VART (Varteks d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska VART (Varteks d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Prije godinu dana sam napisao ove podatke, pa što ne bih opet…

Po godinama(izvor:mojedionice):
2014.
EBITDA -18,91M
EBIT -29,45M
2013.
EBITDA 119,3M (da nije jednokratnog efekta od PSN EBITDA bi bila negativna, vjerojatno cca -50M)
EBIT 87,8M
2012.
EBITDA -36,41M
EBIT -90,35M
2011.
EBITDA -9,96M
EBIT -33,35M
2010.
EBITDA -45,38M
EBIT -69,37M
2009.
EBITDA -25,75M
EBIT -62,99M
2008.
EBITDA -2,10M
EBIT -20,18M
2007.
EBITDA 28,35M
EBIT 11,56M
2006.
EBITDA 23,30M
EBIT -0,27M
2005.
EBITDA -5,77M
EBIT -31,775M
2004.
EBITDA -3,118M
EBIT -53,900M

Dakle, pozitivan rezultat su ostvarili 2006. i 2007. godine(a tko nije [emo_smijeh]), sve ostale godine su negativne.
Prateći ovu temu i članke u medijima, ne znam što se to kvalitativno promijenilo u Varteksu da se u budućnosti može očekivati pozitivan rezultat.
Plan PSN se pokazuje kao wishful thinking (za prolazak PSN su vjerojatno morali biti optimistični s najavama), tako da jedinu vrijednost ovdje vidim u prodaji viška nekretnina/zemljišta i isplate te vrijednosti kroz dividendu.

Izneseni tekstovi nisu nagovor na prodaju ili kupnju dionica

Pa zapravo i jedan i drugi govorite isto. Da nije bilo prodaje imovine u 2013, izvjesce bi bilo u minusu 90 milijuna. Ako se gledaju prihodi i gubitak 2014 je definitivno bila bolja. Prihodi od prodaje su se povecali, a gubitak smanjio. Ako se gleda plan nagodbe, ispada da sve ide prema planu s tom zadrskom od jedne godine. Sad je jedino pitanje dal je izvjesce namjestano da izgleda kako ide sve prema planu ili nije.

Varteks

Ja da imam toliko novaca u dionici bi isto vjerovatno pisao da je izvješće dobro. XY-onu je primjerice isto dobro što VPIK skoro 50% svoje imovine ima u zalihama koje se stalno povećavaju. Ja bi se zapitao. Meni je primjerice puno značajnije što je u 10 godina poslovanja Varteks imao tek dvije godine pozitivan EBITDA. Nezamislivo. Čaša je nekima uvijek pola puna, nekima pola prazna. Kad si subjektivan, odnosno imaš dionicu, čaša ti je uvijek pola puna

@alias
govoris o 10 godina poslovanja Varteksa,a PSN je bila prije godinu i nesto dana,te su ucinci PSN jos uracunati u poslovanju.
ja u odnosu na tebe pisem o dionici koju posjedujem,te nije nikad bio nagovor na kupnju ili prodaju,ali ti pises o dionici koju ne posjedujes.
forum je krcat trejderima kao sto si ti.

temeljno poslovanje varteksa izvor je gubitaka i tu teško da može biti pomaka na bolje. do sada ih je spašavala prodaja imovine, ali i toga je sve manje, tako da je budućnost ove firme pod velikim upitnikom.
može pisati tko šta hoće, ali FI je vrlo loše jer prošle godine imali su čiste startne pozicije nakon uspješne PSN pa su svejedno napravili gadan minus iz redovnog poslovanja! nema ovdje kruha za male ulagače, a veliki će se za sebe uvijek pobrinuti

IGH, THNK, JDPL, ULPL, ATPL, INGR, IPKK, MGMA - najveći baloni na ZSE!!!! čuvajte svoje pare!!!!

uprava Varteksa je u svom planu PSN nagovjestila oporavak tvrtke u 2015g. sto je tu nejasno?
tvrtka ce se dignuti na noge i poslovati u tekucoj godini u plusu,te nece trebati prodavati nekretnine,koje imaju i tek kakvu vrijednost.iracani su na cekanju,dok se ne rascisti situacija u njihovoj drzavi.kako su nabavljali naoruzanje i opremu od nas(hs produkt i sestan busch) jer je to trenutno prioritet,doci ce red i na druge hr tvrtke(varteks,inkop,…).

a šta bi molim te trebala reć uprava Varteksa na sve?
usrali smo, nismo u stanju izvuć tvrtku iz problema….pokažite mi molim vas jednu takvu upravu koja je to napravila…pa nisu ludi da pljucaju sami po sebi…isto kao što najveći dioničar neće govorit sad o tome kako su rezultati očajni…jer zna da će mu se samo danas vrijednost portfelja smanjiti za 10-ak posto ako ne iviše…pa još da piše kako je razočaran izvješćem…pa da vi koji se hranite njegovim prepiskama počnete prodavat…ode to još dole…prvi na prodaji 17.13 kn…sa 900 komada

sretno

(a lijepo sam ti govorio prošli tjedan, prodaj na 21 kad već nisi na 30 i spremi pare…ali ne slušaš)

Za neupućene kao što sam ja što se ovo danas događa sa cijenom???

Pongy otprilike ovo:

De. Elder kaže: ” the opening price of daily or weekly bar usually reflects amateurs opinion of value…buying or selling by amateurs early in the day creates an emotional extreme from which prices recoil later in the day”


Za neupućene kao što sam ja što se ovo danas događa sa cijenom???

Događa se to da je izvješće očekivano. Po meni, špekulantski govoreći, to znači da će VART i dalje kapati prema dolje, a onda u jednom trenutku eruptirati prema gore.

To je stari obrazac, samo su dva problema – nitko ne zna dokle će dolje i nitko ne zna kada će i dokle gore. [emo_smijeh]

Meni drago jer sam ulovio neku siću na 18,55. Izgleda da je dobra taktika malo iznad cijene za početak dražbe se pozicionirati. Zanimljivo kako je držao tih 900 komada po 17,93 na prodaji za vrijeme dražbe dok nije vidio da nitko drugi ne ide za njim pa je odustao 🙂

Tko izgubi dobitak dobije gubitak

New Report

Close