VART (Varteks d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska VART (Varteks d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

tako je, disbalans svjetske ekonomije u tijeku. Fali financijska nestabilnost Kine i da im porastu kamatnjaci za firme i Građanstvo … eto 3V recesije o kojoj godinama trabunjan i USD = 15 Kn. Moj forecast iz 2008.

Vi ste spojili financijsku nestabilnost Kine s rastom kamata u Kini i onda rastom dolara na 15kn. A Kina drži najveći dio duga SAD-a. I rast kamata i nestabilnost Kine. Nešto nespojivo i nepojmljivo. Ovo je neka nova makroekonomija za koju sad vidim da ste stvarno bili u pravu kad ste rekli da ja to ne bi shvatio.

e sad ste shvatili da neshvaćate sad idemo dalje s objašnjavanjem…
dug šta je dug? to ne postoji dok se servisiraju anuiteti, u biti što dug veći, veći anuitet i kreditoru bolje.Kina će dug SADa potrošit na rješavanje unutarnjih problema.Ukratko USD 15 Kn do 2020, bez devalvacije Kune, bude li Kuna plesla tada 20+ Kn što po meni i je realno, možda 25.

Vidim da ne razumjete neke stvari pa mislim da nema niti smisla o tome raspravljati, jer ste se prilično pobrkali. 1. Kina bi u slučaju slabog rasta (kao i sve zemlje svijeta) smanjile kamatu, a ne je povećale. Jednom se u povjesti dogodilo da se u krizi smanjuje količina novca, umjesto povećava, i to se dogodilo 1929.g u Americi. Svi znamo kako je to završilo. 2. Kina bi počela prodavati dug u dolarima što bi spustilo cijenu dolara, a ne ga povecalo. Možda i do 1,5kn, a ne do 15kn. Tada bi porasli jen, švicarac, kanadski i australski dolar. Ne američki. 3. mi smo valutno vezani za euro, pa u kojem smjeru se on krece prema dolaru se manje više krecemo i mi. Ako mislite da će dolar za 5 godina biti 3 puta jaći od eura onda ste vjerovatno u pravu. Mislim da taj crni labud ne postoji u nikojem mogucem obliku. 4. mi kunu ne mozemo devalvirati, jer smo opet vezani za euro ali i prezaduženi u eurima. 5. vjerovatno ćemo brzo preuzeti euro pa niti nema smisla o tome razbijati glavu. I kakve to ima veze s Varteksom? Bas nikakve

zna san ja da ću Vas isprovocirat i da nije van legla ona “ne bi razumili”… eto javna isprika. Sve 5

[emo_smijeh][emo_smijeh] Ma nikakav problem. Samo te velike makro stvari imaju malo utjecaja na nas pa se niti ne treba zamarati njima

iako ozbiljno mislim kako jak USD je lip vitar u leđa za VART …


ne znam zašto bi ovo netko htio kupiti? zbog slabog eura? jakog dolara?
o čemu vi to pričate?
ovo je zlatna koka za banke…koje financiraju ovo i ovakvo poslovanje Varteksa…koji je rupa bez dna…pa malo pomalo uzimaju nekretnine….
ovo je na aparatima za održavanje života…
zašto bi netko htio kupovati posrnulu tekstilnu kompaniju…koja grca u dugovima…i koja na grbači ima 1800 radnika koji svaki mjesec čekaju plaće…a država da joj se uplati porez i doprinosi….
osim toga s obzirom na Kinu, naša radna snaga je znatno skuplja…pa ne vidim zaista niti jedan razlog zašto bi ovo netko kupio?!

ne pratim baš ovu dionicu ali ovo mi se čini najrealnija ocjena. godišnje izvješće je loše, teksitlna industija općenito loša, jer sve se seli u aziju, dionica tone polako ali sigurno, a svako malo neki neutemeljeni skok, očigledno pokušaj manipulacije. predviđam da će nastaviti tonuti prema 12-13 a čak i onda će biti skokova do 16-17 tako da će spretni i sretni ipak moći zaraditi na naivnima.

to je moje viđenje, možda sam u krivu, nemam dionice Vart.

a ovima što vjeruju u blogera ili u nekakav ogroman posao sa nekom od zemalja pod američkom okupacijom, želim puno sreće.

Danny, jeste li poslali HANFA-i prijave za manipulacije kada su, barem vama, očite? Siguran sam da bi vam dioničari Varteksa bili neizmjerno zahvalni. A da se lohn poslovi još isplate u Europi pokazuje Kotka http://www.poslovni.hr/mobile/domace-kompanije/nijemci-za-odijela-izmeu-kineza-i-turaka-odabrali-zagorce-279770

danny585
Znaci po tebi da cekam na 12-13 i da prodam na 16-17.hvala na informaciji.a ti predpostavljam ako budes kupovao neces biti medu ovim naivnima,vec medu ovim sretnima i spretnima.😄
Nisi ti u krivu sto tako razmisljas.i nemoj imati dionice varteksa.i ja ti zelim puno srece.


danny585
Znaci po tebi da cekam na 12-13 i da prodam na 16-17.hvala na informaciji.a ti predpostavljam ako budes kupovao neces biti medu ovim naivnima,vec medu ovim sretnima i spretnima.😄
Nisi ti u krivu sto tako razmisljas.i nemoj imati dionice varteksa.i ja ti zelim puno srece.


g. diodikina, zašto od mene tražite investicijske savjete, svako ima svoju strategiju. ja ću vjerojatno napraviti tako kako ste opisali, jer sam trader i ne zanima me dugorocno. vi radite kako vam drago


Danny, jeste li poslali HANFA-i prijave za manipulacije kada su, barem vama, očite? Siguran sam da bi vam dioničari Varteksa bili neizmjerno zahvalni. A da se lohn poslovi još isplate u Europi pokazuje Kotka http://www.poslovni.hr/mobile/domace-kompanije/nijemci-za-odijela-izmeu-kineza-i-turaka-odabrali-zagorce-279770

g. snowlep zasto bi iko ikoga prijavljivao, ja uopće ne tvrdim da tu ima iceg ilegalnog. samo kazem da je neobicno da dionica prije izlaska kvartalnog skoci 13% bez razloga. mislim da to neko kupuje u nadi da će pokranuti lavinu prema gore, ili zato da postavi visu cijenu, trenutno oko 19, tako da kad izadje lose kvartalno dionica ne ljosne prenisko.
to je samo moje misljenje i mozda sam u krivu, ali nema tu niceg ilegalnog.

A u clanku koji ste stavili lijepo pise da je u aziji proizvodnja 20-30% jeftinija. Kotka se ocito probija kvalitetom. Nadajmo se da će i Varteksu to poći za rukom

New Report

Close