VART (Varteks d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska VART (Varteks d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

kredit je ovdje odobren već valjda 100 puta…a još nema uplate…[emo_smijeh]
sad će samo što nije…lacoste čeka na bidu na 14 kn opet…da se ukrca…
ispratimo trgovanje…

To kakve su majice ovisi o vašoj nabavnoj službi i njihovoj specifikaciji…Ja sam godinama nosio službenu odoru proizvedenu u Varteksu i odgovorno tvrdim da su svi njezini dijelovi bili vrlo kvalitetni (hlače, sakoi, košulje, majice, kravate) Također nikada nismo imali problema s veličinom bez obzira na fizičku konstituciju jer proizvode odijela određeni broj za razne visine (npr. 54/165, 54/170, 54/175 pa sve do 54/200) Šivana su čvrsto, šavovi su uredni i majstorski, krojevi su klasični a materijali izvrsni. Imam iskustvo i sa Konfeksovim službenim odijelima, što nije za usporedbu. Nosim i civilna odijela iz Varteksa i znam da ni po čemu ne zaostaju za kojekakvim Bossovima, naročito onima što se dilaju po raznim garažama…

Vrijeme ne stvara mudrace nego starce!

…brandovima a ne Bossovima…

Vrijeme ne stvara mudrace nego starce!

Top 10 Dioničara na: 04.12.2013
Br. Dioničar Broj %
1.
VARTEKS D.D. (00872098033) (1/1)
183.653 9,56
2.
KARLOVAČKA BANKA D.D. KARLOVAC (08106331075)
176.566 9,19
3.
RAIFFEISENBANK AUSTRIA D.D. (53056966535)
171.987 8,95
4.
VARTEKS ESOP D.O.O. (44358386138)
157.810 8,22
5.
IGREC STJEPAN (28800452945)
134.944 7,03
6.
ERSTE & STEIERMARKISCHE BANK D.D. (23057039320)
110.000 5,73
7.
SOCIETE GENERALE-SPLITSKA BANKA D.D. (69326397242)
85.894 4,47
8.
BAKIĆ NENAD (13987237540)
76.947 4,01
9.
ZAGREBAČKA BANKA D.D. (92963223473)
53.625 2,79
10.


Dakle niste ni vidjeli te majice,a kazete da nije istina. Nisam rekao za cijeli asortiman, jer u trgovine nezalazim posto su im krojevi dosta staromodni i cijene visoke. No sluzbene kratke majice koje smo mi dobili su najlosije koje sam vidio.

Ma vidio sam, glupo mi je kritizirati brand kojeg sam dioničar. Istina je, krojevi su im očajni, ovo što sam ja probao, ali kvaliteta im je bolja od većine uvoznog ovdje, posebno od H&M-a, samo što Njemci znaju naći dizajnere,i napraviti da roba izgleda na prvu loptu i znaju šta je marketing. Al Varteks-ova roba ima solidan miris, H&M većina stvari vrlo neugodno miriše i od umjetnih materijala je. Ono što sam čitao po britanskim forumima, jest da bi moglo doći do joint-ventura jedne tamošnje kompanije koja je u Retail Business-u sa preko stotinjak dućana i Varteksa, kao naše najveće tekstilne kompanije, ali ne da Varteks tamo prodaje svoju robu već da oni koriste Varteks-ove lokale za svoj plasman na ovo tržište. To vam sigurno neće Uprava obznaniti ako su trenutno u pregovorima. Da se netko sjeti dogurati Varteks do Londonske burze začas bi bio 50ak kuna. Ima nekretnina , u tome je cijela priča. Veliki brandovi poput H&M traže velike lokale, ispod 1000 m2 nema šanse da udjete sa njima ni u pregovore. H&M radi 560 miliona kn prometa ovdje kod nas godišnje. 560 miliona. Ja ovu dionicu ne bih prodavao ovako nisko. Ni nekidan na 21.5 nisam prodao a vidjelo se da će ići korekcija na dolje. Imam par tisuća i ne dam ju ispod 50. Da je došla do 25 , 26 možda bih prodao 1000 bio pa sad kupovao. Ali sve ispod toga je sitniš. Varteks je brand star svi znamo koliko i sa svime što ima u vlasništvu i posjedu nema šanse da propadne. Tu se igra igra skupljanja vlasničkih udjela od malih dioničara, malo po malo. Na iznimno niskim cijenama. Pa koji je to market valuation .. ? Samo zgrada na Trgu u Zagrebu vrijedi duplo po dionici od ovoga. 200, 160 i slično neće biti više nikada, odnosno barem ne dok se ne proda nekom ino ulagaču . Ali od 30 – 50 vrijedi. Jer je sve što je jakom brandu potrebno da dodje ovdje konkurirati H&M-u već uključeno – veliki lokali, robna kuća u glavnom državnom središtu, u samom centru, logistika, proizvodni pogoni, vlastiti brand-ovi. Ekipa koja preuzme na ovaj način 90 i više % će to unovčiti samo tamo , a mali će onda zujati. Njima je duplo na ovu cijenu multimilionski iznos. A kolko znam ljudima koji vode Varteks je ulaz bio daleko veći za one desetke tisuća dionica otprije. Sumnjam da će prodati za 20,30, 40 po dionici, to nema logike. Nijedan brand neće doći ovdje i kupiti 50 % Varteksa. Sumnjam da bi pristali i na 75 % +1 .Može se desiti ali stranci vole čista vlasništva. Ili barem 90 %. Posebno tekstilne kompanije što možete utvrditi analizom Inditex-ova preuzimanja raznoraznih modnih marki. Sve je išlo na 100 %, jedno je samo joint-venture. No živi bili pa vidjeli 🙂

