VART (Varteks d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska VART (Varteks d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

sad je bila vijest na rtl-u. kolko sam ja uspio poloviti, većinu posla je dobila neka firma iz Zeline koja se specijalizirala u izradi vojne i policijske opreme. nisam zapamtio ime firme.

@diokidina

Bilo bi upravo žalosno da MORH (država) ugovara s nekim drugim nakon silnih milijuna koje je ovdje oprostila…osim toga, to bi trebalo biti i normalno ako želimo isplivati iz dr.eka u kojem se nalazimo…pogledaj Njemačku…pa gdi ćeš vidjet da Švabo daje drugome poslove, a da mu kod kuće istovremeno propadaju poduzeća…
a to sa Šestan-Buschom i njihovim biznisom….pa daj nazovi tamo…pitaj da ti prodaju neki udio u njihovoj firmi…ili otvorio temu Šestan-Busch na forumu…pa komentiraj tamo njihove izjave…
ugovora o kojem ste pričali još nema…a koji je toliko težak da Košćec o njemu ne želi ni pričat…

Bit će i za Varteks uskoro dobrih vijesti osim za Šestana i Zelinu.
Za sada ide voda na mlin pisanju Marcipana. A možda i on priželjkuje neki posao Varteksu jer ima dionice pa jer malo ogorčen. Možda zato negativistički piše.
… što pa se sada događa ?
🙂

@Kosac

Ne postoji nikakav marcipanov mlin…Varteksu posao priželjkujem zbog 1800 ljudi koji radi u njemu…
Dionice nemam, niti ih mislim imati…ne pišem negativistički…samo sagledavam činjenice koje ne idu u korist Varteksu…
od dijeljenja dionica braniteljima koji ih na burzi prodaju po cijeni koja jest…pa preko poslovanja koje nikako da zabilježi pozitivu, već se moralo krenuti u zamijenu nekretnina za dugove i dodatno zadužiti kako bi se radnicima isplatile zaostale plaće i isporučile unaprijed dogovorene i plaćene narudžbe…pa do preseljenja proizvodnje koja se već ovdje dosta dugo najavljuje i zaziva i špekulira sa vrijednosti zemljišta…do kojekakvih poslova koji nikako da se realiziraju…

Kako se lukavo pritisce sa skrivenim nalozima na asku.pred kraj trgovanja nestanu.

CERP/REPUBLIKA HRVATSKA -14.486 -0,65% -0,35M

CERP i dalje dijeli/proadje sad je ostalo jos 70-ak 000 dionica (1, 5 milkn)

@cbw
Pokupovat ce se i to.Zbroji zadnja tri mjeseca koliko su branitelji prodali.ostalo je jos malo(vidi se po trgovanju) kod onih branitelja koji nece jos dugo prodavatAli mene zanima tko kupuje? “mi” nismo. na skupstini sam nacuo da su slovenci(kupili od varteksa udio u cateksu) zainteresirani za udio u varteksu.
Ali ako u IV kvartalu fin. izvjsce bude pozitivno,nece samo slovenci biti zainresirani.

ovi nalozi od 196 komada što svako malo lupnu po bidu su pretpostavljam braniteljski paketići?
zna li se koliko će ih još država podijeliti jer cijelu količinu koju imaju sigurno neće

Ignore: KressoM, delux

kad CERP izađe iz top-10, mogao bih se naći na 10 mjestu.[emo_smijesak]

jel’ ovi po 196 kom danas ne rade[emo_zacudjen]

21.01.2015

CERP (38083028711)/REPUBLIKA HRVATSKA (52634238587)
[Pad broja dionica] [Promjena pozicije dioničara na dolje]
7. —> 9. smanjenje za -45.218 na ukupno 25.864 (1,16 %)

CERP još malo pa na 0 , još cca 500.000 kuna

Taman izađu do kraja mjeseca a onda ulazimo u veljaču-prevrtaču…[emo_smijesak]

New Report

Close