VART (Varteks d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska VART (Varteks d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.



Kada netko počne govoriti kako je dugoročan investitor i kako ga ne zanima trenutni rast ili pad cijene…onda čitajte između redova da je isti kupovao na znatno višim razinama nego li je dionica danas..

Znatno više razine? koje to? u zadnjih 5 godina je cijena varirala od 8-25kn, a tek nedavno je presla 30kn. osobno znam da je kressom kupovao na znatno nizim razinama od ove sad, tak da ti komentar nije na mjestu.
[/quote]
Hvala, kolega! [emo_palacg] U pravu ste, kupovao sam od 8 do 22 kn, s prosjekom 14,07 te do sada nisam prodao niti jednu dionicu, a krenuo sam s kupnjom u siječnju 2013.

Za ove kolege svaki je komentar suvišan. Ja sam odustao i ignoriram…. Jednostavno s nekima ne možeš raspravljati niti bilo što suvislo reći. Kao što sam objašnjavao ovaj kolega ne razumije uopće vrijednost pojedine dionice i ne razlikuje zašto je npr JMNC na 90.000kn po dionici, a RIVP na 19kn. On bi isto pisao i da je dionica na 100 kuna i da je na 2. To je žalosno i to trebaju razumjeti ljudi koji čitaju forume. Meni je žao ljudi koji će nasjesti na takva pisanja, al što ćeš…. Pokušao sam raspraviti i objašnjavati logički, al ne ide. Ili kao s ovim drugim kolegom koji napiše nešto što nije istina i onda mu odgovoriš i onda ispadne da pametuješ…. A što ćeš…. Ignorirati i gotovo….

O dionicama i filozofija ulaganja... [url=https://www.youtube.com/channel/UCQaIEzxdRpzdbDkCjWxFthg]Mali Dioničar[/url]

VART ima jaki vjetar u leđa a to je jačanje US$. Godinama su tekstilci od Indije,Kine i ostalih imali benefit slabog dolara i jeftine radne snage. Nažalost danas radnik u tekstilnoj induistriji RH je manje plaćen nego prosjećan Kinez, a ujedno s poticajima EU i RH mislin da poslodavci trljaju ruke samo tako jer stvaraju zamjeran profit.

I da, zaboravih – osim slabog EURa šta VART daje konkurentnost -preuzimanje!!!? Jel to na ovoj dionici moguće?

Zašto su imali benefite od slabog dolara?

@kresso i ostali dugoročni i doživotni ulagači na ovoj dionici

naprosto mi je smiješna ta vaša teorija ulaganja na ovakvim dionicama…taj model kojeg vi zagovarate o dugoročnom investiranju je ovdje apsolutno ne isplativ…
dugoročno…ovo prije da će propasti nego preživjeti…
diokidina sam sebi skače u usta kada vadi linkove i stavlja kako je vojna industrija i ne znam tko uprihodi 200 milijuna dolara…a varteks od toga nije dobio niti dolara…
ne znam kako to pomaže varteksu, cijeni njegovih dionica i samim dioničarima….
dugoročnog investitora se igrate ovdje samo ako ste gadno zaglibili unutra…pa ne želite prodavati s gubitkom…
rađe uložite novce u HT ili ERNT…to su dionice za dugoročne investitore….dividenda pomalo kapa…a dugoročno ne mogu propast…i novci su vam uloženi u sigurno…
ovo dugoročna investicija? niti pod razno…
ovdje se jedino može zaradit tako da se pogodi neko eventualno dno i proda na nekom skoku, kao što to zna biti ovdje…gjde “netko” sa 50 tisuća kuna napravi darmar…a onda opet po starom….dakle izletit brže nego uletit…i uzet recimo 10-15%….pa se tako igrat dok traje…
ali dragi moji, vi to ne radite…i zato ste gubitnici u ovoj igri….
ne da mi se sada tražit koliko je puta varteks u proteklih par godina imao ovakav scenarij…od 14 kn do 20…pa natrag na 10….pa na 20 pa na 30…pa opet na 17….
ali ako niste prodali…ponovno kupili…niste zaradili ništa….objesite mačku o rep ta vaša laprdanja o dugoročnom investiranju….da ste bili u HT-u ili ERNT to vrijeme…dobili bi van čiste novce kroz dividendu i imali bi i dalje dionice….a dividendu bi mogli reinvestirat…e tu možemo pričat o dugoročnim investitorima…kako to oni rade…a ne vi ovdje…koji svi imate prosjek 14 kn…i samo kupujete, kupujete…ništa ne prodajete…i tako već 4-5 godina…čekate da ode na 100 kn….
dečki, dajte više naučite…

@marcipan
kako je krenulo varteks bih mogao dostici jadroplov.😄

1.Marcipane čime si ti motiviran ili stimuliran?
2.Jednostavno ne mogu vjerovati da ovoliko ljudi ne zna kad se koristi bih a kad bi pa dolazim do zaključka da ima nickova pet puta više nego stvarnih forumaša.

@stock
ovo je forum…služi za razmjenu različitih mišljenja….
zaposli se u školi pa tamo drži prodike o pravopisu…on me trenutno ovdje ne zanima…ako niste shvatili poantu moga pisanja, onda mi je žao….

i pitanje, ako može odgovor…na čemu se temelji današnji rast od 13%?
da li postoji neko objašnjenje za to?
molim ako ima netko nekakve materijalne činjenice….možda da diokidina nazove gospona Košćeca….

Rast se temelji na tvom pisanju postova.
Pravopis se odnosio na post nakon tvoga, ali kad si se već prepoznao, u školama se pravopis uči da bi ga u životu primjenjivao, pa tako i na forumima.
Pročitaj post nakon tvoga pa ako ti to ne bode oči, uši i mozak zreo si za lobotomiju.

@maripan
varteks ti se sam nudio. vise si ti pratio varteks na burzi,nego mi koji ga posjedujemo.i umjesto da ga kupis,ti kupio jadroplov(po120kn)?!
pogodio si,ali kako kazu sinjnski alkari u nista.[emo_namigusa]

Rast se temelji na nicemu, kao i za 90% dionica. Prvo se reklamira ovdje, kada to ne ide, onda se ista stvar stavlja na blog. Obrazac je uvijek isti.

New Report

Close