Da mi je znati čija je samo zgrada na Trgu…to više nitko ne zna…kao ni što se ne zna jel kredit odobren…ili nije…jel uplaćen ili nije…bitno je samo da ovdje postoji isto ekipa koja navlači na osnovu medijskih natpisa…a u medijama je plasirano već u nekoliko navrata kako kredit samo što nije odobren…i samo što nije isplaćen…a od kredita ništa…
ne zaboravimo, da ako i dođe do realizacije kredita, da možete zaboraviti na nekretnine i na zgradu na Trgu…a Varteks će i dalje ostati u dugovima…a onda tek treba vidjeti hoće li se uspjeti izvući…ako ne, bit će bye bye…jer više neće imati šta za založit za novi kredit…
lacoste vam se ovdje iskrcao…to nije nikako dobar znak…dakle, izgubio je i on vjeru u ovu dionicu…a cijena svaki dan klizi natrag prema 14 kn…


Da mi je znati čija je samo zgrada na Trgu…to više nitko ne zna…kao ni što se ne zna jel kredit odobren…ili nije…jel uplaćen ili nije…bitno je samo da ovdje postoji isto ekipa koja navlači na osnovu medijskih natpisa…a u medijama je plasirano već u nekoliko navrata kako kredit samo što nije odobren…i samo što nije isplaćen…a od kredita ništa…
ne zaboravimo, da ako i dođe do realizacije kredita, da možete zaboraviti na nekretnine i na zgradu na Trgu…a Varteks će i dalje ostati u dugovima…a onda tek treba vidjeti hoće li se uspjeti izvući…ako ne, bit će bye bye…jer više neće imati šta za založit za novi kredit…
lacoste vam se ovdje iskrcao…to nije nikako dobar znak…dakle, izgubio je i on vjeru u ovu dionicu…a cijena svaki dan klizi natrag prema 14 kn…

Toliko pitanja, a odgovori tek za dva dana, tko će to dočekati… [emo_mrgud]

tu se broje dani već pola godine da postanemo “pametniji”….

Regionalni Tjednik Online


strana 13

http://varazdinske-vijesti.hr/aktualnosti/vijecnike-zanimalo-sto-je-s-varteksom-bolnicom-ali-i-baliranim-otpadom-2013-12.html

Aktualnim satom jutrošnje sjednice Županijske skupštine dominirala su pitanja situacije u Varteksu i varaždinskoj Općoj bolnici. HSP-ovog vijećnika Ivana Mikeca zanimale su najave o otpuštanju 400 radnika iz varaždinske tekstilne tvrtke.

– Dio sredstva od kredita već je na računu i isplaćen je dio zaostalih plaća, dok će u narednih deset dana biti realiziran kompletan iznos kredita HBOR-a i ZABE. Iako je planom restrukturiranja predviđeno otpuštanje dijela radnika, siguran sam da se neće u potpunosti obistiniti taj plan. Naime, stigle su nove narudžbe i povećao se broj narudžbi – pojasnio je župan Štromar te poručio da će se potruditi da planirani broj otpuštanja bude manji.


http://varazdinske-vijesti.hr/aktualnosti/vijecnike-zanimalo-sto-je-s-varteksom-bolnicom-ali-i-baliranim-otpadom-2013-12.html

Aktualnim satom jutrošnje sjednice Županijske skupštine dominirala su pitanja situacije u Varteksu i varaždinskoj Općoj bolnici. HSP-ovog vijećnika Ivana Mikeca zanimale su najave o otpuštanju 400 radnika iz varaždinske tekstilne tvrtke.

– Dio sredstva od kredita već je na računu i isplaćen je dio zaostalih plaća, dok će u narednih deset dana biti realiziran kompletan iznos kredita HBOR-a i ZABE. Iako je planom restrukturiranja predviđeno otpuštanje dijela radnika, siguran sam da se neće u potpunosti obistiniti taj plan. Naime, stigle su nove narudžbe i povećao se broj narudžbi – pojasnio je župan Štromar te poručio da će se potruditi da planirani broj otpuštanja bude manji.


Zar je novi predsjednik Uprave ili većinski vlasnik Varteksa … – župan ili … ?



http://varazdinske-vijesti.hr/aktualnosti/vijecnike-zanimalo-sto-je-s-varteksom-bolnicom-ali-i-baliranim-otpadom-2013-12.html

Aktualnim satom jutrošnje sjednice Županijske skupštine dominirala su pitanja situacije u Varteksu i varaždinskoj Općoj bolnici. HSP-ovog vijećnika Ivana Mikeca zanimale su najave o otpuštanju 400 radnika iz varaždinske tekstilne tvrtke.

– Dio sredstva od kredita već je na računu i isplaćen je dio zaostalih plaća, dok će u narednih deset dana biti realiziran kompletan iznos kredita HBOR-a i ZABE. Iako je planom restrukturiranja predviđeno otpuštanje dijela radnika, siguran sam da se neće u potpunosti obistiniti taj plan. Naime, stigle su nove narudžbe i povećao se broj narudžbi – pojasnio je župan Štromar te poručio da će se potruditi da planirani broj otpuštanja bude manji.


Zar je novi predsjednik Uprave ili većinski vlasnik Varteksa … – župan ili … ?
[/quote]

Usporedite datume županijskih skupština s kretanjem cijene dionica u posljednjih godinu dana, pa ćete dobiti odgovor burze.

New Report

Close