VART (Varteks d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska VART (Varteks d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Čemu nervoza – budite strpljivi.

http://www.varteks.com/hr/korporativno/obavijesti-za-investitore

Ovi su jako ažurni u objavljivanju informacija.

Od 5 postova na posljednjoj stranici 3 od tebe lacoste…
prvo veliš “čemu nervoza?”…onda se sam oglasiš s linkom na stranice Varteksa da su vrlo ažurni s objavljivanjem novosti…pa se opet pitaš zašto se ne oglase?!
Već smo raspravili zašto se ne žele oglasiti…tko će normalan napisat na službenoj stranici da im banka ne želi financirat njihovu nesposobnost?!
Kako bi takva obavijest trebala pozitivno utjecati na položaj u kojem se tvrtka trenutno nalazi? Nikako…zato ni nema nikakve obavijesti…
Rečeno je u kojem smjeru ovo ide…ali Vi to ne želite vidjeti….žmirite i gurate glavu u pijesak….kao i na DIOK-iju…a kad se sroza na 5-6 kuna…onda ćete se žustro svi preseliti s teme diokija ovdje i piskarati o Varteksovim nekretninama i računati P/Bv i uvjeravati sve kako to ne može propasti…kako je Linić obećao i Štromar vjerovao….


@oficir

gdi ti živiš proteklih 22 godine?
Još nismo ni nastali kao država, a već smo bili osuđeni na propast…jer je to bilo u nečijem interesu….prvo da nas naši opljačkaju, a onda su se pljački pridružili i ostali…koji su pokupovali za kikiriki sve što je vrijedilo…a ono što nije, pustili su da propadne…i toga će se dočepat za kunu…
A vi dalje vjerujte u priče političara i živite u uvjerenjima kako je sve što oni rade u našim interesima i za naše dobro…a iz protekle 22 godine se može vidjeti kamo nas je njihovo vođenje dovelo….pa zaključite….

kao prvo ima svakakvih ljudi odnosno svakakve stvari ljude vesele[emo_smijesak]
ali ja sam prvenstveno mislio na one koji ocijenjuju postove kako skaču na svaku lošu informaciju s “veseljem”(da se razumijem uopće ne razumijem koji je cilj ili zašto itko ocijenjuje ičije postove)[Zvonček, reci ti meni kaj ja imam ako me ocjeniš sa plus ili minus.To mene ne zanima, ovo je mjesto gdje komuniciramo, dijelimo, pa ako treba i pomažemo.
, [/quote]

i slažem se, pišemo, čitamo, komuniciramo ….
pozdrav

http://predstecajnenagodbe.fina.hr/pn-public-web/pismeno?id=0&_HDIV_STATE_=21-7-AAA1AA18A937D37FEE69DDB82EF22826
za one koji su zaboravili ili nisu pročitali

možete mahat s tim papirima kolko hoćete…mislim da bi radnicima i dioničarima bilo puno draže da mašete s papirima gdi stoji da im je odobren kredit od banake…a koji im je nužan još jučer (čitajte još prije 3 mjeseca) da bi mogli isplatit plaće i nabavku repromaterijala…
gledam članke s poslovnog s desne strane kad ste na temi Varteksa…
Ima članak od 12.07. “Varteks okončao predstečaj, ali i dalje mu prijeti stečaj”

Potraživanja čak 894 Varteksova vjerovnika obuhvaćena nagodbom, a najveći je država, iznose nešto više od 370 milijuna kuna. Jedan dio duga će se otpisati, dok drugi dio ide u reprogram. No, današnjom nagodbom Varteks je riješio tek polovicu svojih problema, jer u nju nisu uključeni najveći vjerovnici – banke. S njima će se namirenje provesti odvojeno, a prvi sastanak predstavnika Ministarstva financija, Ministarstva gospodarstva, varaždinskog župana te ZaBa-e i HBOR-a sa upravom tvrke održat će se već sutra.

Ipak, pitanje je ima li Koščecov optimizam temelja. Banke se zasad nisu pokazale previše impresionirane Varteksovim planom restrukturiranja, a nameće se i pitanje koji je smisao sklapanja predstečajne nagodbe ako u nju nisu uključene banke, niti osiguran nastavak poslovanja tvrtke.

Ukoliko do dogovora ne dođe, Varteks će najvjerojatnije morati proglasiti stečaj.

Neki su od navoda iz tog članka…od onda su prošla više od 3 mjeseca…
Zadnji članak na temu Varteksa imamo od 25.09. “Idućih dana Zabin kredit Varteksu”…opet je prošlo mjesec dana i još ništa…kažem Vam ja—doći će Božić i još od kredita neće biti ništa…a onda će razlog ne odobrenja kredita biti blagdani…
Čekaju se ti naredni dani…ali nikako da dođu…ajde, nek su dan-dva…ili tjedan-dva….ali Košćec pregovora sa Zabom još od 7.mjeseca…dokle će radnici raditi džabe?
Bojim se da ako se ne postigne dogovor s bankama, da su badave nagodbe (u koje očito nisu bile uključene banke)…

Kredit nije odobren
To su priče iz kruga tvornice,….friško


Kredit nije odobren
To su priče iz kruga tvornice,….friško

Pa to znamo od prije ljeta, zar ne?

O dionicama i filozofija ulaganja... [url=https://www.youtube.com/channel/UCQaIEzxdRpzdbDkCjWxFthg]Mali Dioničar[/url]

Koga je moliti nije ga srditi, je stara izreka. Svi čekaju taj kredit, a naša vlast ušla u “opaki rat” sa bankama.[emo_zacudjen]



Kredit nije odobren
To su priče iz kruga tvornice,….friško

Pa to znamo od prije ljeta, zar ne?
[/quote]

Ne, nego je to friška vijest.
Kako radnici pričaju (gdje ima dima ima i vatre) Uprava je sastančila nekoliko dana u Zg-u, ali bez učinka.Kao, vele im, da se moraju pokriti s time što imaju.
Nema love.


Kredit nije odobren
To su priče iz kruga tvornice,….friško

Kad bi ovi u krugu tvornice nešto znali ne bi bili u krugu, niti bi Varteks bio sad tu gdje je…

opet se fina odijela “skupljaju”

New Report

Close