VART (Varteks d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska VART (Varteks d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


mene prozivate? šta ne prozivate one koji su ovdje danima i mjesecima pumpali s fantomskim poslovima i najvaljivali pozitivno poslovanje?

Najviše pumpaju oni koji kupuju, a oni koji kupuju mogu se vidjeti u top10 dioničara.

Ne bih se kladio da su pumperi završili s pumpanjem.

@lebowski

ma to je jasna stvar…odakle vjetar puše…a onda slijepa vojska sljedbenika širi riječ…i povodi se nečijim kupovinama…
pumperaju nije kraj…treba u ponedjaljk cijenu obranit…čeka se objava štiva…
a već je počelo sa lanjskim snijegom…i Iračanima ante portas….
zato poručujem momcima…skupite pare i naručit od Vrateksa gaće…na obostrano zadovoljstvo….



@cbw

kakve veze ima da li marcipan ima dionice Varteksa ili ne s rezultatima poslovanja tvrtke?
mene prozivate? šta ne prozivate one koji su ovdje danima i mjesecima pumpali s fantomskim poslovima i najvaljivali pozitivno poslovanje?
što njih ne prozivate sada? nego mene…o tome tko koje dionice ima, postoji tema "razotkrivamo portfelje"….nisam dužan vama niti bilo kome drugome polagati račune…a to što nemam dionice ne znači da ne mogu sudjelovati u raspravi i komentirati kako je objavljeno izvješće loše…koliko god se vi trudili prikazati da nije….

slazem se da je izvjesce losije nego sto smo ocekivali i tu ste bili u pravu.
ali stvar je ovdje da stvarate mjesecima destruktivnu atmosferu bez ikakvih promjena u argumentaciji. ponavljate mjesecima iste stvari i dopizd*li ste i bogu i narodu, dugo vise ne citam sto vi pisete jer znam da sigurno nije nista sto niste vec deset puta napisali. Mozda bi vam bilo pametnije vrijeme uloziti u stvari koje ce vama nositi pozitivne rezulteta. U suprotno vidim da se pokrece stranka “Zivi zid”, koja isto ima temelje samo u destrukciji, bez iznosenje ikakvih alternativnih rjesenja pa mozda s njima nastavite svoju karijeru.

@ andeo1

ukoliko vam je moje štivo dosadno…uvijek možete pročitati malo štiva o dobivanju poslova od Iračana…vjerojatno vam je to štivo uzbudljivije…pogotovo kad se još poprati nekim starim linkom…


@drOetker

samo udarite vi po asku…meni ne trebaju pelene…niti imam kakve koristi ovdje od pada niti od rasta….
a gdje ćete biti u ponedjeljak…na bidu ili na asku?

izvjesce je katastrofa, sve je bilo jasno nakon 3 q, tada sam napisao da sam krivo procijenio da varteks moze napraviti turn-around u poslovanju i izasao van s minimalnim gubitkom na razinama od 25-26.

Uprava Varteksa u objašnjenju poslovnih rezultata ističe kako je izvoz lani iznosio 93,7 milijuna kuna, što je u odnosu na godinu prije porast za 8 posto.
Kod rashoda ističu smanjenje troškova financijskih rashoda za 61 posto, sa 25,5 milijuna kuna 2013. godine na nešto više od 10 milijuna kuna lani.
– S obzirom na to da je plan financijskog restrukturiranja Varteksa proveden s određenim vremenskim odmakom, pomak je vidljiv i u efektima provedbe te rezultatima poslovanja, tako da je u 2014. godini rezultat poslovanja Varteksa grupe gubitak u iznosu od 37,1 milijuna kuna – navodi se u izvješću Uprave.
Iz uprave ističu da treba uzeti u obzir da je financijsko restrukturiranje kroz provedbu predstečajne nagodbe i sporazuma o uređenju međusobnih odnosa i dodatnom financiranju Varteksa imalo direktan i značajan jednokratan utjecaj na rezultate poslovanja Varteks grupe u 2013. godini. Bez tih utjecaja umjesto ostvarene dobiti u 2013. godini rezultat iz redovnog poslovanja bio bi gubitak od 94,1 milijuna kuna, što znači da je u 2014. godini gubitak iz redovnog poslovanja smanjen za više od 60 posto.[/b]
Kako naglašavaju, svi ključni elementi poslovanja u 2014. godini imaju pozitivan trend, ali učinak provedbe financijskog restrukturiranja s obzirom na djelomični pomak u provedbi, imat će dodatni pozitivni efekt i značaj na poslovanje kompanije u 2015. godini.
– U 2015. godini očekuje se nastavak pozitivnih trendova u cjelokupnom poslovanju grupe kroz realizaciju postavljenih ciljeva usmjerenih na uspješno restrukturiranje, te financijsku i poslovnu konsolidaciju kompanije – zaključuje se u izvješću.
BILO JE UŽIVANJE ČITATI KOMENTARE.NEĆE VARTEKS PROPAST,NAPROTIV DIGNUT ĆE SE. A VJERUJTE POSAO SA IRAČANIMA NIJE IZGUBLJEN.[emo_smijesak]

u izjavi Varteksove uprave interesantna je recenica citiram:
sto znaci da je u 2014g. gubitak iz redovnog poslovanja smanjen za vise od 60%.☺

Vi stvarno vjerujete u to sto pišete? EBITDA je u minusu 10%, EBIT je u minusu preko 15% što znaci da prihodi ne pokrivaju niti trenutno poslovanje. Bez ostalih računovodstenih stavaka. U redu je smanjiti gubitak, ali nemojte praviti od toga slona. Daleko je ovo jos od dobroga.

@alias
“EBITDA je u minusu 10%, EBIT je u minusu preko 15% što znaci da prihodi ne pokrivaju niti trenutno poslovanje.”
ali zašto je tako,jer je Varteks imao direktan i značajan jednokratan utjecaj na rezultate poslovanja Varteks grupe u 2013. godini.bez tih utjecaja umjesto ostvarene dobiti u 2013. godini rezultat iz redovnog poslovanja bio bi gubitak od 94,1 milijuna kuna. što misliš da je gubitak bio u 2013. godini od 94,1 miljuna kuna.kako bi se odrazio na poslovanje u 2014. godini ??????????

@alias
ja od buhe ne radim slona.
ali po mom skromnom misljenju nisam siguran da vjerujes u to sto ti pises.
pogledaj koliki je EBIT i EBITDA u 2013g.(u dobrom plusu) ,a sto da je racunovodstveno u toj godini bio gubitak od 94,1 mil. kn(sto je realno trebalo biti),koliki bi EBIT i EBITDA bio u 2014g.,jer bi tada godina zavrsila u plusu.

Dajte procitajte od cega je 2013. g bilo pozitivno poslovanje. Vi imate dionicu ne ja. Znaci ostali poslovni prihodi su 220 mil kuna sto je rezultat predstecajne nagodbe i smanjivanja dugova. Prihod od poslovanja je 100 mil kuna a EBIT i EBITDA su sigurno bili ogromno u minusu bez te jednokratne stavke. Ako je vama dobro dobro je i meni. Eto toliko

@alias
nismo na istoj valnoj duzini. pozdrav

New Report

Close