VART (Varteks d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska VART (Varteks d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

ovdje se stalno nekoga ili nešto čeka…a cijena nikako prema gore…čeka se preseljenje pogona, čeka se odobrenje kredita, čeka se ugovaranje posla….sad se čeka da se CERP makne iz top 10…
ma nema vam to nikakve veze što će se CERP maknuti iz top 10…to samo znači da dionice neće biti na CERP, nego će promijenit vlasnika…to znači da su otišle u ruke braniteljima….koji to prodaju mic po mic na burzi…
CERP je krenuo sa nešto više od 300k dionica….u zadnjih mjesec dana imate protrgovano cca 40k dionica…nemojte računati na to da su samo branitelji prodavali…neće vam ovo još nikud jedno vrijeme…može samo prema dolje…
i nemojte pokušavat prikazivat stanje da kad cerp ispadne iz top10, da slijedi stampedo cijene prema gore…

Marcipan

Za razliku od Vas meni je Varteks drag, ali slažemo se… razumnom čovjeku je jasno da Q4 teško može biti pozitivan… Ugovor s Irakom je veliki posao i o njemu možemo govoriti kada ugovor bude potpisan. Što se ostalog tiče, Varteks je preokrenuo trendove i smanjio gubitak na 1/3 prošlogodišnjeg (računovodstveno iskazana prošlogodišnja dobit je posljedica efekata PSN)… S obzirom na navedeno smatram da Varteks dugoročno ima perspektivu, a kratkoročno će biti na nuli… Da se podsjetimo, slično je bilo i sa Arenaturistom, Valamarom,… a Lošinjska plovidba i dalje posluje negativno, a cijena dionice je narasla… Najčešće se radi o iracionalnim razlozima, kao što nije bilo razloga za rast Varteksa na 30 kn pred 3 mjeseca, tako ni sada nema razloga za pad na 15-17kn… ali to je burza, iracionalno ponašanje jednih drugima omogućuje zaradu [emo_smijeh]

Luki

Ugovor s Irakom je trebao biti potpisan kroz koji dan prije koliko sad već…mjesec-dva?
U međuvremenu je Šestan-Busch je objavio kako su zaključili ugovor s Irakom o nabavki vojnih kaciga…nigdi nije bio spomenuti Varteks…tako da će potpisivanje tog ugovora bojim se ostati samo želja uprave i dioničara Varteksa…
Varteks je preokrenuo trendove…samo treba sagledati na koji način…Linićevom predstečajnom nagodbom…u kojoj su oprošteni dugovi, odnosno dio njih je zamijenjen za udio u kompaniji i za nekretnine koje su bile u vlasništvu Varteksa…a i isposlovan je novi kredit od 10 milijuna eurića koji će također početi dolaziti na naplatu, a poslovanje u međuvremenu neće okrenuti u pozitivu…
i još da stvar bude bolja…država je odlučila podijeliti braniteljima 300k dionica…koji sada prodaju paketiće putem burze i ruše iz dana u dan cijenu, jer trenutno nema nikoga zainteresiranoga da cijenu obrani, kad zna da će sutra biti još niža…
a na pomolu nema tog posla koji bi popravio krvnu sliku Varteksa…ovo šta se dobiva od države na kapaljku i šta se dijeli na 20 tvrtki…to je kikiriki…nije dovoljno ni za jedne plaće i pokrivanje troškova proizvodnje…
šta se desilo sa Čateksom?…tu su se kovale priče kako Varteks zatvara krug….na kraju otišlo Slovencima…

@Luki
Q4 ce najvjerovatniji biti na cistoj nuli ili laganoj pozitivi.
i to ce biti prekretnica iz negativnog u pozitivno poslovanja.

Što se tiče predstečajne nagodne jasno je da bez nje ne bi bilo ni Varteksa danas. Naprosto dugovi su se godinama gomilali i postali su preveliki. Ali onda ne bi danas postojale ni mnoge druge tvrtke kojima se trguje na ZSE. Vidimo da su neki veliki libertarijanci i ekonomski liberali sve dok im nije potrebna država kako bi dokapitalizirala ili oprostila dugove tvrtkama u kojima imaju vlasničke udjele ili čije dionice ¨jeftino¨ kupuju sada na ZSE. Ali to je neka druga priča. Varteks se što je vrlo bitno u ovoj PSN riješio određenog broja nekretnina koje su bile potpuno neprimjerene za Varteksove butike i koje su se megalomanski gradile u nekom drugom vremenu. Takvi objekti su imali velike troškove održavanja, a nisu bili primjereni djelatnosti niti optimalno rentabilni po mom mišljenju. Koliko vidim i koliko sam sposoban razumijeti, Varteks danas posluje puno racionalnije nego što je bio slučaj u zadnjih 30-ak godina. Smatram da će Varteks preživjeti, a u tom slučaju će i današnja tržišna kapitalizacija biti naprosto smiješna.

preokret na vidiku?

Ignore: KressoM, delux

popunjavaju se gapovi [emo_smijesak]

za sada je preko 6.000 dionica trgovano, akumulacija na djelu…a poslije nje ide rast

Ignore: KressoM, delux

da da…sad i ja vidim promijenu trenda o kojoj govorite…
osim branitelja, još se netko pridružio u rasprodaji…jer počeli su se rasprodavati i malo veći paketići od onih po 196 komada…

mene samo interesira tko kupuje.kad se pocisti bid automatski se popunjava.kupnja se “mogla” spustiti na dosta manje razine, ali netkome ne odgovara.mali dionicari kupuju ali ne ovolike kolicine. osim sto je skrbnicki racun splitske banke u par blok transakcija prodao cca 80.000 kom, u zadnja 3 mjeseca(otkad branitelji prodaju) bez skrbnickog racuna splitske banke je proslo preko 200.000 kom. netko je veci u pitanju. ili je N.B. dokupljuje ili netko drugi.ali uskoro mi mogli vidjeti preslagivanja(kad se pociste branitelji). ja osobno ocekujem da dionica varteksa u 2015g. bude medu 5 top dionica godine vjerovali ili ne.☺

Jako je bitno za burzu i nas dioničare da ima likvidnosti i naravno rast cijena te naposljetku profita koji će se prelijevati iz dionice u dionicu gdje mi je izgledan scenarij da se zarada iz đurice pretače na Varteks i za sada uz pojačanu prodaju branitelja ima i likvidnosti otprilike do kraja mjeseca a nakon toga nam dolazi izvješće a pratimo i kakve planove ima vart sa slovencima.Izgledan mi je zanimljiv pozitivan razvoj situacije…[emo_smijesak]

https://www.google.hr/url?sa=t&rct=j&q=&esrc=s&source=web&cd=1&cad=rja&uact=8&ved=0CBwQFjAA&url=https%3A%2F%2Fwww.facebook.com%2FDi.Caprio.Fashion&ei=f4fHVOKSNMWxPKiYgMgH&usg=AFQjCNFOyExwJkMDsxh68XetxYpJkiPwlA

New Report

Close