VART (Varteks d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska VART (Varteks d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

@marcipan

Ne znam zašto vi mislite da nije bitno tko je vlasnik čega i sa kolikim udjelom…

@marcipan
kazes da je doticni spekulant.
jedna informacija samo za tebe.
doticni je najveci pojedinacni ulagac na ZSE.uz bok je mirovinskim fondovima.



@marcipan

kazes da je doticni spekulant.
jedna informacija samo za tebe.
doticni je najveci pojedinacni ulagac na ZSE.uz bok je mirovinskim fondovima.

ako Vi kažete da je uz bok mirovinskim fondovima, kako to negira tvrdnju o špekulantima, ajde Vi to ponovno napišite i objasnite [emo_smijeh]




@marcipan

kazes da je doticni spekulant.
jedna informacija samo za tebe.
doticni je najveci pojedinacni ulagac na ZSE.uz bok je mirovinskim fondovima.

ako Vi kažete da je uz bok mirovinskim fondovima, kako to negira tvrdnju o špekulantima, ajde Vi to ponovno napišite i objasnite [emo_smijeh]
[/quote]
ako su mirovinski fondovi ulažu na osnovu špekulancija i ako su špekulanti jao si ga nama i našim mirovinama





@marcipan

kazes da je doticni spekulant.
jedna informacija samo za tebe.
doticni je najveci pojedinacni ulagac na ZSE.uz bok je mirovinskim fondovima.

ako Vi kažete da je uz bok mirovinskim fondovima, kako to negira tvrdnju o špekulantima, ajde Vi to ponovno napišite i objasnite [emo_smijeh]
[/quote]
ako su mirovinski fondovi ulažu na osnovu špekulancija i ako su špekulanti jao si ga nama i našim mirovinama
[/quote]
zar nisu plaćali neke dionice, koje osobno ne bih ni pogledao u tim količinama, zadnje su platili Todoriću Ledo 8000,a bio je oko 4500, vidjeti ćemo što će od toga biti, i Mercatorja su kupovali radi njega dosta visoko, o tome smo već pisali, jer je Ivica odlučio dati popuste četvrtkom umirovljenicima [emo_smijeh]

Kada je dotični kupio 80k na burzi 2010. g. cijena na burzi je bila cca 14 kn….pri tome je izjavio da je Varteks tvrtka koja može propasti, ali ima šanse i preživjeti…čime ga izjava svrstava rame uz rame najvećih špekulanata, a to su kako je netko ranije zamjetio mirovinski fondovi…
nešto nam je kratkoročno pamćenje pa smo zaboravili tko je skuhao krizu i tko stvara krize i balone…zasigurno nisu mali dioničari…
jedina razlika između fondova i diokidininog miljenika je što fondovi ulažu naše novce ne svoje…dok ovaj drugi ulaže svoje…koje nije zaradio na burzi već prodajom portala…
svaka čast…od 14 kn do današnjih 21…to je porast…ali ne sigurno onaj koji je on a idrugi očekivao…a svi vi očekujete višestruku cijenu od tadašnje i sadašnje…od onda je prošlo 4-5 godina…Varteks je preživio isključivo zbog upletanja politike…ali cijena nije višestruko narasla…jer je poslovanje i dalje pod velikim upitnikom…
to što je dotični najveći pojedinačni ulagač na zse me nimalo ne impresionira…šta on ima zlatni prst pa sve što dotakne pretvara u zlato (goldfinger?)…njegovo ulaganje je isključivo špekulativnog karaktera…a temelji se na ulaganju u propale velike firme…gdje računa da će država oprostiti dugove, naći strateškog partnera koji bi ih spasio propasti…jer predstavljaju u neku ruku nacionalni interes, zapošljavaju veliki broj radnika…a to možete vidjeti u DDJH, PTKM, kao i VART…pogledajte strukturu dioničara i sve će vam biti jasno na koju kartu se igra…a dokaz da ne mora završiti sve bajno i sjajno je PTKM…
ali nastoji se izvršiti pritisak na državu da za takva društva iznađe rješenja….a takav pritisak ne može napraviti kao mali dioničar…već mora uću u top 10 da može sjesti za stol i pregovarati…to je ono što je naparvio u VART i DDJH…
to je čista špekulacija…ulaganje u propale firme…i čekanje države da intervenira i da oprašta…

a ovo je uskoro U21….

gledajući oko sebe odnosno tvrtke u čijem portfelju je država,uvjeren sam da je uistino dobro da je država izašla iz Varteksa,pa makar u ruke branitelja.

Koje sam ja sriće, izasao jednim djelom svog portfelja iz sn holdinga,te da cu podebljat portfelj varteksa,a ono branitelji se ispucali.

na 21 kn se stvara jaka potpora, na prvu pozitivnu vijest moglo bi jače potegnuti prema gore

Ignore: KressoM, delux

avax10
“na 21 kn se stvara jaka potpora, na prvu pozitivnu vijest moglo bi jače potegnuti prema gore”
Ili na prvu lošiju vijest pasti dolje. Loša vijest god. FI.

Imam dionice Varteksa i ne bih volio moju verziju ali batina ima dva kraja!

slazem se sa kolegom basina. ali ako u meduvremenu ne bude nikakvih vijesti,dizat ce se ljestvica,jer su branitelji stali sa radprodajom.a cijena varteksa je trenutno na smjesnim razinama.nije nagovor na kupnju.vrijeme ce uskoro pokazati da sam u pravu.

New Report

Close