VART (Varteks d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska VART (Varteks d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

@danny

tu ti na ovoj temi takvi optimisti…da ti ne preostaje ništa drugo nego da im se diviš…
firma krpa jedva kraj s krajem…reže troškove iz kvartala u kvartal…ali bez obzira na to ne mogu izbaciti pozitivan kvartal…nema veze…ekipa se zadovoljava time…iz kvartala u kvartal se vesele kako to varteks smanjuje gubitak…jer može biti da će idući kvartal biti pozitivan….
isto se tako vesele kada cijena dionice pada…jer onda oni jeftino kupuju…
to je ekipa koja ima nepresušiv izvor financija…i stalno kupuju…nikada nisu na prodaji…jer na ovim razinama varteks je bagatela…
odavno sam rekao, trebala bi se ta ekipa skupit, pa preuzet varteks, sanirat dugove…bilo bi i poslovanje onda pozitivno…


odavno sam rekao, trebala bi se ta ekipa skupit, pa preuzet varteks, sanirat dugove…bilo bi i poslovanje onda pozitivno…

Zašto bi poslovanje bilo pozitivno kada bi se sanirali dugovi? Firma ima operativni gubitak, dugovi nemaju veze s time.

Marcipan, od srca vam se zahvaljujemo na pravovremenom i velikodušnom izvješćavanju dioničara te vas isto tako pozdravljamo i veselimo se sljedećoj postaji koja je 30kn nakon cetvrtog pozitivnog kvartala.Lijep pozdrav…

Zašto bi poslovanje bilo pozitivno kada bi se sanirali dugovi? Firma ima operativni gubitak, dugovi nemaju veze s time.

kad bi stanovita ekipa s ovog foruma preuzela…onda bi i poslovanje bilo pozitivno…konačno…
firma ima daleko veće probleme od operativnog gubitka…

amerikanec….i ostali koji ste kupovali na 20+ kuna…nemojte zaboravit zahvalit diokidini i ostalima…na izvještavanjima…


Marcipan, od srca vam se zahvaljujemo na pravovremenom i velikodušnom izvješćavanju dioničara te vas isto tako pozdravljamo i veselimo se sljedećoj postaji koja je 30kn nakon cetvrtog pozitivnog kvartala.Lijep pozdrav…

vratite se 5 godina u nazad i čitajte da se pred svaki kvartal, a i nakon minusa piše isto:” od sljedećeg kvartala smo u plusu”. tko bi normalan išao kupovati dionicu tekstilca u hrvatskoj? da tu država nije imala prste i poopraštala šta se oprostiti dalo ovo bi već davno bio bezvrijedan papiric. Držte se i dalje. Druge će dotad već otploviti. P/B je super


da tu država nije imala prste i poopraštala šta se oprostiti dalo

Pa da nije poopraštala sve i to po 50 kuna po dionici, ne bi onda bila ista situacija, naravno…

O dionicama i filozofija ulaganja... [url=https://www.youtube.com/channel/UCQaIEzxdRpzdbDkCjWxFthg]Mali Dioničar[/url]

@kressoM

ma nemam ja nista protiv dionice, pogotovo u nekom dobro diversificiranom portfelju (ne za mene jer ja ne diversificiram previse), ali iskreno smatram da uložiti u tekstilca, već i prije 5 ili 7 godina nije imalo nikakvog smisla. ne moras znati previse o dionicama, nego samom logikom. i ne shvaćam logiku xy-ona kad kaže da ne valja kupovati stan jer je to imovina, a onda kupi dionicu jer ima dosta imovine??? To kao da kažeš da ne treba kupiti zgradu u kojoj bi iznajmljivao stanove, nego treba uložiti u REIT koji ima samo tu zgradu. Koja je razlika??? Ista pašta samo drugo pakovanje.

Sve treba gledati u ovisnosti o cijeni. Nećeš ni gram zlata platiti milijun kuna, a možda nećeš odbiti par vagona govana (đubriva) ako ti neko da za par lipa, zar ne… Sve ovisi o cijeni…

O dionicama i filozofija ulaganja... [url=https://www.youtube.com/channel/UCQaIEzxdRpzdbDkCjWxFthg]Mali Dioničar[/url]

u slučaju varteksa…možete kupiti đubrivo jeftino ili skupo…ali đubrivo je đubrivo…

Ja ne razumjem o cemu vi. “Netko” je odlucio izaci. Napokon je malo jace trgovanje na Varteksu.Cijena je pala 10%. I sto sad?
Ako jos klizne tko sretniji od mene.dokupit cemo.☺
Pogledajte druge dionice koje su iz kvartala u kvartal povecavaju minus,dok Varteks smanjuje. Ja osobno jako vjerujem u Varteks.
U tom kontekstu sa menom se i slozio najveci pojedinacni.

Dobro kolega, ali ne možete reći da se stvari pogoršavaju ….prihodi rastu , a gubitak pada…ako se nastavi tim smjerom dogodit ce se i 0 pa i plus (samo je pitanje vremenskog horizonta)


Moram priznat da se stvarno divim optimistima na ovoj dionici. Ovo vase "slijedeci kvartal ce biti pozitivan" vec podsjeca na onu od Rodneya i Delboya "this time next year we will be millionaires" 🙂

New Report

Close