VART (Varteks d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska VART (Varteks d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.




http://varazdinske-vijesti.hr/aktualnosti/vijecnike-zanimalo-sto-je-s-varteksom-bolnicom-ali-i-baliranim-otpadom-2013-12.html

Aktualnim satom jutrošnje sjednice Županijske skupštine dominirala su pitanja situacije u Varteksu i varaždinskoj Općoj bolnici. HSP-ovog vijećnika Ivana Mikeca zanimale su najave o otpuštanju 400 radnika iz varaždinske tekstilne tvrtke.

– Dio sredstva od kredita već je na računu i isplaćen je dio zaostalih plaća, dok će u narednih deset dana biti realiziran kompletan iznos kredita HBOR-a i ZABE. Iako je planom restrukturiranja predviđeno otpuštanje dijela radnika, siguran sam da se neće u potpunosti obistiniti taj plan. Naime, stigle su nove narudžbe i povećao se broj narudžbi – pojasnio je župan Štromar te poručio da će se potruditi da planirani broj otpuštanja bude manji.


Zar je novi predsjednik Uprave ili većinski vlasnik Varteksa … – župan ili … ?
[/quote]

Usporedite datume županijskih skupština s kretanjem cijene dionica u posljednjih godinu dana, pa ćete dobiti odgovor burze.
[/quote]
mislim da vam jedini odgovor može dati sadašnji te budući FI … [emo_cool]

Za razliku od VLDS, mi ćemo imati budući FI [emo_namigusa]


Za razliku od VLDS, mi ćemo imati budući FI [emo_namigusa]

Smiješni ste ako me mislite iz iritirati stvarnom činjenicom da sam na Validusu izgubio meni nebitnih cca 3000 € …

ZiZi, nije mi cilj iziritirati vas, nego vas motivirati. Govorite o sljedećem FI-u VART-a, ajmo ga procijeniti. Koliki će biti gubitak? Ili će biti dobitak? Pod kojom stavkom će se bilježiti otpisi? Izvanredni prihodi ili nešto drugo? Razumijete li?
ZaBa i HBOR daju 10 milja eura kredita, što mislite, da je hipoteka 1:1 ili je nešto veća? Ako je 1:1, kredit je niskorizičan, ako je 5:1, imovina je visoka.

Okej, vidim da ste jeftino raspoloženi pa ću samo ponovit:

VLDS.

Varteksovci,

Intervju u sutrašnjem Jutarnjem s Košćecom.
Kaže, idući tjedan kredit, te potpisali neke poslove …
Ništa što se nije već spominjalo.

Spomenuo je Koščec da su obveze nakon ps nagodbe 4x manje, uključujući novi kredit.Bit će to lijepo iznenađenje u bilanci.Također, spomenuo je i izmještenje proizvodnje, kao i nastavak monetizacije.

Za one koje zanima, svi otpisi u ps nagodbama bilježit će se kao prihodi, jer to i jesu prihodi.Porez na dobit izbjegava se povećanjem temeljnog kapitala.Drugim riječima, Vart bi godinu trebao završiti s najmanje 200 mil kn izvanrednih prihoda, te završiti u plusu od par desetaka mil kn.S četiri puta manje obaveza, i manjom imovinom, ali ne četiri puta manjom.Ta bilanca kad se pojavi, mislit će ljudi da nije riječ o istoj tvrtci.



Za razliku od VLDS, mi ćemo imati budući FI [emo_namigusa]

Smiješni ste ako me mislite iz iritirati stvarnom činjenicom da sam na Validusu izgubio meni nebitnih cca 3000 € …
[/quote] zz. ima li dionice di niste izgubili novac ?

"Nikad čovjek ne može da kaže onoliko mudrosti koliko može da prešuti gluposti" top spameri 1 serislav 2 zorangutan 3 trial

Ići će preko 30 u slijedećem valu, zato treba istisnuti što više dionica na ovim razinama..
Većina je čekala 25 u posljednjem valu ali trejderi su bili nestrpljivi, i unovčili kupljeno na 12 – 14 kn, što je razumljivo u ovakvim vremenima.

Ovo je jedna od rijetkih gubitaških kompanija koja ima izgleda naći strateškog partnera, odnosno kupca.
Zgrada na Trgu je od Varteksa prema gruntovnici
5000 m2 , nešto manje * cca 3000 eur m2 na takvoj lokaciji = 15 000 000 eura

Po dionici to bi bilo negdje oko 50ak kuna, nešto manje. Možda 40 sada kada je povećan broj dionica.

Dakle da se sve rasproda i kompaniji ostanu samo proizvodni pogoni, brand, i ta robna kuća ona potencijalnom preuzimatelju mora vrijediti 5 eura po dionici

Jel možete uopće zamisliti javnu ponudu jednog H&M-a za 2.5 eura po dionici giganta tekstilne industrije u Hrvatskoj .. ?

Neće ovo odletjeti nikada više kao RIZ-ić recimo ali laganim korakom mora otići duplo do troduplo sa najniže cijene uoči predstečajne, a to je od 24 do 36 kn

Igrec ima 130 000 dionica. Njemu je svaki euro u cijeni gore, 130 000 eura na javnoj ponudi. Ovo je solidan nekretninski fond. Mislim da se sigurno ide u smjeru traženja kupca za čitavu firmu a usput čišćenje dionica da se smanji prosjek ulaska suvlasnika kompanije.

Bakex će opet najbolje proći, on je čvaknuo po 14 kn masu dionica u komadu i samo čeka.
Vjerojatno čeka kraj jer inače je već mogao prodati do sada pola polako ..
Koliko ja vidim taj treći skrbnički je još i narastao za 60ak tisuća dionica.
A i osmi isto.

Moglo bi se desiti da padne neka obaveza za preuzimanje, ako se ispostavi da djeluju Bakex (ex Trolls Leader) i Vodje Varteksa zajedno ovdje. To ih neće previše brinuti jer se prosjek održavao dugo vremena na bizarno niskoj cijeni za ovo carstvo.

http://www.tportal.hr/biznis/novaciulaganje/98244/Bakic-postao-najveci-pojedinacni-dionicar-Varteksa.html

http://e-izvadak.pravosudje.hr/detalji-statusa-z-predmeta.htm?zpredmetId=244590060085&sudId=85


http://e-izvadak.pravosudje.hr/detalji-statusa-z-predmeta.htm?zpredmetId=244590060085&sudId=85

Ma ništa ti to ne znači , buš vidio kad ode na 50 [emo_namigusa].. Fora je da mi svi koji smo ovdje sa 3, 4, 5 tisuća komada imamo listu dioničara i vidimo da nitko ne prodaje , samo se dokupljuje. Neće se privatizirati sigurno ni po 3 ni po 5 eura po dionici. Mora vrijediti barem 50 do 100 kn dionica potencijalnom kupcu, kad je to ulaz za bilo koga tko želi konkurirati H&M-u ovdje.
H&M radi 560 000 000 prometa godišnje u Hrvatskoj.
Možda netko odluči uzeti dio tog kolača, a šta mu je onda platiti 120 miliona kuna za cca 60 % Varteksa.
A nama bi to bilo skoro 70 kuna po dionici.
Jedno je sigurno – po 25 kuna i manje se neće prodati Varteks.
A prodat će se sigurno.
Prema tome tko god prodaje sad ili trejda ili nema soli u glavi.
Vjerojatno trejda

New Report

Close