VART (Varteks d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska VART (Varteks d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Do ponedjeljka ćemo je zasigurno imati a i bit će na dnevniku tko nije još saznao.

使用を信頼し、あなた自身の能力の

Sve u svemu čudno trgovanje danas, pokratio pola.

使用を信頼し、あなた自身の能力の

dakle, nije me bilo par dana…
vidim da ste uzbuđeni oko konačno službene objave o dobivanju kredita…to je u redu…ako je kredit dobiven, onda je u redu da se to objavi, a ne da se štampaju novinski članci i pumpa cijena dionice…
sve je već rečeno…ukoliko Varteks dobije kredit koji je scenarij…
U priopćenju vam lijepo piše da će se pola krede spiskati na zaostatke radnicima…država je otpisala ili bolje reći uzela jedan dio nekretnina u zamijenu za svoja potraživanja, isto su napravile banke…
Ostaje za vidjeti kako će firma funkcionirati i kako će poslovati…upitno je na kojem izvješću će to biti vidljivo…s obzirom na iskazanu transparentnost…
moje mišljenje je da je ovaj kredit zadnji čavao u lijes Varteksa…a budućnost će pokazati…
ekipi koja druka i pumpa sve najbolje u trgovanju….nemojte zaboraviti da su oni u poziciji keša…oni pametniji i spretniji iskoristili su obajvu i iskrcali se…jer znaju da se u ovakvim dionicama ne valja dugo zadržavati…i znaju da one njihove priče o uspješnom poslovanju i cijenama dionice od 50 i više kuna mogu okačiti mačku za rep…
dakle, oni su ti koji ovdje piskaraju i navlače, uskaču i iskaču…naravno, sad više ništa ne pišu jer su iskočili…nema smisla pumpati…
s obzirom na kupnju, dionica će kroz dan-dva završiti tamo odakle je i krenula prije službene objave…
upravo se pojavio lažnjak na kupnji od 3100 komada na 19 kn…sell on the news se odigrao u petak…veliki dio malih će zaglaviti ovdje na 20-ak kuna…
a onda više neće imati na krilu čega rasti…slijede nova razočaranja…kako za radnike, tako i za dioničare…

lp

Lijepo da si se vratio i opet podijelio svoja zapazanja s nama…..taman da potakneš na prodaju zadnjih par plašljivaca. [emo_smijeh]


Nema Vam to veze s dobivanjem kredita…kredit odobrava banka, a banke nije uvjerio plan financijskog restrukturiranja Varteksa…upisat će se na nekretnine…i država da bi pribila dug Varteksa prema njoj, i banke da bi otpisale kamatu…zašto se ne bi upisale? Varteks nije u stanju vratiti dug, a ima nekretnine…

Ne žele banke dati novi kredit, jer pokazatelji koje sam vam jednom ovdje ispisao (a to su vrtoglavi pad prihoda od 2008. pa do danas) ne ulijeva bankama povjerenje da će se uspjeti iz ove krize izvuči…

S obzirom na konkurenciju i tržšte, nemaju šanse da značajno poprave krvnu sliku…a trebali bi početi iskazivati značajne dobitke…eto, zato nema obavijesti o dobivenom kreditu…nego samo obećanja kako će to samo što nije…a znate kako glasi ona mudra izreka…obećanje ludom radovanje…

marcipan dan prije nego što je sjela lova od kredita… [emo_smijeh]

kolege…
ja barem nisam licemjeran…u redu…dobio je na kraju kredit…i šta sad?
kako dalje?
Ne vidim da se baš skidaju dionice s aska i da dionica leti u nebo…
onaj rast koji je ostvaren u petak će se istopiti vrlo brzo…kao i optimizam s izvješćima koja će uslijediti…
varteksu treba posao..i to veliki…ne poslići od 12 mil kuna…
kako će izvršavati novonastale obveze prema novom kreditu, radnicima, državi…valjda ste svjesni da ovih nekretnina imaju sve manje…prihodi su im sve manji…
za godinu ili dvije će se naći ponovno u istoj situaciji…samo više neće imati šta založiti…
cijena dionice vam je na istoj razini na kojoj je bila i kad su bili članci da će kredit svaki čas…pa ste govorili da je to samo zagrijavanje…da kada to postane službeno…da leti u nebesa…sad ste opet zapeli ovdje na 20-21 kn…i slijedi opet pad do 17-18 kn…pad likvidnosti…i onda će tu čamiti do izvješća…koje po meni ne može s obzirom na situaciju (broj radnika i ugovoreni posao) biti dobro…


kolege…
ja barem nisam licimjeran…u redu…dobio je na kraju kredit…i šta sad?

