godina da nista od kompanije i onda oni nakon 40 kvartala izbace napokon plus kažu: “Vidis nisi bio u pravu, a mi smo vjerovali”.

25.05.LRH
08.06.Saponia
10.06.Maraska
13.06. LPLH

Ovi ocito zele biti najgori

A ti govoriš o revidiranom godišnjem. Ja govorim o 1Q.

Zato se revizorima oduzilo,jer su radili jedno i drugo.iz varteksa su izasli krajem proslog tjedna.ocekujem uskoro objavu.



@diokidina

Ja kazem da b bilo kulturno i, ne znam, valjda ocito samo meni, normalno, da objasne koji je razlog. Pa vi ljudi ulazete svoj novac. Niste to na stablu, kao politicari, zaradili. O kojem kašnjenju ti pricas? Pa prvi je izvjestaj izdao LRH (već 19.4). Jedino je kasnila od ovih gornjih saponija i to 3 dana (izdali 3.5, a trebali do 30.4). I najbolji su mi tipovi tipa neo17 i "dušebriznici" gdje ja kazem iz kvartala u kvartal npr 10 godina da nista od kompanije i onda oni nakon 40 kvartala izbace napokon plus kažu: "Vidis nisi bio u pravu, a mi smo vjerovali".

Bitno da sam ti najbolji. Ja sam ovdje godinu dana i govorim samo godinu dana da će vart biti u redu. I jednog dana ću ti vrlo vjerojatno moći reći da nisi bio u pravu. Ali opet ne kužim kakva ti je to zabava da stalno 10 godina pišeš da firma ne valja. Valjda te veseli uvjeravati druge da nešto ne valja (ako je tako onda je žalosno).
Meni je ovaj rizik prihvatljiv na firmi koja je na P/B 0,14 (i da, ne gledam samo jedan pokazatelj, ali ovaj lijepo izgleda)

Varteks izvisio, Davor Šuker i HNS nogometaše odjenuli u njemačko ruho

Velike štete. Ovih godina su imali velike koristi od njih. Ja ih zovem muktaši. ha,ha,ha,…

New Report

Close