VART (Varteks d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska VART (Varteks d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Opa pozitivan kvartal.. jel to nama VART polagano izlazi iz ormara? 🙂

Kad sam procitao rijeci od kresa POZITIVAN KVARTAL nisam mogao vjerovati pa sam vise puta otvarao izvjesce i provjeravao. Iako mi treba lijep rast da dodem na nulicu snjim, prvi korak je napravljen 🙂

Ovo smo čekali. Preokret poslovanja.

O dionicama i filozofija ulaganja... [url=https://www.youtube.com/channel/UCQaIEzxdRpzdbDkCjWxFthg]Mali Dioničar[/url]

Odlično, prema planu i programu…država je također skoro pa izašla iz dionice što je olagodna okolnost a cijena dionice je u međuvremenu prepolovljena. Potencijal dionice sada dobiva novu dimenziju te uz konstantne pozitivne kvartale očekujem do kraja godine i nominalnu vrijednost kompanije na burzi.

@amerikanec,
kakva ti je to nominalna vrijednost kompanije?

Greška…mislio sam na nominalnu vrijednost dionice.


To se zove pohlepa…biti 125% u plusu i ne prodat…a sada u minusu…i treba čekat i vidjet hoće li tvrtka preživit…
čeka se čeka, a nikako dočeka pozitivan kvartal…država poklonila braniteljima, samo da nema više posla s ovom stečajušom…
to što nema države više unutra, dioničari pozdravljaju…ali zaboravljaju da neće imati više tko izmolit silne kredite koji su održavali varteks na životu…i 1800 radnika na grbači…
budući da nikakve objave oko potpisivanja novog ugovora nije bilo…izvještaj će opet podbaciti….
diokidina? jeste li i vi u minusu? dosta ste dokupljivali na razinama od 16-20 kn…mora da ste povisili prosjek…ili ste ga snižavali?!
a gdje nam je doktor? on reče da ga neće biti više po 20…pa po 15…a eto…sutra će ga biti i niže od 13….

Bravo ” majstore ” !

Ma bolje se s takvim likovima ni ne zamarati, samo ignore…. Taj bi isto pisao i da je VART na kunu i da je na 100 kuna. To je jedini problem. A njegov osobni problem je ako ga muči to što “stečajuša” posluje pozitivno i s ovakih samo 6 kvartala (što je 1ipo godina) zaradi cijelu svoju tržišnu kapitalizaciju. I to čiste dobiti. Očito da radnici kojima se eto isplaćuje plaća nešto i rade! No, psi laju, karavane prolaze…

Samo neka Varteks radi i zarađuje, to je najbitnije. A kuda će cijena…. To ne znamo. Što se mene tiće, može i na 8 kuna, samo nek Varteks posluje pozitivno!

A ne prodati na 30 kuna nije pohlepa, nego znati koji su ti ciljevi. A da razmišljam kao većina trejdera ne bi ni dočekao 30 kuna nego bi prodao već na 18-ak, a onda na 30 opet kupio. I onda gadno izgubio. No, takvi likovi to nikada neće shvatiti… Zato, kako kažem…najbolje na “ignore”, pa nek laju i pljucaju zavist koliko god hoće, al nisam vidio da je išta taj lik pametno napisao jer isto piše od prije predstečajne nagodbe. Očito da mu se Varteks zamjerio, a to se liječi na nekim drugim mjestima…

O dionicama i filozofija ulaganja... [url=https://www.youtube.com/channel/UCQaIEzxdRpzdbDkCjWxFthg]Mali Dioničar[/url]


stečajuša posluje pozitivno i s ovakih samo 6 kvartala (što je 1ipo godina) zaradi cijelu svoju tržišnu kapitalizaciju. I to čiste dobiti.

Sretno im s tim, pogotovo s obzirom na to da im je ovo napokon neki pozitivni kvartal nakon jednog kvartala u 2010. i prije toga 2008.
Ovo im je prvi put nakon 2007. da su završili godinu s pozitivnom EBITDA, a koliko vidim za pozitivan kvartal mogu najviše zahvaliti ostalim poslovnim prihodima koji su neuobičajeno veliki(nisu to prihodi od prodaje). Prema tome, ako odrade isti posao idućih šest kvartala, pretpostavljam da možemo očekivati još jednu negativnu godinu.

Izneseni tekstovi nisu nagovor na prodaju ili kupnju dionica

Što su ostali prihodi, koji su povećani za 8 milijuna kn pa zbog toga pozitivan kvartal?


Bože, kako je neobično vidjeti tu rubriku bez minusa. Ako nisam pet puta vraćao pogled. I vidim da nema minusa, ali nešto mi ne može propustiti tu informaciju do mozga. 😀

Što je u stavci ” ostali prihodi ” 11 milijuna kuna u zadnjem kvartalu, bez toga bi bio gubitak?

lp

[b]MOŽE LI BOLJE ?![/b]

Poanta je da ljudi i dalje nemaju povjerenja u preokret poslovanja pa je za sada dionica nagradjena sa samo 10% rasta.
Kod nas je generalno problem da se u nista ne vjeruje

New Report

Close