Za razliku od vas, ja neću ponavljati “šta sad” s Varteksom, jer sam to napisao najmanje jednom, ako ne i dvaput. Nemam potrebu, poput vas, javljati se svakih pola sata s tvrdnjom da kredit neće biti odobren. S nekakvim konkretnijim informacijama javit ću se nakon godišnjeg izvješća, nema potrebe ranije.
Ljudi ne razumiju što je to predstečajna nagodba. Ne razumiju što se dogodilo na MGMA, što se dogodilo na DIOK, što se dogodilo na VART. Zato je cijena MGMA tu gdje je, i cijena DIOK i cijena VART.

Pa izvješće će ovih dana…

使用を信頼し、あなた自身の能力の

kolega lebowski…
nisam se javljao svakih pola sata…pretjerujete…
javljao sam se uvijek onda kada bi netko od vaših dežurnih razvlačio taj kredit kao žvakaču gumu…a sve na osnovu nebrojno objavljenih članaka s neprovjerenim izvorima…i ti vaš navlakači su se oglašavali svakih pola sata kako ide kredit…a službene objave niotkuda…evo vam službene objave…pa ne vidimo ništa spektakularno kao što je bilo ovdje najavljivano i pisano…
vi ste svi igrači koji igrate za kunu-dvije, od danas do sutra…uletavate u dionicu s namjerom da iskočite kad ostvarite zaradu za burek i jogurt…s time da ne znate da li će vam se padobran otvoriti…
to je vaš rizik i onih koji igraju tu igru…
A to što je predstečajna nagodba….ja jako dobro razumijem što je predstečajna nagodba…to je jedna velika pljačka u režiji Linićeve politike…eto…samo se nadam da će biti doslijedni u čišćenju svog kadra kao što su bili i u čišćenju HDZ-ovog…
probajte vi napraviti 1 milijun duga, pa ga ne vratiti…pa ćete vidjeti kako ćete završiti…a tu se praštaju stotine milijuna kuna dugova…za nečije nesposobno poslovanje…jer se netko malo zaigrao…ali država će oprostiti…a mi ostali smo svi budale koje pune taj državni proračun…plaćamo uredno poreze i skida nam se s plaća…a onda država s druge strane tako olako prašta….sjetite se toga kada se idući put nađete u društvu i kada ćete komentirati stanje u državi…ili kad dođete u dućan i platite PDV ili kad vam dođe platni odrezak pa na njemu vidite koliko vam država uzima svaki mjesec…


javljao sam se uvijek onda kada bi netko od vaših dežurnih razvlačio taj kredit kao žvakaču gumu…a sve na osnovu nebrojno objavljenih članaka s neprovjerenim izvorima…i ti vaš navlakači su se oglašavali svakih pola sata kako ide kredit…a službene objave niotkuda…

Neslužbeni izvori poput izjava župana, predsjednika Uprave Varteksa i slično?

Malo ste pobrkali lončiće. Jedini koji je ovdje pisao nebuloze ste vi. Posljednju ste napisali dan prije ili čan na dan kada je kridt dobiven. Vi ste iznosili neprovjerene informacije da kredit neće biti odobren.

Tada ste bili u pravu jednako kao što ste sad.

Samo vi slijepo vjerujte županima, predsjednicima Uprave i sličinima…zato i jesmu tu gdje jesmo…zato i jest sve pokradeno…jer se slijepo vjerovalo takvima…imate primjer sisačko-moslavačke županice…i njoj slijepo vjerujete?
a da ne govorim o članovima i predsjednicima uprava razno-raznih firmi koje su završile u stečaju zahvaljujući njihovoj slatkorječivosti kako je sve pod kontrolom i pogodovanju lopovluku…neki od njih su završili po zatvorima…a neke to još čeka…samo kad sve ispliva na površinu…dosta je bilo guranja pod tepih…
A što se tiče izjava župana i ostale elite koja se bavila Varteksom i dobivanjem kredita…izjave su se svodile na slijedeće…”Vjerujemo kako će banke odobriti kredit…” pa “Nadamo se da će kredit biti riješen u nekoliko narednih dana…” itd itd….
Vjeruju i nadaju se ljudi svemu i svačemu danas…pa tako i župani i predsjednici uprava….ali to nije provjerena informacija…
eto vam sad službeno kredita…cijena dionice na 20.10 kn….odavde može samo prema dole….počet će s izvješćem…a onda ćete svi trubit da treba čekati slijedeće izvješće, jer u ovom još nije prikazano ono što bi vi željeli…a to je dobit…

Promjena u vlasničkoj strukturi.Neki su zatečeni otvorenih usta.

New Report

Close